x

ŚWIĘTO POLSKIEGO WINA

Kategoria: Wino    26.06.2017

25-30 sierpnia 2017 r. odbędą się XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Organizatorzy planują wiele atrakcji, między innymi prezentacje, konkursy dla publiczności oraz koncerty. Odbędą się również warsztaty degustacyjne prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle będą doskonałą okazją do degustacji win, regionalnych produktów oraz spotkań z winiarzami i wieloma interesującymi postaciami ze świata polskiego winiarstwa. Ważną częścią wydarzania będzie Konkurs Win Polskich. Jego czwarta edycja odbędzie się 25 sierpnia. Wina będą oceniane w pięciu kategoriach: białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie – zgodnie ze 100-punktową skalą oceny przyjętą przez OIV-UIOE (Organisation Internationale de la Vigne et du Vin – Union Internationale des Oenologues).

W konkursie wezmą udział wyłącznie wina wyprodukowane w Polsce. Konkurs odbędzie się we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich, a ocena win będzie dokonywana w trakcie degustacji w ciemno. Nagrodzone wina prezentowane będą na stoisku Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy podczas Dni Wina, gdzie możliwa będzie również ich degustacja. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów dla najlepszych win. Ponadto od 24 do 26 sierpnia odbędą się Dni Otwartych Piwnic. Fani polskich win będą mieli okazję odwiedzić jasielskie winnice oraz spotkać się z winiarzami.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

ADAM PAWŁOWSKI: 50 ODCIENI RÓŻU

Wina różowe odpowiadają za ok. 10 proc. ogólnej produkcji wina na świecie. Francja, Hiszpania, USA i Włochy produkują 80 proc. wszystkich win tego koloru. Francuzi wiodą prym pod względem produkcji i konsumpcji. Globalne spożycie rośnie nieprzerwanie od co najmniej 15 lat.

KWESTIONARIUSZ SOMMELIERA: MACIEJ ŁYKO

W pracy moim głównym celem jest zadowolenie gości naszej restauracji. To oni są najważniejsi i to dla nich nasza profesja została stworzona. Poza pracą moje prywatne cele to zwycięstwo w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Sommelierów oraz zdanie egzaminu Master Sommelier.

SOMMELIERZY Z POLSKI ODWIEDZILI RIAS BAIXAS

Grupa polskich sommelierów odwiedziła w październiku region Rías Baixas. Ta apelacja, położona na północnym wschodzie Hiszpanii, słynie z produkcji win białych albariño. Młodzi sommelierzy zwiedzili 9 winiarni w regionie.

Trudny rok dla Kalifornii

Na początku października br. pożary ponownie zaatakowały Kalifornię. Na szybkie rozprzestrzenianie się ognia wpłynęła susza i silny wiatr. Z żywiołem walczyło prawie 8 tysięcy strażaków. Straty szacuje się na wiele miliardów dolarów.

Adam Pawłowski: Bąbelki na co dzień

Z premedytacją piszę o winach musujących już po sylwestrze, bo uważam, że powinniśmy cieszyć się bąbelkami przez cały rok. Trend sugeruje, że coraz częściej sięgamy po nie na co dzień. Ta prężnie rosnąca kategoria win zanotowała w ostatniej dekadzie globalny wzrost produkcji sięgający 40%.

Z winiarskich piwnic: 2020 to doskonały rocznik w Niemczech

Tegoroczny sezon na winobranie zaowocował w Niemczech znakomitą jakością winogron i plonem lekko poniżej przeciętnego, szacowanym na 8,6 mln hektolitrów w skali ogólnokrajowej. Winiarze wiążą spore nadzieje na uzyskanie wybitnie szlachetnych i wykwintnych win deserowych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej