x

U ŹRÓDEŁ

Kategoria: Lifestyle - książki    29.05.2017

Koktajle, koktajlbary to ostatnio coraz modniejszy temat. Po fali popularności szefów kuchni także w Polsce przychodzi czas na barmanów (do czego regularnie przyczyniamy się na naszych łamach). Na całym świecie powstają nowe miejsca, a część z nich zdobywa status kultowych.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Jak trafić do tych najlepszych? Jak odnaleźć bar ukryty w prywatnym mieszkaniu czy na strychu? Nie jest to proste. Nie zdradzimy wam teraz wszystkich sekretnych adresów, ale wiele z nich znajdziecie u źródeł – polecą je sami barmani! Tak jak kiedyś kucharze w książce „Where Chefs Eat?”, tak teraz 300 najlepszych barmanów na świecie rekomenduje ponad 750 miejsc w 60 krajach. Są to bary, które sami najchętniej odwiedzają i (po krótce) opisują. Oprócz takich miejsc jak słynne Artesian, Employees Only, The NoMad Bar, Attaboy czy Bar High Five są to przede wszystkim lokale ukryte i naprawdę mało znane. Dzięki tej książce sekrety umożliwiające urozmaicenie niemal każdej podróży są teraz na wyciągnięcie ręki.

„Where Bartenders Drink”, Adrienne Stillman, wyd. Phaidon 2017

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej