x

MODRA KAPUSTA I ORKIESTRA DĘTA

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    27.02.2017

"Kiszki marsza grają! Spotkania kulinarno-śpiewacze" - pierwsze odbędzie się już 20 marca 2017 r. w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Organizatorzy planują kolejnych siedem spotkań dotyczących innych regionów.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
W pierwszy dzień astronomicznej wiosny odbędzie się „Śląski Łobiod”, przygotowany przez Tomasza Hartmana, szefa kuchni restauracji Jasna we Wrocławiu. W menu będzie można znaleźć m.in. świncyrnik, roladę i kluski śląskie, modrą kapustę i piwo w barbórkowych kuflach. Kolacja ma pokazać tradycyjną kuchnię, obyczajowość i specyfikę Śląska jako regionu o wyraźnie wyodrębnionej tożsamości. Gości przywita i toasty zagra orkiestra dęta z Gidel.

– Spotkania kulinarno-śpiewacze to zaproszenie do wspólnego stołu, przy którym biesiadnicy zapoznają się z kulturową specyfiką regionów Polski poprzez kuchnię i muzykę tradycyjną, a także rozmowy i opowieści – tłumaczyła Monika Kucia, kuratorka projektu, dziennikarka i organizatorka wydarzeń kulturalno-kulinarnych „Kiszki marsza grają!”.

Kucharze i aktywiści kulinarni biorący udział w kolejnych odsłonach spotkań to poszukiwacze lokalnych produktów i tradycyjnych receptur, a także rekonstruktorzy dawnych technik kulinarnych. Zaproszeni muzycy są zaś depozytariuszami muzyki tradycyjnej swoich regionów. Wykonują pieśni i utwory instrumentalne przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej.

Kuratorem muzycznym cyklu jest Adam Strug, śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, etnomuzykolog.

Food Service jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Festiwal kulinarny Hot&Sweet w łódzkiej Manufakturze

Wołowina w sosie czekoladowo czy ostra pizza z chorizo i chilli? A może krewetki w sosie z masła orzechowego? Takie dylematy czekają gości Manufaktury w Łodzi, gdzie od 2 do 13 sierpnia trwać będzie festiwal Hot&Sweet. To dobra okazja, by spróbować nieznanych połączeń smakowych i kuchni sezonowej.

Świąteczny catering fundacji Kuroniówka

Wystarczy zamówić świąteczny catering w Kuroniowie Diety, by ufundować obiad podopiecznemu Fundacji Kuroniówka. To już kolejna akcja charytatywna, w której organizacje te łączą siły na rzecz pomagania innym w potrzebie.

Gęsina Na Św. Marcina

Od 8 listopada do 1 grudnia potrwa XI edycja slowfoodowej akcji "Gęsina na św. Marcina". Wybierzemy najlepsze polskie restauracje, które w tym okresie będą serwować przynajmniej trzy dania z gęsiną. Do udziału w imprezie Slow Food Polska zaprosił w tym roku ponad 100 restauracji.

TRÓJMIEJSKI FESTIWAL WHISKY

Ponad 200 gatunków whisky, warsztaty, szkolenia, a na koniec licytacja najlepszej single malt na świecie - tak wyglądał Festiwal Whisky Live Sopot, który 3 czerwca odbył się w Sopocie. Impreza była pierwszą lokalną odsłoną wydarzeń organizowanych pod szyldem Whisky Live.

TORUŃSKI FESTIWAL SMAKÓW

"Stare i nowe. Tradycja i nowoczesność w kuchni polskiej" - pod takim hasłem odbędzie się Toruński Festiwal Smaków w dniach 24-25 marca w Centrum Targowym Park. Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie Karol Okrasa, który pokaże, jak i po co łączyć w kuchni nowoczesność z tradycją.

Nie dajmy się zarazie!

W zaistniałej sytuacji chcemy wciąż działać, być z wami i dal was, informować was o najważniejszych dla branży HoReCa sprawach.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej