x

Mniej znaczy więcej

Kategoria: Produkty

Ekologia to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów tego roku. Coraz więcej firm dąży do ograniczania ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla. Essity, właściciel marki Tork, jest uznanym liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dlatego Tork wprowadził nowy system papieru toaletowego bez gilzy.

System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
Rosnące oczekiwania i przepisy europejskie stawiają coraz wyższe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Marka Tork nieustannie pomaga klientom m.in. wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Taka idea przyświecała również opracowanemu przez Tork nowemu systemowi papieru toaletowego Tork Midsize bez gilzy, który ze względu na brak tekturowej roli pozwalający zmniejszyć ślad węglowy w porównaniu z tradycyjnym papierem toaletowym o 11%.

System Tork Midsize bez gilzy to 100% papieru toaletowego. Marka Tork zrezygnowała z gilzy, aby menedżerowie obiektów mogli zmniejszyć ilość odpadów, ograniczyć emisję dwutlenku węgla i poprawić wydajność ekip sprzątających.

Używanie bezgilzowych rolek pozwala:
– zmniejszyć o 88% ilość odpadów z papieru toaletowego,
– zredukować ilość odpadów o 1000 kg rocznie,
– zużyć rocznie 3000 mniej worków na odpady.

– Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyników, które pokazują, że skupianie się na innowacjach korzystnie wpływa nie tylko na naszych klientów, ale także na środowisko – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager marki Tork.

Tradycyjne rolki papieru toaletowego mają zwykle 18–25 metrów długości i często projektowane są tak, aby wyglądać na większe, niż są w rzeczywistości. Jedna rolka bez gilzy to 113 metrów 2-warstwowego papieru. Papier toaletowy Tork Midsize bez gilzy oraz podwójne dozowniki zapewniają dłuższy czas korzystania z papieru i mniej odpadów. Dozownik Midsize zajmuje niewiele miejsca na ścianie, mieszcząc 2 kompaktowe wkłady o długości 9 tradycyjnych rolek papieru toaletowego. Ponadto dozownik można w dowolnym momencie łatwo uzupełnić, co zapewnia wydajną konserwację.

W restauracji, na uniwersytecie czy w ogromnym biurowcu – Tork pomaga personelowi skupić się na tym, co naprawdę ważne – na gościach.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

WEGEBURGERY YUMMY! ŚWIAT WEGE JESZCZE BLIŻEJ!

W odpowiedzi na dynamicznie rosnący trend wege na rynku firma Bonduelle Food Service wprowadziła do oferty dwa smakowite wegeburgery yummy. Produkty są w 100-proc. roślinne, przygotowane z warzyw i zbóż z dodatkiem wyrazistych przypraw. Przeznaczone dla wegan i wegetarian.

INNOWACYJNE PIEROGI W OFERCIE MARKI IGLOTEX PROFESSIONAL

Pieczołowicie dopracowane ciasto drożdżowe otaczające cztery warianty smakowitego nadzienia to innowacyjne pierogi Iglotex Professional przeznaczone do smażenia i pieczenia. Pierogi, które można szybko przygotować jako przekąskę, deser, dodatek do zupy lub danie samo w sobie.

SWEET POTATO FRIES - FRYTKI Z BATATÓW

Sweet potato fries firmy Farm Frites to nowoczesny, modny produkt i propozycja dla restauracji, które poszukują wyróżnienia i podążają za trendami.

Olej kokosowy MAKRO Chef

Linia MAKRO Chef obejmuje wysokiej jakości produkty i półprodukty spożywcze, w opakowaniach dostosowanych do potrzeb gastronomii. Olej kokosowy to nowość w portfolio marki.

NOWA LINIA MAREK WŁASNYCH MAKRO DLA WIZJONERÓW W GASTRONOMII

Sieć hurtowni Makro Polska wprowadza trzy nowe marki własne z myślą o gastronomii. Makro Chef, Makro Professional i Makro Premium to linie wysokiej jakości produktów spożywczych i chemicznych oraz akcesoriów do wyposażenia, które dostosowane są do różnych potrzeb i typów biznesów gastronomicznych.

ODYS Z BRODAWKAMI I POŁYSKIEM

Tak naprawdę to owoc. Krewny dyni i melona z rodziny dyniowatych (cucurbitaceae). Składnik lekkich sałatek i towarzysz kiełbasy. Letni bohater kuchni polskiej, dobry z gruntu.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
więcej