x

TRANSFERY SEZONU

Kategoria: Ludzie    28.08.2017

Ostatnie tygodnie w polskiej gastronomii przyniosły kilka istotnych zmian - zwłaszcza na stanowiskach szefów kuchni. Zobaczcie, co dzieje się teraz z najgorętszymi nazwiskami w kraju.

Foto: archiwum własne
Foto: archiwum własne
1. AGATA WOJDA
Pod koniec zeszłego roku po 7 latach opuściła restaurację Opasły Tom w Warszawie (gdzie od samego początku była szefową kuchni), a tym samym po 14 latach rozstała się z restauratorami Agnieszką Kręglicką i Marcinem Kręglickim. Właśnie rozpoczyna pracę jako executive chef w warszawskim hotelu Belotto. Zapowiada wiele zmian, o których będziemy was informować na bieżąco.

2. MARCIN PRZYBYSZ
W maju, po niespełna dwóch latach, odszedł z restauracji Belvedere w Warszawie i rozpoczął pracę na stanowisku sous-chefa w warszawskim Atelier Amaro (drugim sous-chefem wciąż jest Przemysław Klima).

3. SEBASTIAN OLMA
W lipcu zakończył pracę w restauracji Sketch przy Teatrze Wielkim w Warszawie, z którą związany był od maja 2016 r. Niedługo zdradzimy wam, w której restauracji zjecie jego dania.

4. MICHAŁ TKACZYK
Z końcem lipca ponownie objął stanowisko szefa kuchni hotelu Bristol w Warszawie - gdzie na początku lat 90. zaczynał praktyki pod okiem Kurta Schellera, a w latach 2008-2015 pracował jako szef kuchni. Od 2015 r. był szefem kuchni restauracji Elixir i konceptu Dom Wódki.

5. ERNEST JAGODZIŃSKI
W lipcu br., po 5 latach, pożegnał się z restauracją Cucina w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję szefa kuchni w nowo otwartej restauracji Autentyk.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

MOGĘ ROBIĆ, CO CHCĘ

26-latek, który prostymi daniami zachwyca poznańskich smakoszy, krytyków kulinarnych, blogerów. Absolwent Le Cordon Bleu. Pracował w restauracjach we Włoszech, w Londynie, Szczecinie. Wielbiciel kina i muzyki. Marzy o domku w górach.

PAWEŁ POJAWA

"Bardzo podoba mi się styl włoskiego cukiernictwa, gdzie pierwsze skrzypce gra zawsze smak i autentyczność produktu. Nie ma tam miejsca na podążanie drogą na skróty. Z drugiej strony cukiernictwo francuskie imponuje mi kreatywnością, jeśli chodzi o wygląd i złożoność smaku".

Mirosław i Andrzej Nizio: piękne miejsca z dobrą kuchnią

Bracia Mirosław i Andrzej Nizio właśnie otworzyli w Warszawie swoją trzecią restaurację. Właścicieli restauracji Zoni, WuWu oraz Klonn pytamy, jak tworzyć koncepty, które przyciągają zarówno dobrą kuchnią, jak i atrakcyjnym wnętrzem.

Paweł Chomentowski - studium z natury

Większość zawodowego życia spędził w Trójmieście, ale dopiero w Warszawie jego nazwisko stało się rozpoznawalne. Paweł Chomentowski ceni prawdziwe, nieprzekombinowane jedzenie i wsłuchuje się w oczekiwania swoich gości.

Rewolucjoniści z Berlina

Jaka jest nowoczesna kuchnia niemiecka? Co powinno być jej wyróżnikiem na światowej arenie? Z tym pytaniem postanowili się zmierzyć młodzi szefowie i restauratorzy kuchni działający na co dzień w Berlinie.

Małgorzata Paw - menedżer generalny restauracji Szara Gęś w Krakowie

O tym, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, o systemach motywacyjnych dla pracowników oraz o tym, co to znaczy być dobrym liderem w gastronomii, rozmawiamy z Małgorzatą Paw, menedżerem generalnym restauracji: Szara Gęś w Krakowie i Main Square Hospitality Group.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej