x

Ruszyło Gault & Millau Tour 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.08.2017

Za nami już dwie tegoroczne edycje wydarzenia oraz - Gault & Millau Tour Polska Centralna oraz Gault & Millau Tour Polska Zachodnia.

Foto: Marek Zakrzewski
Foto: Marek Zakrzewski
W restauracji Signature w Warszawie 12 czerwca przyznano cztery nagrody dla najlepszych szefów kuchni regionu Lubelszczyzny i centralnej Polski. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 mistrzów kulinariów z województw mazowieckiego, łódzkiego i Lubelszczyzny. Zgodnie z misją Gault & Millau szefowie kuchni podczas Tour uczą się od siebie nawzajem, wymieniają się doświadczeniem, dyskutują o najnowszych trendach kulinarnych i mają okazję poznać regionalne produkty wykorzystywane do przygotowania serwowanych dań.

Głównym punktem programu było wręczenie nagród. Szefem Roku został Robert Trzópek (Bez Gwiazdek, Warszawa). Wyróżnienie w kategorii Szef Jutra powędrowało do Szymona Stacha z Quale Restaurant (Łódź). Michał Gniadek ze stołecznej restauracji Plato otrzymał nagrodę w kategorii Młody Talent, Szefem Kuchni Tradycyjnej został zaś Wojciech Kilian (Signature, Warszawa). W kategorii Kobieta Szef nie przyznano nagrody.

Drugie GM Tour odbyło się 26 czerwca w Poznaniu – w nowej siedzibie restauracji Concordia Taste. W trakcie wydarzenia przyznano nagrody dla najlepszych szefów kuchni z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska. Szefem Roku został Karol Sankowski z restauracji Przystań & Marina (Wrocław). Tytuł Szefa Jutra otrzymał Adam Adamczak z restauracji Oskoma w Poznaniu. Szefem Kuchni Tradycyjnej został Tomasz Tomiuk z Afrodyta Spa & Wellness Resort (Radziejowice). Jako Młody Talent został nagrodzony Dawid Szkudlarek z restauracji Folwark Folińscy (Wysoka, woj. lubuskie). Natomiast tytuł Kobiety Szefa otrzymała Monika Szewczuk z wrocławskiej restauracji Dobra Karma.

Jak zawsze podczas Gault & Millau Tour po ogłoszeniu wyników wszyscy laureaci mieli okazję przygotować dla gości swoje popisowe dania. Publiczność zebrana wokół mobilnej wyspy mogła obserwować cały proces i dopytywać o szczegóły. Przepisy na wszystkie potrawy oraz pełne biogramy zwycięzców do przeczytania na naszej stronie.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzeń z cyklu Gault & Millau Tour.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kulinarnego Pucharu Polski w tym roku nie będzie

Najważniejszy konkurs w polskiej gastronomii został przełożony - na informację o tym, kto po raz 20. otrzyma tytuł "Najlepszego z najlepszych" będziemy musieli poczekać do 20121 roku. Trwają prace nad alternatywnym wydarzeniem dla sektora HoReCa.

WYCZEKIWANE MISTRZOSTWA

18. edycja Kulinarnego Pucharu Polski odbędzie się za pół roku. Choć termin wydaje się bardzo odległy, to przygotowania idą pełną parą - w szczególności eliminacje do finału konkursu. Za nami już cztery konkursy nominowane do KPP.

The World's 50 Best Restaurants 2019

Jest równie prestiżowy, co kontrowersyjny. Stawia restauracje w świetle reflektorów ku satysfakcji szefów i szefowych kuchni, podczas gdy krytycy mają wobec niego zastrzeżenia. O tegorocznym rankingu The World's 50 Best Restaurants oraz o tym, dlaczego lista wzbudza tak wiele emocji.

KOMPLEKSOWO DLA SEKTORA HORECA

Najnowsze trendy w gastronomii, wiele inspiracji i finał 17. Kulinarnego Pucharu Polski - tak można podsumować 33. edycję targów Polagra Gastro i Invest Hotel, która odbyła się w dniach 25-28 września w Poznaniu, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Preeliminacje Bocuse d’Or Poland

Przygotowania do krajowych eliminacji Bocuse d’Or ruszyły pełną parą. Preeliminacje krajowe Bocuse d’Or Polska odbędą się 11 grudnia 2017 r. w Centrum Techniki Kulinarnej Doram w Warszawie przy ul. Racjonalizacji 5.

Konkurs Caffè Vergnano Best Barista 2019

Rusza piąta edycja ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w nowej otwartej formule. Mogą w nim wziąć udział wszyscy bariści, niezależnie od marki kawy, na której pracują.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej