x

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Kategoria: Ludzie    27.02.2017

Na początku lutego do Warszawy przyjechał Pierre Gagnaire. Wraz z Andreą Camastrą (Senses) i Maciejem Majewskim (La Brasserie Moderne) przygotował kolację podczas dorocznej Gali CCIFP. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Pierre Gagnaire to jeden z najsłynniejszych francuskich szefów kuchni, zdobywca trzech gwiazdek Michelina dla kilku restauracji, laureat licznych wyróżnień i współwłaściciel kilkunastu lokali na całym świecie.

2 lutego wziął udział w premierze książki „Z Miłości do Smaku”, a następnie w wieczornym spotkaniu w rezydencji ambasadora Francji, inaugurujacym akcję „Goût de France” . Następnego dnia zorganizowano lunch prasowy, na którym mogliśmy spróbować menu przygotowanego na wieczorną galę. Wśród dań znalazły się: consomme porowo-ziemniaczane z krabem królewskim, policzkiem wieprzowym oraz gnocchi (Camastra), podwędzany tatar z alpejskiej wołowiny, z foie gras oraz dorsz z musem z dyni, brandade, kapustą i langustynką (Gagnaire).

Jednak dla nas ta wizyta była nie tylko okazją do spróbowania i ocenienia kilku dań. To przede wszystkim możliwość spotkania z wybitnym szefem kuchni i skromnym człowiekiem. – Szybko zrozumiałem, że opierając się na tradycji rodzinnej i kulinarnym dziedzictwie narodowym, mogę wyrażać siebie, proponując coś lżejszego, radosnego, zaskakującego – mówił Gagnaire. Przez ponad 40 lat pracy wraz z chemikiem Hervé Thisem współtworzył język współczesnej gastronomii, z którego czerpie teraz wielu szefów kuchni na całym świecie. Oby więcej takich wizyt w Polsce!

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej