x

POWRÓT DO KORZENI

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    26.06.2017

30 maja br. w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbyło się spotkanie szefów i szefowych kuchni. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była "kolacja prymitywna", którą uczestnicy przygotowali, mając do dyspozycji jedynie XIX-wieczne narzędzia i techniki gotowania.

Foto: archiwum własne
Foto: archiwum własne
W spotkaniu wzięli udział: Joanna Jakubiuk, Małgorzata Molska, Przemysław Błaszczyk, Adam Chrząstowski, Patryk Dziamski, Jakub Korczak, Rafał Niewiarowski, Maciej Nowicki, Mariusz Pieterwas, Kurt Scheller. Finałową kolację poprzedziło całodzienne wspólne gotowanie na świeżym powietrzu. Uczestnicy, podzieleni w pary, mieli za zadanie przygotowanie jednego dania, bazującego głównie na lokalnych produktach z okolic Pomorza Środkowego, m.in. lina, koźlinę, sery z Kaszubskiej Kozy, młode pędy świerku, węgorza czy karasia.

Serca biesiadników podbiły pierogi w wykonaniu damskiej reprezentacji gości. Joanna Jakubiuk i Małgorzata Molska postawiły na prostotę i perfekcję wykonania. Pierogi ich autorstwa powstały z mąki pszennej z dodatkiem uprażonej kaszy pęczak (zmielonej w żarnach) z nadzieniem z wędzonego karasia, belony, węgorza z suszonym serem twarogowym, podlane bulionem na wędzonym karasiu. Spotkanie pod hasłem „Powrót do korzeni” miało na celu integrację środowiska gastronomicznego oraz zaprezentowanie bogactwa produktów z Pomorza Środkowego. Sami uczestnicy przekonali się, że gotowanie i kolacja w gościnnych progach Muzeum Wsi Słowińskiej to dzisiaj prawdziwy luksus: niespiesznie, blisko natury, w relaksującej atmosferze, przy użyciu minimum nowoczesnych technik, za to maksimum lokalnych produktów.

Poprzednia edycja spotkania szefów kuchni odbyła się w Jaskini Łabajowej w Jerzmanowicach. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania był Rafał Niewiarowski, szef kuchni restauracji Dym na Wodzie w Ustce. W rozmowie z „Food Service” nie chciał zdradzić, gdzie odbędzie się przyszłoroczna edycja prymitywnego gotowania. Możemy być jednak pewni, że zapowiada się ciekawa niespodzianka.

„Food Service” był patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

CAŁY ŚWIAT HORECA W JEDNYM MIEJSCU

W dniach 5-7 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.

Świąteczny Stół Pajacyka - restauratorzy mogą pomóc i otrzymać wsparcie

4 grudnia odbędzie się "Świąteczny Stół Pajacyka" - tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak włączyć się do akcji pomimo restrykcji epidemicznych?

KUKBUK po raz czwarty wyróżnił lokalnych producentów

Ponad 450 produktów z 230 polskich firm, 20 laureatów i 2 wyróżnienia - to bilans 4. edycji konkursu KUKBUK Poleca. Jego celem jest wyróżnienie inicjatyw kulinarnych, rzemieślniczych oraz agroturystycznych, którym na sercu leży troska o smak, zdrowie, ludzi i przyrodę.

25. urodziny MAKRO Polska

W tym roku MAKRO świętuje 25. lecie istnienia na polskim rynku. Z tej okazji sieć hurtowni przygotowała szereg atrakcji dla swoich klientów.

Konkurs Bocuse d’Or wraca do Polski

Po przerwie wywołanej kontrowersjami wokół ostatniej edycji konkurs Bocuse d’Or ponownie odbędzie się w Polsce.

Szkolenie Tork VR Clean Hands otrzymuje nagrodę Interclean Innovation 2020

Interaktywne szkolenie z zakresu higieny rąk, dostępne w aplikacji Tork VR Clean Hands Training, zostało nagrodzone w kategorii "Produkty powiązane/Usługi" w tegorocznej edycji konkursu Interclean Innovation.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej