x

12 restauracji w finale Noble Night

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.08.2017

Jak co roku we wrześniu organizowany jest uroczysty finał konkursu kulinarnego Wine & Food Noble Night. W jubileuszowej 10. edycji tego wydarzenia o podium zawalczą kuchnie z całej Polski.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Po selekcji nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniono 12 restauracji, które zakwalifikowały się do finału. Komisja Wine & Food Noble Night oceniła menu i dobór składników, kreatywność szefów kuchni, wnętrze i atmosferę lokalu oraz obsługę. Z roku na rok restauracji zgłaszających się do konkursu przybywa, a jakość ich oferty jest coraz wyższa.

Oto lista zakwalifikowanych:
5th Avenue – Doubletree by Hilton Kraków, Kraków, szef kuchni: Rafał Drobniak
Dwór Kombornia – Magnolia, Korczyna, szef kuchni: Marcin Majchrzak
Dwór Sieraków, Dobczyce, szef kuchni: Janusz Fic
La Cantina, Katowice, szef kuchni: Przemysław Budziński
La Brasserie Moderne, Warszawa, szef kuchni: Maciej Majewski
Lumiere, Przeźmierowo, szef kuchni: Jakub Kasprzak
Ostoja Chobienice, Siedlec, szef kuchni: Maciej Barton
Projekt 36, Sopot, szef kuchni: Marcin Leszczyński
Qualita, Kraków, szef kuchni: Marcin Dudek
Szara Gęś, Kraków, szef kuchni: Michał Stężalski
The Time, Poznań, szef kuchni: Roman Kosmalski
Uroczysko Siedmiu Stawów, Niemcza, szef kuchni: Damian Chajęcki

Tegoroczne menu finałowe będzie oparte na polskich smakach – produktach z lasów, łąk i rzek. Nie zabraknie więc dziczyzny, ryb, świeżych ziół i warzyw oraz lokalnych produktów: serów, marynat i kiszonek. Jak zawsze każdy z szefów kuchni wraz z zespołem przygotuje na żywo 350 przystawek i tyle samo dań głównych. Wszystkie propozycje są dopracowane w najmniejszym szczególe. Zwycięzcę w wyniku głosowania wyłoni 1000 zaproszonych gości. Więcej informacji: www.noblenight.pl

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

12. edycja konkursu Wine&Food Noble Night

Znamy listę zespołów kulinarnych z całego kraju zakwalifikowanych do prestiżowego konkursu Wine&Food Noble Night. Finał odbędzie się 12 października w Warszawie.

Czwarta edycja Fine Dining Week

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7-18 lutego 2018 r. w czterech miastach: w Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Krakowie.

Nowości w programie Targów HoReCa

7-9 listopada 2018, Expo Kraków - Targi HoReCa/Gastrofood/EnoExpo jak co roku są wyjątkową okazją do spotkania się w Krakowie przedstawicieli branż gastronomicznej, hotelarskiej i winiarskiej.

Ośmiu szefów kuchni w preeliminacjach Bocuse d’Or Poland 2019

Udział w prestiżowym konkursie kulinarnym Bocuse d’Or jest marzeniem większości młodych kucharzy. Żeby je spełnić trzeba mieć wyobraźnię, motywację i determinację. Czy kandydaci startujący w Bocuse d’Or Poland 2019 posiadają te cechy? O tym przekonamy się niebawem!

Targi POLAGRA 2020 - inaczej, ale bezpiecznie

Tegoroczne spotkanie branży spożywczej w Poznaniu odbędzie się między 28 września a 1 października. To pierwsze i jedno z zaledwie kilku wydarzeń biznesowych, które w tym roku zintegruje branżę spożywczą i sektor HoReCa.

BOCUSE D'OR POLAND 2018 ZA NAMI

W dniach 27-28 lutego w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw odbył się Finał Krajowych Eliminacji ocuse d’Or Poland 2018. Z wyciężył Dawid Szkudlarek, szef kuchni Folwarku Folińscy. II i III miejsca zajęli kolejno: Jakub Kasprzak i Paweł Kubera.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej