x

KULINARNY TRANSATLANTYK

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.08.2017

Kolacją autorstwa Sebastiana Krauzowicza zakończyła się tegoroczna edycja Kina Kulinarnego Festiwalu Transatlantyk w Łodzi. 8 dni festiwalu to ponad 200 projekcji filmów, 55 filmowych premier i 63 tysiące widzów, wybitni twórcy z całego świata i wyjątkowe nagrody.

Foto: Transatlantyk Festiwal
Foto: Transatlantyk Festiwal
W wydarzeniu co roku swoje miejsce zajmuje również Kino Kulinarne, którego program przygotowany jest we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale. Formuła zakłada pięć uroczystych kolacji inspirowanych pięcioma filmami o tematyce okołokulinarnej. W tym roku przygotowała je szóstka wybitnych szefów kuchni: Wojciech Modest Amaro, Robert Skubisz, Katarzyna Daniłowicz, duet Tomasz Purol i Mariusz Pieterwas, oraz Sebastian Krauzowicz. Redakcja „Food Service” miała przyjemność uczestniczyć w uczcie wieńczącej wydarzenie.

Szef kuchni restauracji Sfera z Torunia zaprezentował dania nawiązujące do filmu „André – The Voice of Wine” w reż. Marka Tschelistcheffa, opowiadającego historię popularności wina kalifornijskiego oraz człowieka legendy, który zrewolucjonizował amerykański rynek winiarski – André Tschelistcheffa. Sebastian Krauzowicz przeprowadził gości przez pięć krajów, z którymi życie André było związane: Rosję, Węgry, Francję, USA i Włochy. Propozycje Krauzowicza zachwyciły publiczność prostą formą i wyrazistym smakiem, a do gustu przypadły przede wszystkim: leczo z kiełbasą czabajską, kwaśną śmietaną i dzikimi ziołami, a także perfekcyjnie przyrządzony dorsz w palonym maśle, z asiette z kalafiora, trybulą, maślanką i bagietką. Deser wieńczący kolację – włoską śmietankę – przygotował Maciej Rosiński. Tegoroczną nowością Kina Kulinarnego była plenerowa Kuchnia Transatlantyk, czyli restauracja w formie pop-up usytuowana przy ul. Piotrkowskiej, w której przez cały dzień można było spróbować dań serwowanych przez festiwalowych szefów kuchni.

„Food Service” był patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Podróż do źródeł

Żywiec Zdrój wprowadził na rynek krystaliczną górską wodę źródlaną w szklanych butelkach. Nowość została oficjalnie zaprezentowana 13 czerwca podczas konferencji "Arcydzieło natury. U źródeł - trendy i inspiracje" w hotelu Warszawa.

Nie będzie Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska - w tym i w przyszłym roku

Przewodnik z recenzjami restauracji nie zostanie opublikowany ani w tym, jak i w przyszłym roku. - Ocenianie kogokolwiek w tym momencie byłoby niesprawiedliwe i zaprzeczałoby idei, która przyświecała przewodnikowi, czyli budowaniu i promowaniu polskiej gastronomii - uzasadnia zespół Gault&Millau.

Gęsina w Restauracji - 4. edycja konkursu

9 kwietnia 2019 roku, w halach targowych Expo Mazury S. A. w Ostródzie, podczas targów Mazury HoReCa odbędzie się kolejna, już 4. edycja konkursu kulinarnego Gęsina w Restauracji. Organizatorem konkursu jest Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi.

Niemieckie wina i jesienna kuchnia

Pod takim hasłem 19 października w Studiu CookUp Warszawa - Mokotów odbyły się warsztaty kulinarne z Agatą Wojdą zorganizowane przez Niemiecki Instytut Wina.

Preeliminacje konkursu Bocuse d’Or Poland

Przygotowania do krajowych eliminacji Bocuse d’Or ruszyły pełną parą.

Gala Finałowa Monin Cup Junior 2019

Milena Wysocka zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim dla szkół średnich - Monin Cup Junior 2019. W nagrodę będzie reprezentować Polskę w lokalnych zawodach barmańskich Monin w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej