x

AIÖLI

Kategoria: Miejsca    29.05.2017

Otwarty w marcu tego roku Aiöli inspired by Gdańsk to pierwszy lokal pod marką Aiöli w Gdańsku. Dwa pozostałe mieszczą się Warszawie - Aiöli Cantine Bar Cafe Deli Świętokrzyska i Aiöli inspired by Mini Plac Konstytucji.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Gdański lokal przeznaczony jest na 160 miejsc siedzących, warszawskie odpowiednio: Świętokrzyska: 100, pl. Konstytucji: 200. Aiöli to miejska kantyna. Industrialne, ale ciepłe wnętrze (projekt Marty Lew) z intensywnym rytmem miasta spotyka się ze świeżą i prostą południową kuchnią. Jej symbolem jest sos aiöli – jeden z najprostszych i najstarszych sosów na naszym kontynencie.

Zjemy tu śniadania, przekąski, sałaty, sandwiche, pasty, burgery i pizze. W menu jest przykładowo Aiöli Burger czy Pizza Margherita. Karta alkoholi obejmuje wina, whiskey, bourbony i wiele innych. Śniadania kosztują tu 14,90-19,90 zł, lunch – 19,90 zł, a dania z karty – 19,90-59,90 zł.

Twórcą konceptu Aiöli jest Marcin Wachowicz, wspólnie z agencją Instynkt Creative Group. Szefem kuchni gdańskiego lokalu i jednocześnie koordynatorem pracy kuchni pozostałych lokali jest Piotr Trendak.

ul. Partyzantów 6 Gdańsk, ul. Świętokrzyska 18, Warszawa, pl. Konstytucji 5, Warszawa

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej