x

12 restauracji w finale Noble Night

Kategoria: Wydarzenia - branżowe

Jak co roku we wrześniu organizowany jest uroczysty finał konkursu kulinarnego Wine & Food Noble Night. W jubileuszowej 10. edycji tego wydarzenia o podium zawalczą kuchnie z całej Polski.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Po selekcji nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniono 12 restauracji, które zakwalifikowały się do finału. Komisja Wine & Food Noble Night oceniła menu i dobór składników, kreatywność szefów kuchni, wnętrze i atmosferę lokalu oraz obsługę. Z roku na rok restauracji zgłaszających się do konkursu przybywa, a jakość ich oferty jest coraz wyższa.

Oto lista zakwalifikowanych:
5th Avenue – Doubletree by Hilton Kraków, Kraków, szef kuchni: Rafał Drobniak
Dwór Kombornia – Magnolia, Korczyna, szef kuchni: Marcin Majchrzak
Dwór Sieraków, Dobczyce, szef kuchni: Janusz Fic
La Cantina, Katowice, szef kuchni: Przemysław Budziński
La Brasserie Moderne, Warszawa, szef kuchni: Maciej Majewski
Lumiere, Przeźmierowo, szef kuchni: Jakub Kasprzak
Ostoja Chobienice, Siedlec, szef kuchni: Maciej Barton
Projekt 36, Sopot, szef kuchni: Marcin Leszczyński
Qualita, Kraków, szef kuchni: Marcin Dudek
Szara Gęś, Kraków, szef kuchni: Michał Stężalski
The Time, Poznań, szef kuchni: Roman Kosmalski
Uroczysko Siedmiu Stawów, Niemcza, szef kuchni: Damian Chajęcki

Tegoroczne menu finałowe będzie oparte na polskich smakach – produktach z lasów, łąk i rzek. Nie zabraknie więc dziczyzny, ryb, świeżych ziół i warzyw oraz lokalnych produktów: serów, marynat i kiszonek. Jak zawsze każdy z szefów kuchni wraz z zespołem przygotuje na żywo 350 przystawek i tyle samo dań głównych. Wszystkie propozycje są dopracowane w najmniejszym szczególe. Zwycięzcę w wyniku głosowania wyłoni 1000 zaproszonych gości. Więcej informacji: www.noblenight.pl

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kinga Pienińska zdobywcą Superior Taste Award

Marka naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska ponownie została nagrodzona w plebiscycie Superior Taste Award, zdobywając odznaczenia w trzech kategoriach. Uzyskała najwyższą notę - trzy złote gwiazdki - za wodę niegazowaną. Za lekko gazowaną i gazowaną odznaczono ją dwiema złotymi gwiazdkami.

Okrągły jubileusz Akademii Mistrza

10-lecie istnienia obchodzi w tym roku Akademia Mistrza, która działalność zapoczątkowała podczas organizowanych przez ZT Kruszwica pokazów szkoleniowych "Noce cukiernika i piekarza". Pomysłodawcami i inicjatorami Akademii Mistrza byli Mieczysław Chojnowski, Katarzyna Noga i Jacek Zięba.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich dziś rozpoczynają się targi POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL

Wydarzenie od lat dostarcza inspiracji restauratorom, kucharzom oraz menedżerom i właścicielom obiektów noclegowych. Targi POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL to wydarzenie z dobrze wypracowaną formułą. Pozwala przedstawicielom sektora HoReCa zaczerpnąć wiedzy o nowych i naprawdę nietuzinkowych rozwiązan

Lexus Hybrid Cuisine

10 gwiazdek Michelina w osobach 7 utalentowanych szefów kuchni było bohaterami Lexus Hybrid Cuisine, wydarzenia, które odbyło się 11-13 kwietnia w Warszawie.

Eliminacje MONIN Cup Junior 2019

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń szkół gastronomicznych do Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2019!

Zwycięzcy Testu Kulinarnego MAKRO

Znamy zwycięzców konkursu pierwszego Testu Kulinarnego, organizowanego w ramach programu Szef dla Młodych Talentów przez sieć hurtowni MAKRO Polska.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej