x

ŚWIĘTO POLSKIEGO WINA

Kategoria: Wino    26.06.2017

25-30 sierpnia 2017 r. odbędą się XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Organizatorzy planują wiele atrakcji, między innymi prezentacje, konkursy dla publiczności oraz koncerty. Odbędą się również warsztaty degustacyjne prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle będą doskonałą okazją do degustacji win, regionalnych produktów oraz spotkań z winiarzami i wieloma interesującymi postaciami ze świata polskiego winiarstwa. Ważną częścią wydarzania będzie Konkurs Win Polskich. Jego czwarta edycja odbędzie się 25 sierpnia. Wina będą oceniane w pięciu kategoriach: białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie – zgodnie ze 100-punktową skalą oceny przyjętą przez OIV-UIOE (Organisation Internationale de la Vigne et du Vin – Union Internationale des Oenologues).

W konkursie wezmą udział wyłącznie wina wyprodukowane w Polsce. Konkurs odbędzie się we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich, a ocena win będzie dokonywana w trakcie degustacji w ciemno. Nagrodzone wina prezentowane będą na stoisku Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy podczas Dni Wina, gdzie możliwa będzie również ich degustacja. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów dla najlepszych win. Ponadto od 24 do 26 sierpnia odbędą się Dni Otwartych Piwnic. Fani polskich win będą mieli okazję odwiedzić jasielskie winnice oraz spotkać się z winiarzami.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Trudny rok dla Kalifornii

Na początku października br. pożary ponownie zaatakowały Kalifornię. Na szybkie rozprzestrzenianie się ognia wpłynęła susza i silny wiatr. Z żywiołem walczyło prawie 8 tysięcy strażaków. Straty szacuje się na wiele miliardów dolarów.

Wino na medal

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich ogłasza konkurs "Wino na medal". Konkurs jest adresowany do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA.

ADAM PAWŁOWSKI: OKAZJA NA WINO

Łatwo powiedzieć, że można wybrać odpowiednie wino na każdą okazję. Dużo trudniej jest zarekomendować to konkretne, które idealnie wpisze się w dany moment, towarzystwo i kontekst spotkania.

Spokojna rewolucja

Na początku października w historycznym regionie Lewantu w płd.-wsch. Hiszpanii kończą się zbiory. W winnicach pusto, a w winiarniach na stoły sortownicze wjeżdżają ostatnie partie winogron. Co innego dzieje się na ulicach dużych miast. Tam wrze zbuntowany tłum. Katalończycy walczą o suwerenność.

ADAM PAWŁOWSKI: 50 ODCIENI RÓŻU

Wina różowe odpowiadają za ok. 10 proc. ogólnej produkcji wina na świecie. Francja, Hiszpania, USA i Włochy produkują 80 proc. wszystkich win tego koloru. Francuzi wiodą prym pod względem produkcji i konsumpcji. Globalne spożycie rośnie nieprzerwanie od co najmniej 15 lat.

10 pytań do Adama Fijała

Adam Fijał zajmuje stanowisko głównego sommeliera i menedżera w restauracji Drukarnia Smaku w Zakopanem. Jego ulubionym połączeniem smakowym są ryby i wina ze szczepu grüner veltiner.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej