x

KOLACJA DLA ZIEMI Z JRE

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.06.2017

22 kwietnia br. w Pałacu Ciekocinko odbyła się "Kolacja dla Ziemi" - wydarzenie, którego inicjatorem była organizacja JRE Polska. W wydarzeniu wzięli udział polscy i zagraniczni szefowie należący do JRE Polska: Adrian Klonowski, Paweł Dołżonek, Luca Marchini, Lukas Kapeller.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Zaproszeni szefowie mieli za zadanie przyrządzić kolację bez użycia prądu. Zabronione było również użycie zwierząt hodowlanych. Uczestnicy mogli posłużyć się jedynie rybami, warzywami i dziczyzną. Ważnym punktem programu było wspólne odnawianie lasu i sadzenie drzew z leśnikami z Nadleśnictwa Choczewo.

– Pomysł na wydarzenie wziął się z tego, że chcieliśmy zaprosić szefów JRE z pozostałych krajów członkowskich i stworzyć z nimi niezapomniane doświadczenie, które zmusiłoby wszystkich do ekologicznej refleksji i zwrócenia się w stronę tradycji i rytuałów, które stoją na czele etosu stowarzyszenia – powiedziała Matylda Grzelak, główny koordynator i sekretarz JRE Polska.

JRE (Jeunes Restaurateurs d'Europe) to stowarzyszenie zrzeszające od ponad 40 lat młodych szefów kuchni i restauratorów w Europie, którzy chcą dzielić się swoim talentem i pasją do jedzenia z ludźmi podobnie myślącymi. Obecnie stowarzyszenie się rozrasta, a w planach ma wyjście poza granice Europy oraz dotarcie do wszystkich krajów na świecie. Od roku JRE działa w Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

KULINARNY TRANSATLANTYK

Zbliża się VII edycja wydarzenia - odbędzie się już w dniach 15-19 lipca w Łodzi. Kino Kulinarne na Transatlantyku to dokumenty i filmy fabularne o tematyce okołokulinarnej - przedstawiające sylwetki szefów kuchni, ale też odsłaniające kulisy produkcji żywności oraz wina.

Akcja #ramięWramię - Kukbuk wspiera lokalnych producentów

Wydawnictwo Kukbuk zainicjowało akcję #ramięWramię promującą lokalnych producentów i zachęcającą czytelników do robienia zakupów w miejscach dystrybucji lokalnych produktów.

Działa targ Plonoteka w Elektrowni Powiśle

W każdy piątek i sobotę klienci mogą odwiedzić eko targ Plonoteka, na którym dostępny jest szeroki wybór certyfikowanych produktów z ekologicznych upraw, bezpośrednio od rolników i producentów.

Rozpoczyna się enologiczna jesień

Od 21 września aż do 15 grudnia potrwa czwarta edycja Jesieni Enologicznej, która w tym roku odbędzie się w Krakowie, Warszawie i na Dolnym Śląsku. Przed uczestnikami trzy miesiące atrakcji związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi.

MAKRO Polska dołącza do akcji Posiłek Dla Lekarza

Zespół kucharzy Akademii Inspiracji MAKRO, zlokalizowanej w Warszawie, we wszystkie dni powszednie przygotowywać będzie ciepłe posiłki dla lekarzy i personelu medycznego szpitala MSWiA w Warszawie.

Letnia edycja Fine Dining Week

Sierpniowo-wrześniowy festiwal poświęcony jest szefom kuchni-innowatorom, tworzącym tożsamość polskiego haute cuisine. Popisowe pięciodaniowe menu w cenie 129 zł można rezerwować na FineDiningWeek.pl. Festiwal potrwa do 13 września w ośmiu miastach i regionach Polski.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej