x

Mniej znaczy więcej

Kategoria: Produkty    17.06.2019

Ekologia to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów tego roku. Coraz więcej firm dąży do ograniczania ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla. Essity, właściciel marki Tork, jest uznanym liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dlatego Tork wprowadził nowy system papieru toaletowego bez gilzy.

System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
Rosnące oczekiwania i przepisy europejskie stawiają coraz wyższe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Marka Tork nieustannie pomaga klientom m.in. wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Taka idea przyświecała również opracowanemu przez Tork nowemu systemowi papieru toaletowego Tork Midsize bez gilzy, który ze względu na brak tekturowej roli pozwalający zmniejszyć ślad węglowy w porównaniu z tradycyjnym papierem toaletowym o 11%.

System Tork Midsize bez gilzy to 100% papieru toaletowego. Marka Tork zrezygnowała z gilzy, aby menedżerowie obiektów mogli zmniejszyć ilość odpadów, ograniczyć emisję dwutlenku węgla i poprawić wydajność ekip sprzątających.

Używanie bezgilzowych rolek pozwala:
– zmniejszyć o 88% ilość odpadów z papieru toaletowego,
– zredukować ilość odpadów o 1000 kg rocznie,
– zużyć rocznie 3000 mniej worków na odpady.

– Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyników, które pokazują, że skupianie się na innowacjach korzystnie wpływa nie tylko na naszych klientów, ale także na środowisko – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager marki Tork.

Tradycyjne rolki papieru toaletowego mają zwykle 18–25 metrów długości i często projektowane są tak, aby wyglądać na większe, niż są w rzeczywistości. Jedna rolka bez gilzy to 113 metrów 2-warstwowego papieru. Papier toaletowy Tork Midsize bez gilzy oraz podwójne dozowniki zapewniają dłuższy czas korzystania z papieru i mniej odpadów. Dozownik Midsize zajmuje niewiele miejsca na ścianie, mieszcząc 2 kompaktowe wkłady o długości 9 tradycyjnych rolek papieru toaletowego. Ponadto dozownik można w dowolnym momencie łatwo uzupełnić, co zapewnia wydajną konserwację.

W restauracji, na uniwersytecie czy w ogromnym biurowcu – Tork pomaga personelowi skupić się na tym, co naprawdę ważne – na gościach.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej