x

W SŁUSZNEJ SPRAWIE

Kategoria: Wydarzenia - otwarte

5 stycznia na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się charytatywna "Kolacja Szefów Kuchni". Kolacje przygotowywane wspólnie przez kilku szefów kuchni to zawsze świetna okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń, zdobycia nowych inspiracji.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Po charytatywnych inicjatywach Bogdana Gałązki na Zamku w Malborku czy akcjach kucharzy z Poznania przyszedł czas na branżę z Trójmiasta: 5 stycznia na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się „Kolacja Szefów Kuchni”. Motywem przewodnim był: „Karnawał – Święto Trzech Króli”. Amuse bouche (czyli jadalny kamień z gęsiej wątróbki) przygotował gość specjalny, poznański szef kuchni Ernest Jagodziński.

Następnie spróbowaliśmy 5-daniowego menu, które przygotowali szefowie z Trójmiasta: Philippe Abraham, Rafał Wałęsa, Jacek Koprowski, Jacek Fedde, Jan Nawrocki, Paweł Dołżonek, Marcin Popielarz, Kamil Sadkowski, Damian Mazurowski, Adam Woźniak, Grzegorz Labuda, Łukasz Lewandowski oraz cukiernik Tomasz Deker. Większość dań szefowie przygotowywali w parach – nas najbardziej zaskoczyły: gołąb z burakami oraz esencjonalna zupa grzybowa. Do każdej z potraw zostało dobrane odpowiednie wino. Było to jedno z pierwszych kulinarnych wydarzeń w 2017 r. i iście karnawałowa atmosfera udzieliła się wszystkim gościom.

Przez duże okna jednej z sal wewnątrz stadionu oglądaliśmy zaśnieżoną murawę, ale zupełnie nie czuliśmy niskich temperatur i żadna zamieć nie była nam straszna. Mimo trudnych warunków pogodowych goście dopisali, a organizatorzy i szefowie zadbali o to, by wszystkie produkty dotarły na czas. Kolacji towarzyszyły prezentacje produktów, licytacje, a także kameralny koncert.

Oprócz zaproszonych przedstawicieli branży było bardzo dużo osób, które po prostu kupiły bilety. Większość dochodu została przekazana na cel charytatywny – dla fundacji zajmującej się niedożywionymi dziećmi. Kolacja była drugim i na pewno nie ostatnim wydarzeniem w ramach inicjatywy „Serce do Garów”, z udziałem trójmiejskich szefów kuchni.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.facebook.com/sercedogarow.

„Food Service” był patronem medialnym tego wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Trwają przygotowania do finału Les Chefs en Or

Les Chefs en Or to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Europie, organizowany przez Transgourmet Francja. Już teraz, w nowo otwartym Instytucie Kulinarnym Transgourmet, do finału przygotowują się polscy reprezentanci, występujący w kategoriach Szef Kuchni i Uczeń.

Restauracja Przyjazna Dzieciom

Każdy rodzic wie, że znalezienie w restauracji smacznego, ale i ciekawego posiłku dla malucha, może czasem stanowić wyzwanie. Aby ułatwić życie wszystkim, którzy chcą zabrać najmłodszych do restauracji, powstał program Restauracja Przyjazna Dzieciom.

Gęsina Na Św. Marcina

Od 8 listopada do 1 grudnia potrwa XI edycja slowfoodowej akcji "Gęsina na św. Marcina". Wybierzemy najlepsze polskie restauracje, które w tym okresie będą serwować przynajmniej trzy dania z gęsiną. Do udziału w imprezie Slow Food Polska zaprosił w tym roku ponad 100 restauracji.

PODSUMOWANIE RESTAURANT WEEK

W 378 najlepszych restauracjach i 30 miastach w całej Polsce przy wspólnym stole spotkało się 90 tys. osób - tak wyglądała kolejna edycja RW pod hasłem "Emocje na talerzach". Wyniki plebiscytu gości wiosennej edycji festiwalu zostały ogłoszone 17 maja br. na konferencji online.

Finał II edycji konkursu "KUKBUK Poleca"

Do akcji zgłoszono blisko 700 produktów od prawie 200 lokalnych producentów i właścicieli gospodarstw agroturystycznych. 24 z nich z certyfikatami.

NOWE WYRÓŻNIENIA DLA POLSKICH RESTAURACJI

Na początku marca ukazała się najnowsza edycja jednego z najważniejszych przewodników gastronomicznych na świecie - Czerwonego Przewodnika "Main Cities of Europe ". Po raz kolejny wydawnictwo obejmuje dwa polskie miasta: Warszawę i Kraków.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej