x

12 restauracji w finale Noble Night

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.08.2017

Jak co roku we wrześniu organizowany jest uroczysty finał konkursu kulinarnego Wine & Food Noble Night. W jubileuszowej 10. edycji tego wydarzenia o podium zawalczą kuchnie z całej Polski.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Po selekcji nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniono 12 restauracji, które zakwalifikowały się do finału. Komisja Wine & Food Noble Night oceniła menu i dobór składników, kreatywność szefów kuchni, wnętrze i atmosferę lokalu oraz obsługę. Z roku na rok restauracji zgłaszających się do konkursu przybywa, a jakość ich oferty jest coraz wyższa.

Oto lista zakwalifikowanych:
5th Avenue – Doubletree by Hilton Kraków, Kraków, szef kuchni: Rafał Drobniak
Dwór Kombornia – Magnolia, Korczyna, szef kuchni: Marcin Majchrzak
Dwór Sieraków, Dobczyce, szef kuchni: Janusz Fic
La Cantina, Katowice, szef kuchni: Przemysław Budziński
La Brasserie Moderne, Warszawa, szef kuchni: Maciej Majewski
Lumiere, Przeźmierowo, szef kuchni: Jakub Kasprzak
Ostoja Chobienice, Siedlec, szef kuchni: Maciej Barton
Projekt 36, Sopot, szef kuchni: Marcin Leszczyński
Qualita, Kraków, szef kuchni: Marcin Dudek
Szara Gęś, Kraków, szef kuchni: Michał Stężalski
The Time, Poznań, szef kuchni: Roman Kosmalski
Uroczysko Siedmiu Stawów, Niemcza, szef kuchni: Damian Chajęcki

Tegoroczne menu finałowe będzie oparte na polskich smakach – produktach z lasów, łąk i rzek. Nie zabraknie więc dziczyzny, ryb, świeżych ziół i warzyw oraz lokalnych produktów: serów, marynat i kiszonek. Jak zawsze każdy z szefów kuchni wraz z zespołem przygotuje na żywo 350 przystawek i tyle samo dań głównych. Wszystkie propozycje są dopracowane w najmniejszym szczególe. Zwycięzcę w wyniku głosowania wyłoni 1000 zaproszonych gości. Więcej informacji: www.noblenight.pl

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Essity zdobywa platynowy medal EcoVadis

Essity, właściciel marki Tork, światowy lider w branży higienicznej i ochrony zdrowia, otrzymała najwyższe platynowe wyróżnienie przyznawane przez platformę EcoVadis. Tym samym znalazła się w gronie 1% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Plakiety przewodnika Michelin rozdane w cieniu pandemii

W gdańskiej restauracji Arco by Paco Pérez wręczono Plakiety przewodnika Michelin 2020 Main Cities of Europe. Uroczystość została zorganizowana 18 listopada przez Akademię Gastronomiczną w Polsce.

Wojciech Modest Amaro otrzymał Grand Prix de l’Art de la Cuisine

Rewelacyjne wieści z Paryża. Wojciech Modest Amaro otrzymał najważniejsze wyróżnienie w świecie gastronomii - Grand Prix de l’Art de la Cuisine przyznawane przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną.

Święto smaku - Terra Madre Slow Food Festival

W dniach 11-13 listopada odbyła się trzecia edycja Terra Madre Slow Food Festival. W jednym miejscu spotkało się wielu rolników, wytwórców, a także kucharzy, restauratorów i konsumentów - a to zdarza się niezwykle rzadko.

SZTUKA SMAKU

Za nami 15., jubileuszowa edycja jednego z najważniejszych konkursów kulinarnych w Polsce. L’A rt de la Cuisine Martell 2017 odbył się 4 marca w hotelu Zamek Ryn. Szesnaście dwuosobowych drużyn młodych kucharzy z najlepszych restauracji w Polsce powalczyło o Puchar Przechodni Martell.

CAŁY ŚWIAT HORECA W JEDNYM MIEJSCU

W dniach 5-7 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej