x

MAKRO ROZWIJA PROGRAM "SZEF DLA MŁODYCH TALENTÓW"

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    24.04.2017

20 marca br. w Poznaniu ponad 100 uczniów z wielkopolskich szkół gastronomicznych wzięło udział w kolejnym Mikserze Kulinarnym zorganizowanym w ramach programu "Szef dla młodych talentów". Gośćmi wydarzenia byli szefowie kuchni: Michał Kuter oraz Ernest Jagodziński.

Foto: Daniel Miśko
Foto: Daniel Miśko
Głównym punktem programu był pokaz kulinarny, który poprowadził Michał Kuter – szef kuchni i właściciel restauracji A Nóż Widelec w Poznaniu. Tematem przewodnim były „Tradycyjne polskie przysmaki na bazie mąki”, a wśród zaprezentowanych dań znalazły się m.in. szagówki w kremowym sosie z zielonymi warzywami i serem grądzkim oraz kaczka po poznańsku z pyzami.

Gościem spotkania był również Ernest Jagodziński, szef kuchni City Park i restauracji Cucina 88 w Poznaniu, który opowiedział o codziennych obowiązkach i wyzwaniach szefa kuchni z perspektywy kucharza i menedżera. Uczestnicy Miksera mieli okazję wziąć udział w szkoleniu „Mąki – rodzaje, typy i zastosowanie”, w ramach którego przeprowadzono degustację bezglutenowych ciast wypiekanych w stołecznej restauracji wegetariańskiej Tel Aviv Food & Wine.

Prezentację produktową poprowadzili Robert Ciechomski i Piotr Kuziela, target group managerowie HoReCa w Makro. Przypominamy, że „Szef dla młodych talentów” to projekt wspierający młodych adeptów kulinarnych na początku ich kariery. Program obejmuje dwa główne obszary: program płatnych staży w Makro i cykl Mikserów Kulinarnych.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej