x

Ruszyło Gault & Millau Tour 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.08.2017

Za nami już dwie tegoroczne edycje wydarzenia oraz - Gault & Millau Tour Polska Centralna oraz Gault & Millau Tour Polska Zachodnia.

Foto: Marek Zakrzewski
Foto: Marek Zakrzewski
W restauracji Signature w Warszawie 12 czerwca przyznano cztery nagrody dla najlepszych szefów kuchni regionu Lubelszczyzny i centralnej Polski. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 mistrzów kulinariów z województw mazowieckiego, łódzkiego i Lubelszczyzny. Zgodnie z misją Gault & Millau szefowie kuchni podczas Tour uczą się od siebie nawzajem, wymieniają się doświadczeniem, dyskutują o najnowszych trendach kulinarnych i mają okazję poznać regionalne produkty wykorzystywane do przygotowania serwowanych dań.

Głównym punktem programu było wręczenie nagród. Szefem Roku został Robert Trzópek (Bez Gwiazdek, Warszawa). Wyróżnienie w kategorii Szef Jutra powędrowało do Szymona Stacha z Quale Restaurant (Łódź). Michał Gniadek ze stołecznej restauracji Plato otrzymał nagrodę w kategorii Młody Talent, Szefem Kuchni Tradycyjnej został zaś Wojciech Kilian (Signature, Warszawa). W kategorii Kobieta Szef nie przyznano nagrody.

Drugie GM Tour odbyło się 26 czerwca w Poznaniu – w nowej siedzibie restauracji Concordia Taste. W trakcie wydarzenia przyznano nagrody dla najlepszych szefów kuchni z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska. Szefem Roku został Karol Sankowski z restauracji Przystań & Marina (Wrocław). Tytuł Szefa Jutra otrzymał Adam Adamczak z restauracji Oskoma w Poznaniu. Szefem Kuchni Tradycyjnej został Tomasz Tomiuk z Afrodyta Spa & Wellness Resort (Radziejowice). Jako Młody Talent został nagrodzony Dawid Szkudlarek z restauracji Folwark Folińscy (Wysoka, woj. lubuskie). Natomiast tytuł Kobiety Szefa otrzymała Monika Szewczuk z wrocławskiej restauracji Dobra Karma.

Jak zawsze podczas Gault & Millau Tour po ogłoszeniu wyników wszyscy laureaci mieli okazję przygotować dla gości swoje popisowe dania. Publiczność zebrana wokół mobilnej wyspy mogła obserwować cały proces i dopytywać o szczegóły. Przepisy na wszystkie potrawy oraz pełne biogramy zwycięzców do przeczytania na naszej stronie.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzeń z cyklu Gault & Millau Tour.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Znamy wyniki Wine & Food Noble Night 2018

Do finału 11. edycji gali Wine & Food Noble Night organizowanej przez Noble Concierge stanęło 12 wybitnych kucharzy, którzy specjalnie na tę okazję wraz ze swoimi zespołami przygotowali autorskie menu - przystawkę i danie główne.

Ostatnia nominacja do Kulinarnego Pucharu Polski

10.08 w Ustroniu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny. Konkurs zwyciężył Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z Grand Hotel Boutique w Rzeszowie, a ponieważ zespół ten jest już w finale tegorocznej edycji KPP, nominacja została przyznana Marcie Podgórskiej z Hotelu Notera w Chojnicach.

Wojciech Modest Amaro otrzymał Grand Prix de l’Art de la Cuisine

Rewelacyjne wieści z Paryża. Wojciech Modest Amaro otrzymał najważniejsze wyróżnienie w świecie gastronomii - Grand Prix de l’Art de la Cuisine przyznawane przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną.

World Class Poland ogłosił 12 finalistów konkursu

Do piątego finału konkursu zakwalifikowało się 12 barmanów z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. World Class Poland to zarazem rywalizacja barów i emocjonująca bitwa miast.

Zarabiaj na kawie z Segafredo Zanetti Poland

Kawa to obowiązkowa pozycja w menu właściwie każdego lokalu gastronomicznego. Nie jest też tajemnicą, że na kawie można dobrze zarabiać. Trzeba jedynie wiedzieć jak.

JUŻ WKRÓTCE TARGI POLAGRA/INVEST HOTEL

W dniach 25-28 września br. w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli - Polagra Gastro i Invest Hotel. To kompleksowe spojrzenie na rynek, solidna dawka fachowej wiedzy oraz wiele inspiracji.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej