Mniej znaczy więcej
Kategoria: Produkty

Ekologia to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów tego roku. Coraz więcej firm dąży do ograniczania ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla. Essity, właściciel marki Tork, jest uznanym liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dlatego Tork wprowadził nowy system papieru toaletowego bez gilzy.

System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
System Tork Midsize bez gilzy. Foto: materiały prasowe.
Rosnące oczekiwania i przepisy europejskie stawiają coraz wyższe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Marka Tork nieustannie pomaga klientom m.in. wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Taka idea przyświecała również opracowanemu przez Tork nowemu systemowi papieru toaletowego Tork Midsize bez gilzy, który ze względu na brak tekturowej roli pozwalający zmniejszyć ślad węglowy w porównaniu z tradycyjnym papierem toaletowym o 11%.

System Tork Midsize bez gilzy to 100% papieru toaletowego. Marka Tork zrezygnowała z gilzy, aby menedżerowie obiektów mogli zmniejszyć ilość odpadów, ograniczyć emisję dwutlenku węgla i poprawić wydajność ekip sprzątających.

Używanie bezgilzowych rolek pozwala:
– zmniejszyć o 88% ilość odpadów z papieru toaletowego,
– zredukować ilość odpadów o 1000 kg rocznie,
– zużyć rocznie 3000 mniej worków na odpady.

– Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyników, które pokazują, że skupianie się na innowacjach korzystnie wpływa nie tylko na naszych klientów, ale także na środowisko – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager marki Tork.

Tradycyjne rolki papieru toaletowego mają zwykle 18–25 metrów długości i często projektowane są tak, aby wyglądać na większe, niż są w rzeczywistości. Jedna rolka bez gilzy to 113 metrów 2-warstwowego papieru. Papier toaletowy Tork Midsize bez gilzy oraz podwójne dozowniki zapewniają dłuższy czas korzystania z papieru i mniej odpadów. Dozownik Midsize zajmuje niewiele miejsca na ścianie, mieszcząc 2 kompaktowe wkłady o długości 9 tradycyjnych rolek papieru toaletowego. Ponadto dozownik można w dowolnym momencie łatwo uzupełnić, co zapewnia wydajną konserwację.

W restauracji, na uniwersytecie czy w ogromnym biurowcu – Tork pomaga personelowi skupić się na tym, co naprawdę ważne – na gościach.

Autor tekstu: ( red. )
inne kategorie
akademia horeca
Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej
Video
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
Food Service Summit - Cool Cat
Food Service Summit 2019 - Ale Wino
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Tadeusz Müller
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Marta Glinka & Joanna Mróz
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Natalia Drobnik & Dawid Kaźmierczak
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Agnieszka Kręglicka
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
więcej