x

WARSZAWSKI SZNYT

Kategoria: Miejsca    24.04.2017

Warszawski Sznyt to nowa restauracja przy placu Zamkowym w Warszawie. Na dwóch poziomach ugości ona ponad 160 osób, a w ogródku dodatkowo 40. Inwestorem jest Józef Krawczyk, szefem kuchni - Rafał Zaręba, a jego zastępcą - Michał Węcławek.

Parter restauracji ma charakter nowoczesnego steakhouse’u z bogatą ofertą grillowanych steków, ryb i owoców morza (60-300 zł). Na tym poziomie serwowane są także śniadania (12-25 zł). Na poziomie pierwszym Warszawski Sznyt proponuje kuchnię polską w nowym wydaniu (przystawki – 14-35 zł, zupy – 19-25 zł, dania główne – 62-75 zł).

Wśród tutejszych specjałów znajdują się pierożki z jeleniem w redukcji z maślaków, aromatyzowanej trójniakiem czy policzki wołowe z kopytkami z wędzonego twarogu i młodymi warzywami. Selekcja alkoholi obejmuje wina z całego świata, piwa i mocne alkohole z „domową” wódką Chłopską Czystą i jej odmianami.

Inwestor jest pomysłodawcą wystroju wnętrza balansującego pomiędzy atmosferą ruchliwego placu Zamkowego a klimatem dzisiejszego życia stolicy. Całość projektu dopełniają obrazy w złotych ramach i grafiki międzywojennej Warszawy.

ul. Senatorska 2, Warszawa

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej