x

TRANSFERY SEZONU

Kategoria: Ludzie    28.08.2017

Ostatnie tygodnie w polskiej gastronomii przyniosły kilka istotnych zmian - zwłaszcza na stanowiskach szefów kuchni. Zobaczcie, co dzieje się teraz z najgorętszymi nazwiskami w kraju.

Foto: archiwum własne
Foto: archiwum własne
1. AGATA WOJDA
Pod koniec zeszłego roku po 7 latach opuściła restaurację Opasły Tom w Warszawie (gdzie od samego początku była szefową kuchni), a tym samym po 14 latach rozstała się z restauratorami Agnieszką Kręglicką i Marcinem Kręglickim. Właśnie rozpoczyna pracę jako executive chef w warszawskim hotelu Belotto. Zapowiada wiele zmian, o których będziemy was informować na bieżąco.

2. MARCIN PRZYBYSZ
W maju, po niespełna dwóch latach, odszedł z restauracji Belvedere w Warszawie i rozpoczął pracę na stanowisku sous-chefa w warszawskim Atelier Amaro (drugim sous-chefem wciąż jest Przemysław Klima).

3. SEBASTIAN OLMA
W lipcu zakończył pracę w restauracji Sketch przy Teatrze Wielkim w Warszawie, z którą związany był od maja 2016 r. Niedługo zdradzimy wam, w której restauracji zjecie jego dania.

4. MICHAŁ TKACZYK
Z końcem lipca ponownie objął stanowisko szefa kuchni hotelu Bristol w Warszawie - gdzie na początku lat 90. zaczynał praktyki pod okiem Kurta Schellera, a w latach 2008-2015 pracował jako szef kuchni. Od 2015 r. był szefem kuchni restauracji Elixir i konceptu Dom Wódki.

5. ERNEST JAGODZIŃSKI
W lipcu br., po 5 latach, pożegnał się z restauracją Cucina w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję szefa kuchni w nowo otwartej restauracji Autentyk.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Catherine Fogel - ponadprzeciętny zmysł smaku i węchu

Na początku myślała, że po prostu jest wybredna. Dopiero później - przez przypadek - odkryła, że ma ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł smaku i węchu. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że z talentu Dunki Catherine Fogel korzystają topowi szefowie kuchni na całym świecie.

ZAPROSZENIE DO DOMU

Gotowanie jest też wielkim hobby, a to prawdziwy luksus. Niewiele osób może pozwolić sobie na to, by zawodowo zajmować się tym, co je pasjonuje - mówi Björn Frantzén, szef kuchni i współwłaściciel Frantzén, jedynej trzygwiazdkowej restauracji w Szwecji.

Kelnerzy: Bożena Wróblewska

W hotelarstwie od 25 lat. Zaczynała w Mariotcie, później w Courtyard by Marriott na lotnisku Chopina, a następnie w InterContinentalu.

Zazie Bistro: Lubimy przekraczać granice

Zazie Bistro, z Danielem Myśliwcem na czele, jako pierwsza restauracja w Krakowie zdobyła Bib Gourmand - wyróżnienie przyznawane przez przewodnik Michelin. W tym roku powstał Karakter - druga restauracja właścicieli Zazie, w której Myśliwiec został partnerem i szefem kuchni.

KUCHNIA BLISKA SERCU

Olga Lompa w Pałacu i Folwarku Galiny pracuje od 20 lat. Podaje kuchnię domową opartą na lokalnym produkcie. I choć inspiruje ją świat wielkiej, nowoczesnej gastronomii, najważniejszymi recenzentami kulinarnymi zawsze są goście. A oni wracają do Galin niezmiennie, od lat.

Alicja i Alon Than: z precyzją i pasją

Sushi jest i będzie obecne na rynku, ale swój okres świetności w Polsce już przeżyło. Teraz coraz popularniejsza robi się ciepła kuchnia Japonii - mówią Alicja i Alon Than, właściciele sieci restauracji z kuchnią azjatycką.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej