x

CYDERIA

Kategoria: Miejsca    26.06.2017

Właściciele warszawskiego Planu B otworzyli w lutym Cyderię. Lokal mieści się w zabytkowej kamienicy z 1910 r. przy znanej z licznych barów i restauracji ulicy Poznańskiej w Warszawie. Menedżerem i szefem baru jest znawca cydrów Przemysław Iwanek.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Cyderia to bar restauracyjny serwujący wysokiej jakości cydry rzemieślnicze. W większości są to cydry polskie, ale jest też kilka zagranicznych. Wypijemy tu m.in. cydr: Chyliczki, Kwaśne Jabłko, Winnica Chodorowa, Cydr Ignaców, a także cydr własnej produkcji o nazwie Pełnia. Kieliszek cydru kosztuje 9-20 zł.Tutejsza kuchnia, za którą odpowiada Grzegorz Bobrowicz, to drobne formy – większe i mniejsze, ciepłe i zimne przekąski do cydru (8-19 zł). W karcie znalazły się m.in. kalmary w cydrowym cieście z pampuchem, chorizo gotowane w cydrze czy burger z krewetkami, awokado, kolendrą i frytkami. Lokal ma 80 miejsc siedzących i dodatkowych 20 w ogródku. Za nowoczesny wystrój z wyeksponowanym długim barem i dominującymi elementami cegły i metalicznej szarości odpowiada Projekt Praga.

ul. Poznańska 16, Warszawa

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej