Sztuka gotowania

Kategoria: Lifestyle - książki

5 czerwca 2019 nakładem wydawnictwa Buchmann ukaże się na rynku nowa książka autorki słynnego Leksykonu smaków. Tym razem Niki Segnit odkryje przed nami zasady leżące u podstaw wszystkich przepisów.

Okładka Sztuki gotowania. Foto: materiały prasowe.
Okładka Sztuki gotowania. Foto: materiały prasowe.
Leksykonu smaków chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta pozycja jest szeroko znana przez wszystkich odkrywców nowych smaków, ponieważ zaprezentowane w niej reguły łączenia najrozmaitszych produktów pozwalają wszystkim adeptom i miłośnikom sztuki kulinarnej tworzyć zupełnie niepowtarzalne i zaskakujące przepisy.

Nowa książka Niki Segnit jest zupełnie inna, ale nadal pozostaje pozycją obowiązkową dla osób, którą lubią i chcą eksperymentować w kuchni. Sztuka gotowania zawiera aż 77 podstawowych przepisów, których opanowanie pozwoli każdemu na improwizację w kuchni. Nie ma w niej aptekarskiego odmierzania produktów, stosowania złotych proporcji lub najbardziej udanych połączeń smakowych. Ta książka pozwala na poszukiwanie własnej drogi kulinarnej.

Orzechy - Sztuka gotowania. Foto: materiały prasowe.
Orzechy - Sztuka gotowania. Foto: materiały prasowe.
Sztuka gotowania została podzielona na 12 rozdziałów, z których każdy obejmuje podstawową kategorię kulinarną: pieczywo, ciasta i ciasteczka, sosy, wywary, zupy i potrawki oraz wiele innych. Usystematyzowana i przystępna treść ułatwiają zrozumienie sztuki kulinarnej od podszewki i nabranie pewności w indywidualnych eksperymentach.

Wisienką na torcie jest wstęp do książki przygotowany przez Yotama Ottolenghiego – kucharz, twórcę nowej kuchni Jerozolimy, a także właściciela kilku restauracji, gospodarza programów telewizyjnych i autora książek kulinarnych.

O autorce:
Niki Segnit praktycznie nawet nie obierała ziemniaków do wieku dwudziestu kilku lat, kiedy
to przypadkowo odkryła, że uwielbia gotować. Choć bardzo lubi haute cuisine, raczej nie próbuje odtwarzać jej dzieł w domu. Zdecydowanie bardziej lubi eksperymentować z potrawami kuchni domowej rozmaitych krajów i regionów. Z wykształcenia jest specjalistą w zakresie marketingu (specjalność - gastronomia). Współpracowała z wieloma słynnymi markami słodyczy, przekąsek, żywności dla niemowląt, sosów przyprawowych, produktów mlecznych, alkoholi i napojów orzeźwiających. Mieszka z mężem w centrum Londynu.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Apetyt Bourdaina

Ubiegłoroczna, tragiczna śmierć Anthony’ego Bourdaina, autora książek i programów podróżniczo-kulinarnych, wstrząsnęła całym, nie tylko gastronomicznym, światem. Jego ostatnią napisaną przed śmiercią i wydaną na polskim rynku publikacją jest "Apetyt".

Włoskie klasyki według Jamiego

"Jamie gotuje po włosku" to murowany hit. Po pierwsze, książka traktuje o ukochanej przez Polaków kuchni włoskiej, po drugie, napisał ją Jamie Oliver, jeden z najpopularniejszych kucharzy, a do tego właściciel kilkudziesięciu restauracji i aktywista społeczny.

Barcelona do zjedzenia

Stolica Katalonii to popularne miejsce gastronomicznych wypadów. Wszystko przemawia na jej korzyść: klimat, doskonałe ryby i owoce morza oraz wielość różnorodnych restauracji. Chcecie się przekonać, co stanowi o atrakcyjności i unikatowości Barcelony?

Stara szkoła gościnności

Zmieniają się trendy, narzędzia i style pracy barmanów i kelnerów. Jedna rzecz powinna jednak pozostać filarem każdego lokalu, niezależnie od jego profilu - gościnność!

"Prosto" Yotama Ottolenghiego

Odległe kulinarne tradycje łączy w swojej kuchni Yotam Ottolenghi, znany izraelsko-brytyjski szef kuchni, właściciel londyńskich restauracji Nopi i Rovi oraz autor kultowych książek "Jerozolima" i "Obfitość". Na polskim rynku dostępna jest od niedawna jego najnowsza publikacja - "Prosto".

"Szafran, mięta i kardamon" Samar Khanafer

Oprócz najlepszej jakości składników głównych równie istotnym nośnikiem smaków i aromatów w potrawie są zioła i przyprawy. To wręcz klucz do kulinarnego sukcesu. Jak gotować, by nie przytłoczyły one pozostałych komponentów dania, a wydobyły je i podkreśliły?

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
więcej