x

KOLACJA DLA ZIEMI Z JRE

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.06.2017

22 kwietnia br. w Pałacu Ciekocinko odbyła się "Kolacja dla Ziemi" - wydarzenie, którego inicjatorem była organizacja JRE Polska. W wydarzeniu wzięli udział polscy i zagraniczni szefowie należący do JRE Polska: Adrian Klonowski, Paweł Dołżonek, Luca Marchini, Lukas Kapeller.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Zaproszeni szefowie mieli za zadanie przyrządzić kolację bez użycia prądu. Zabronione było również użycie zwierząt hodowlanych. Uczestnicy mogli posłużyć się jedynie rybami, warzywami i dziczyzną. Ważnym punktem programu było wspólne odnawianie lasu i sadzenie drzew z leśnikami z Nadleśnictwa Choczewo.

– Pomysł na wydarzenie wziął się z tego, że chcieliśmy zaprosić szefów JRE z pozostałych krajów członkowskich i stworzyć z nimi niezapomniane doświadczenie, które zmusiłoby wszystkich do ekologicznej refleksji i zwrócenia się w stronę tradycji i rytuałów, które stoją na czele etosu stowarzyszenia – powiedziała Matylda Grzelak, główny koordynator i sekretarz JRE Polska.

JRE (Jeunes Restaurateurs d'Europe) to stowarzyszenie zrzeszające od ponad 40 lat młodych szefów kuchni i restauratorów w Europie, którzy chcą dzielić się swoim talentem i pasją do jedzenia z ludźmi podobnie myślącymi. Obecnie stowarzyszenie się rozrasta, a w planach ma wyjście poza granice Europy oraz dotarcie do wszystkich krajów na świecie. Od roku JRE działa w Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej