Składniki:
• 3 szt. – kaczka w całości
• jelita wieprzowe
• sól, pieprz, tarty imbir, majeranek
Sposób przygotowania:
Obieramy mięso z kaczek razem ze skórą. Mielimy, doprawiamy solą, pieprzem, majerankiem i imbirem. Z kości kaczki gotujemy fond z redukcją wina i miodu. Dodajemy trochę fondu, żeby farsz nie był zbity. Prawie w każdej maszynce do mielenia mięsa jest nakładka do kiełbasy. Płuczemy dobrze jelita. Nakładamy jelita i formujemy kiełbaski, nasze mają ok. 130 g każda. Wędzimy w temperaturze 25-35°C przez ok. 12 godzin. Podajemy kiełbasę smażoną z patelni z kiszoną kapustą z kminkiem i tłuszczem kaczym, smażonym pasternakiem i grzankami z piernika.


KIEŁBASA Z KACZKI


Przepis na kiełbasę z kaczki pochodzi z menu wrocławskiej restauracji Jadka, gdzie szefem kuchni jest Justyna Słupska-Kartaczowska.
Zobacz także

Truskawki, cukinia i pomidory według Matteo Brunettiego

Jak twórczo wykorzystać sezonowe owoce i warzywa? Matteo Brunetti, ambasador włoskiej kuchni w Polsce, zdradza kilka trików i swoich ulubionych receptur na proste w przygotowaniu potrawy z pomidorów, cukinii i truskawek.

OMAKASE TO FINE DINING PO JAPOŃSKU

Kuchnia japońska w Polsce, jaką znaliśmy do tej pory, powoli przebrzmiewa. Jej egzemplifikacja w postaci sushi cieszy się dużą popularnością, porównywalną jedynie z pizzą i kebabem. I tak jak w przypadku tych dwóch dań z Włoch i Persji również sushi zdegradowało się niemalże do roli fast foodu.

Żurawina na znak przyjaźni

Małe, jaskrawoczerwone, kuliste owoce o gładkiej skórce pięknie prezentują się na talerzach. Ale pysznią się na nich nie tylko dla ozdoby - soczyste, kwaśno-cierpkie żurawinowe jagody świetnie komponują się z wytrawnymi smakami i są doskonałym kontrapunktem w wybitnie słodkich deserach.

GRZYBY NIEZNANE

W Polsce są 44 gatunki świeżych grzybów dopuszczone do obrotu handlowego i przetwórstwa. Lista niedługo powinna się wydłużyć o smardze jadalne, smardze stożkowate i naparstniczkę czeską. Nieoficjalnie grzybów jadalnych jest znacznie więcej.

Pomarańczowa przyjemność - finedinigowy deser Łukasza Monety

Okres lockdownu wcale nie musi oznaczać bezczynności. Masz ochotę poznać nowe smaki i zmierzyć się z finediningowym deserem? Poniżej prezentujemy przepis, którego autorem jest Łukasz Moneta, chef de partie w Nolita Restaurant w Warszawie.

Chleb nasz powszedni

Dobry chleb na zakwasie powraca do łask konsumentów. Potrafimy już docenić takie pieczywo, szukamy go na sklepowych półkach. Nic więc dziwnego, że zaczyna powstawać coraz więcej rzemieślniczych piekarni, w których chleb wypieka się ręcznie wyłącznie z mąki, wody i dzikich drożdży.
Inne kategorie
Akademia Horeca


Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

