x

MATCHA TEA HOUSE

Kategoria: Miejsca    29.05.2017

Właściciele Izumi Sushi - Alicja Than i Alon Than - otworzyli w marcu przy warszawskim placu Zbawiciela Matcha Tea House. Jest to herbaciarnia skupiona wokół japońskiej zielonej herbaty. Wypijemy tu przykładowo najszlachetniejszą japońską herbatę gyokuro, herbatę matcha, a także Matcha Latte.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Z wypieków zjeść można m.in. sernik na zimno z matchą, białą czekoladą i mango, ciasto sakura, panacottę z galaretką z wina śliwkowego z kandyzowanym kumkwatem. W karcie znalazły się także słone przekąski, jak kanapka z kurczakiem teriyaki na bułce z matchą, bułki z sepią z łososiem, zupa miso czy onigiri. Ceny herbaty zamykają się w przedziale 10-15 zł, wypieki kosztują 11-19 zł. Po uzyskaniu koncesji planowane jest wprowadzenie alkoholu – m.in. sake i koktajli.

Za projekt wnętrza odpowiada Marta Drué. Wystrój jest minimalistyczny i jasny. Uwagę zwracają służące do siedzenia maty tatami oraz specjalnie zaprojektowane lampy nawiązujące kształtem do bambusowych miotełek do spieniania matchy „chasen”. Podobne nawiązanie odnajdziemy w logotypie Matcha Tea House. Lokal przeznaczony jest na 48 miejsc siedzących.

ul. Mokotowska 17, Warszawa

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej