x

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Kategoria: Ludzie    27.02.2017

Na początku lutego do Warszawy przyjechał Pierre Gagnaire. Wraz z Andreą Camastrą (Senses) i Maciejem Majewskim (La Brasserie Moderne) przygotował kolację podczas dorocznej Gali CCIFP. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Pierre Gagnaire to jeden z najsłynniejszych francuskich szefów kuchni, zdobywca trzech gwiazdek Michelina dla kilku restauracji, laureat licznych wyróżnień i współwłaściciel kilkunastu lokali na całym świecie.

2 lutego wziął udział w premierze książki „Z Miłości do Smaku”, a następnie w wieczornym spotkaniu w rezydencji ambasadora Francji, inaugurujacym akcję „Goût de France” . Następnego dnia zorganizowano lunch prasowy, na którym mogliśmy spróbować menu przygotowanego na wieczorną galę. Wśród dań znalazły się: consomme porowo-ziemniaczane z krabem królewskim, policzkiem wieprzowym oraz gnocchi (Camastra), podwędzany tatar z alpejskiej wołowiny, z foie gras oraz dorsz z musem z dyni, brandade, kapustą i langustynką (Gagnaire).

Jednak dla nas ta wizyta była nie tylko okazją do spróbowania i ocenienia kilku dań. To przede wszystkim możliwość spotkania z wybitnym szefem kuchni i skromnym człowiekiem. – Szybko zrozumiałem, że opierając się na tradycji rodzinnej i kulinarnym dziedzictwie narodowym, mogę wyrażać siebie, proponując coś lżejszego, radosnego, zaskakującego – mówił Gagnaire. Przez ponad 40 lat pracy wraz z chemikiem Hervé Thisem współtworzył język współczesnej gastronomii, z którego czerpie teraz wielu szefów kuchni na całym świecie. Oby więcej takich wizyt w Polsce!

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

SŁODKA GWIAZDA MEKSYKU

Dwa lata temu znalazł się w gronie 20 najlepszych cukierników na świecie. Reprezentował Meksyk w konkursie cukierniczym World Chocolate Masters w Paryżu. Udział w tym prestiżowym wydarzeniu zapewnił sobie, pokonując rywali z Ameryki Łacińskiej.

Bartosz Paluszkiewicz: mieszam niczym przedwojenny mikser

"Przedwojenne restauracje, bary i hotele" to coraz popularniejsza strona na Facebooku, która w ciągu roku zdobyła ponad 18 tys. fanów. O gastronomicznej scenie lat 20. i 30. oraz modzie na międzywojenną kuchnię rozmawiamy z twórcą fanpage’u Bartoszem Paluszkiewiczem.

Bartek Kieżun: kuchnia pachnąca liściem laurowym

Po sukcesie "Italii do zjedzenia" Bartek Kieżun, czyli Krakowski Makaroniarz, serwuje nam kolejną opowieść o malowniczych miejscach i kuchni niezwykłej w swej prostocie. Jego "Portugalia do zjedzenia" właśnie ukazała się w księgarniach.

Luca Fantin - szef kuchni Bvlgari Il Ristorante w Tokio

Przed 10 laty opuścił Włochy, by nowoczesną odsłonę swej ojczystej kuchni prezentować w Tokio. Dzisiaj Luca Fantin jest jednym z najbardziej znanych włoskich szefów, choć na co dzień pracuje tysiące kilometrów od rodzinnej Italii.

BĘDZIEMY JEŚĆ ROŚLINNIE

Jej misją jest sprawienie, by jedzenie wegańskie było dostępne na każdym rogu ulicy. Nie jest jednak wojującą weganką, lecz twardo stąpającą po ziemi business woman. Potrafi badać rynek i przepowiadać trendy - przeczytajcie, o czym opowiedziała nam Malka Kafka.

ZAPROSZENIE DO DOMU

Gotowanie jest też wielkim hobby, a to prawdziwy luksus. Niewiele osób może pozwolić sobie na to, by zawodowo zajmować się tym, co je pasjonuje - mówi Björn Frantzén, szef kuchni i współwłaściciel Frantzén, jedynej trzygwiazdkowej restauracji w Szwecji.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej