x

MODRA KAPUSTA I ORKIESTRA DĘTA

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    27.02.2017

"Kiszki marsza grają! Spotkania kulinarno-śpiewacze" - pierwsze odbędzie się już 20 marca 2017 r. w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Organizatorzy planują kolejnych siedem spotkań dotyczących innych regionów.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
W pierwszy dzień astronomicznej wiosny odbędzie się „Śląski Łobiod”, przygotowany przez Tomasza Hartmana, szefa kuchni restauracji Jasna we Wrocławiu. W menu będzie można znaleźć m.in. świncyrnik, roladę i kluski śląskie, modrą kapustę i piwo w barbórkowych kuflach. Kolacja ma pokazać tradycyjną kuchnię, obyczajowość i specyfikę Śląska jako regionu o wyraźnie wyodrębnionej tożsamości. Gości przywita i toasty zagra orkiestra dęta z Gidel.

– Spotkania kulinarno-śpiewacze to zaproszenie do wspólnego stołu, przy którym biesiadnicy zapoznają się z kulturową specyfiką regionów Polski poprzez kuchnię i muzykę tradycyjną, a także rozmowy i opowieści – tłumaczyła Monika Kucia, kuratorka projektu, dziennikarka i organizatorka wydarzeń kulturalno-kulinarnych „Kiszki marsza grają!”.

Kucharze i aktywiści kulinarni biorący udział w kolejnych odsłonach spotkań to poszukiwacze lokalnych produktów i tradycyjnych receptur, a także rekonstruktorzy dawnych technik kulinarnych. Zaproszeni muzycy są zaś depozytariuszami muzyki tradycyjnej swoich regionów. Wykonują pieśni i utwory instrumentalne przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej.

Kuratorem muzycznym cyklu jest Adam Strug, śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, etnomuzykolog.

Food Service jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej