x

TRÓJMIEJSKI FESTIWAL WHISKY

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.06.2017

Ponad 200 gatunków whisky, warsztaty, szkolenia, a na koniec licytacja najlepszej single malt na świecie - tak wyglądał Festiwal Whisky Live Sopot, który 3 czerwca odbył się w Sopocie. Impreza była pierwszą lokalną odsłoną wydarzeń organizowanych pod szyldem Whisky Live.

Foto: materiały prywatne
Foto: materiały prywatne
Festiwal odbył się w hotelu Sheraton Sopot, a w wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu wystawców, których alkohole można było degustować na stoiskach, a także kupić w specjalnie utworzonym sklepie. Pojawiły się szkockie whisky oraz trunki z takich krajów, jak Włochy, Islandia czy Austria.

W trakcie wydarzenia odbyły się również wykłady edukacyjne, m.in. o tym, jak zarabiać na whisky. Organizator wydarzenia Jarosław Buss mówił o tym, że indeks śledzący ceny butelek o największym potencjale inwestycyjnym wzrósł w ciągu ostatnich lat aż o 140 proc. Danym rynkowym zawierzyło dotychczas około 3 milionów Polaków, lokując już ponad 155 milionów złotych w alkohole inwestycyjne.

Zorganizowano również sesję Masterclass, którą poprowadził Mark Harvey, czy warsztaty Przemysława Gwardzika, właściciela Pracowni Red Wine and Whisky, który starał się odpowiedzieć na pytanie, na ile „terroir” ma wpływ na charakter whisky. Festiwal zakończył się długo oczekiwaną licytacją 31-letniej whisky o zaskakujących aromatach. Wyjątkowy egzemplarz został nabyty za kwotę 2,5 tys. zł.

„Food Service” był patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej