x

ŚWIĘTO POLSKIEGO WINA

Kategoria: Wino    26.06.2017

25-30 sierpnia 2017 r. odbędą się XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Organizatorzy planują wiele atrakcji, między innymi prezentacje, konkursy dla publiczności oraz koncerty. Odbędą się również warsztaty degustacyjne prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle będą doskonałą okazją do degustacji win, regionalnych produktów oraz spotkań z winiarzami i wieloma interesującymi postaciami ze świata polskiego winiarstwa. Ważną częścią wydarzania będzie Konkurs Win Polskich. Jego czwarta edycja odbędzie się 25 sierpnia. Wina będą oceniane w pięciu kategoriach: białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie – zgodnie ze 100-punktową skalą oceny przyjętą przez OIV-UIOE (Organisation Internationale de la Vigne et du Vin – Union Internationale des Oenologues).

W konkursie wezmą udział wyłącznie wina wyprodukowane w Polsce. Konkurs odbędzie się we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich, a ocena win będzie dokonywana w trakcie degustacji w ciemno. Nagrodzone wina prezentowane będą na stoisku Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy podczas Dni Wina, gdzie możliwa będzie również ich degustacja. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów dla najlepszych win. Ponadto od 24 do 26 sierpnia odbędą się Dni Otwartych Piwnic. Fani polskich win będą mieli okazję odwiedzić jasielskie winnice oraz spotkać się z winiarzami.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Chile w Warszawie

10 października w hotelu Regent w Warszawie podczas targów wina z Chile dziennikarz i krytyk winiarski Eduardo Brethauer poprowadził master class, podczas którego zaprezentował wina nowej fali.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle potrwają od 24 do 28 sierpnia.

Już po raz jedenasty Jasło będzie gościć miłośników wina oraz pasjonatów winiarstwa z całej Polski i z zagranicy. Od środy do piątku (24 - 26 sierpnia) jasielscy winiarze zaproszą enoturystów na Dni Otwartych Piwnic.

Czy wiesz, co pijesz?

Łódzkie laboratorium uzyskało międzynarodową akredytację potwierdzającą jego kompetencje w obszarze badania autentyczności win i tym samym stało się pierwszym polskim ośrodkiem, który specjalizuje się w wykrywaniu zafałszowań w winach stosując tzw. metody izotopowe.

HISTORYCZNIE O WINIE

11 stycznia po raz czwarty odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii wina w Polsce. Już od 2015 roku Klub Historii i Kultury Wina przy Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Historyków Sztuki jest miejscem spotkań, na których prezentowane są wyniki aktualnych badań nad polską kulturą wina.

Abruzja nieznana

Abruzja to region winiarski w środkowych Włoszech położony między wybrzeżem Adriatyku a Apeninami. W połączeniu z lokalną kuchnią i wciąż umiarkowanym ruchem turystycznym tworzy fascynującą destynację dla miłośników nieoczywistych smaków i lokalnych win.

Polskie wino coraz popularniejsze. Gdzie i jakie szczepy uprawia się nad Wisłą?

Rynek polskich win rozwija się dynamicznie. Jakość niektórych trunków jest bardzo wysoka. Choć branża winiarska w naszym kraju odrodziła się zaledwie kilka lat temu, to wina z Polski są już nagradzane na międzynarodowych konkursach.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej