x

ŚWIĘTO SERA

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    28.08.2017

W dniach 15-18 września 2017 r . w Bra we Włoszech odbędzie się festiwal Cheese 2017 - święto sera wytwarzanego z surowego mleka. To międzynarodowa impreza organizowana przez Slow Food i miasto Bra poświęcona wysokiej jakości tradycyjnie wytwarzanym produktom mleczarskim.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
W tym roku festiwal Cheese świętuje 20. urodziny. Impreza przyczyniła się do powstania międzynarodowej sieci producentów serów, pasterzy, serowników i znawców serów. Uczestnicy co dwa lata zjeżdżają się do Bra, aby zaprezentować swoje produkty, spotkać się z publicznością i rozmawiać na temat wyzwań, przed którymi stają, i innych istotnych spraw dotyczących mleczarstwa. W ostatniej edycji Cheese wzięło udział ponad 270 000 zwiedzających, w tym 30 proc. z zagranicy oraz ponad 300 wystawców z 23 krajów. W centrum debaty na Cheese 2017 będą sery z surowego mleka. Po raz pierwszy na stoiskach znajdą się tylko sery krowie, owcze i kozie wytworzone wyłącznie z surowego mleka. Zwiedzający spróbują na przykład: Stichelton z Wielkiej Brytanii, Moun-tain Pasture Sbrinz ze Szwajcarii czy Boeren Leyden Traditioneel, nowym prezydium niedawno założonym w Holandii. Gościem honorowym będą w tym roku Stany Zjednoczone, gdzie od lat działa Amerykańskie Prezydium Surowego Mleka. Program wydarzenia obejmuje 35 warsztatów, degustacje, kolacje czy konferencje dotyczące zagadnień związanych z dobrostanem zwierząt, globalnym ociepleniem, żywieniem i zdrowiem.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej