x

AKADEMIA GASTRONOMICZNA WRĘCZYŁA NAGRODY

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    24.04.2017

30 marca br. w hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród AIG Prix oraz Ars Coquinaria. Szefem Przyszłości został Marcin Filipkiewicz z restauracji Copernicus w Krakowie.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Krzysztof Rabek z cukierni Odette w Warszawie otrzymał nagrodę Szefa Cukiernictwa. Nagroda Sommeliera powędrowała w ręce Piotra Kameckiego z Wine Taste by Kamecki. Magdalena Tomaszewska Bolałek otrzymała wyróżnienie w kategorii literatury gastronomicznej. Natomiast Nagroda Multimediów przypadła magazynowi „Kukbuk”.

Oprócz nagród Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej wręczono nagrody Polskiej Akademii Gastronomicznej – Ars Coquinaria. Nagrodę w kategorii Mistrz Mistrzów otrzymał nasz autor Adam Pawłowski MS – za bycie mentorem dla pokoleń polskiej gastronomii. Ars Coquinaria w kategorii Przyjaciel Smaku przyznano instytucji Noble Concierge za organizację Wine & Food Noble Night oraz za przyczynianie się do rozwoju i podnoszenia poziomu polskiej gastronomii. Wyróżnienie w kategorii polski produkt przypadło Śliwce Nałęczowskiej, która zdobywa uznanie na międzynarodowych rynkach.

Działania Akademii Gastronomicznej w Polsce ukierunkowane są na rozwijanie i propagowanie szeroko pojętej polskiej sztuki kulinarnej oraz wspieranie inicjatyw sprzyjających jej promowaniu. Nagrody AIG Prix 2017 (przyznawane za dokonania w roku 2016) przydzielane są przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną dla wybitnych jednostek i instytucji, które wyróżniają się na obszarze danego kraju międzynarodowym poziomem. Nagrody Ars Coquinaria przyznaje się instytucjom, osobom i produktom, które zyskały uznanie na światowych rynkach i są ambasadorami polskiej gastronomii.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

SPECJALNIE DLA CUKIERNIKÓW

Polska drużyna zakwalifikowała się do Coupe du Monde de la Pâtisserie, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów cukierniczych na świecie. W Turynie polski zespół zaprezentuje swoje umiejętności. Przygotowania do startu w konkursie będą odbywać się w Ashanti - Szkole Kulinarnej.

Uczniowie z Torunia zwyciężyli w trzeciej edycji konkursu Wyzwanie MAKRO Chefa

Celem organizowanego przez MAKRO konkursu jest promowanie polskiej kuchni historycznej oraz produktów marek własnych, w tym MAKRO Chef, linii wysokiej jakości składników lokalnego pochodzenia.

Znamy finalistów Bocuse d’Or Poland 2018

11 grudnia 2017 r. w Akademii Kulinarnej Nestle Professional w Warszawie odbyły się preeliminacje konkursu Bocuse d’Or Poland 2018.

Konkursy nominowane do Kulinarnego Pucharu Polski 2020

Przygotowania do 20. jubileuszowej edycji Kulinarnego Pucharu Polski ruszyły pełną parą. Znamy już listę konkursów, których zwycięzcy mogą być nominowani do udziału w tej prestiżowej rywalizacji.

Zapraszamy na live stream konferencji Next Day - Consumer of the Future

Kim będzie konsument za kilka lat? Jak zmieniła go pandemia? Dowiecie się z konferencji NEXT DAY - CONSUMER OF THE FUTURE, przygotowywanej przez “Food Service", “Media Marketing Polska" i “Handel". Startujemy 29 września o godz. 10! Zapraszamy!

Restauracja na Facebooku

Już w najbliższy wtorek, 12.03, w Warszawie odbędzie się szkolenie na temat komunikacji marketingowej w sieci. Szkolenie poprowadzi niezastąpiona w tym temacie Marta Panfil z agencji kreatywnej FIKA.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej