x

Łosoś MOWI - sprawdza się u znanych szefów kuchni

Kategoria: Produkty    28.05.2019

Łosoś atlantycki MOWI wyróżnia się delikatnym smakiem, jędrnością i miękkością, a proces jego przetwarzania nie wymaga stosowania sztucznych aromatów, konserwantów i wzmacniaczy smaku.

Łosoś MOWI w sosie teriyaki przyrządzony przez Alona Thana. Foto: materiały prasowe.
Łosoś MOWI w sosie teriyaki przyrządzony przez Alona Thana. Foto: materiały prasowe.
Dania z łososia MOWI serwowali znani polscy szefowie kuchni podczas organizowanego przez Żółty Przewodnik Gault & Millau festiwalu kulinarnego Taste Masters, który odbył się w Warszawie 11 i 12 maja. Podczas wydarzenia goście mieli możliwość degustacji różnorodnych potraw z łososiem w roli głównej, zarówno w tradycyjnym wydaniu, jak i w sushi oraz w kompozycjach kuchni fusion.

Łosoś MOWI był obecny nie tylko na talerzach, ale również podczas warsztatów prowadzonych przez Kamila Sadkowskiego, szefa Akademii Kulinarnej K5 w Gdyni oraz przez Alona Thana, Mistrza Świata Sushi 2015 w Japonii, który zdradził uczestnikom tajemnice przyrządzenia idealnego sushi.

– Dobre danie to nie tylko efekt umiejętnego łączenia smaków. Ogromny wpływ mają składniki: starannie dobrane, pochodzące ze sprawdzonych źródeł, wyróżniające się jakością. Jako szefowie kuchni musimy być pewni tego, co wychodzi z naszej kuchni i trafia do gości. Zaufałem MOWI, bo ten łosoś pochodzi ze zrównoważonych źródeł, jego mięso jest jędrne i sprężyste – mówi Alon Than, założyciel i szef kuchni w Izumi Sushi oraz Kago.

Dzięki swoim właściwościom odżywczym, szczególnie wysokiej zawartości kwasów Omega-3 oraz apetycznej barwie MOWI zapewnia wyjątkowe doznania smakowe. Produkt jest obecny w menu jednych z najlepszych restauracji w całej Polsce, w Warszawie to m. in. Kago Sushi, Izumi Biały Kamień, Sushi Zushi Żurawia, Pink Lobster, Zoni, Bistro Royal, w Gdańsku – Niesztuka, w Poznaniu – Matii Sushi, Autentyk, BlowUpHall5050 i Muga, w Krakowie – Trzy Rybki, Bottiglieria, Zakładka, Nago Sake&Sushi, w Gdyni – Krew i Woda, a w Katowicach – Umami.

 Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej