WOŁOWINA TRUDNA CZY ŁATWA
Kategoria: Produkty

Wołowina w kuchni polskiej nigdy nie była tak popularna jak obecnie. Jednak podawana jest na zaledwie kilka sposobów. Najczęściej jest to pieczeń, bitki, tatar i szponder jako podstawa do rosołu lub zup.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Dlaczego tak się dzieje? Wołowina ma opinię trudnego do przygotowania mięsa, które wymaga długiego czasu przygotowywania. To zniechęca do sięgania po nią na co dzień. Tymczasem choćby bryzol czy rumsztyk ma swoją świetną historię i w nowoczesnych odsłonach może świetnie inspirować kreatywnych kucharzy. A co za tym idzie – otworzyć nowe pokłady wiedzy o wołowinie dla naszych gości.

Dlatego warto i należy kupować wołowinę produkowaną w systemie QMP, który określa standardy dotyczące całego procesu produkcji mięsa wołowego. Dzięki temu wołowina z certyfikatem QMP ma określoną wysoką jakość. Jest krucha, soczysta, niezwykle smaczna, a źródło jej pochodzenia jest w pełni możliwe do zidentyfikowania. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zasypywani wiadomościami o „podkręcaniu” żywności, warto mieć pewność, co podajemy naszym gościom. Pracując z mięsem w standardzie QMP, możemy używać tego elementu jako podpory marketingowej w karcie menu.

Wspaniałym wsparciem dla wszystkich jest wydana kilka lat temu „Wielka księga wołowiny” dostępna na stronie internetowej w formie PDF. Zawiera szereg informacji o procedurach hodowli i pomysłów na kulinarne wykorzystanie elementów wołowiny. Znajdziecie tu przepisy m.in. na pieczeń Pavlova czy Tafelspitz. To od nas, kucharzy, w dużej mierze zależy to, jak odżywiają się nasi goście i jakie budujemy w nich przyzwyczajenia.

Autor tekstu: ( red. )
inne kategorie
akademia horeca
Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej
Video
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
Food Service Summit - Cool Cat
Food Service Summit 2019 - Ale Wino
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Tadeusz Müller
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Marta Glinka & Joanna Mróz
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Natalia Drobnik & Dawid Kaźmierczak
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Agnieszka Kręglicka
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
więcej