x

WHISKY NAD BAŁTYKIEM

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    25.09.2017

W dniach 26-27 sierpnia 2017 r. w Jastrzębiej Górze odbyła się IV edycja Festiwalu Whisky Jastrzębia Góra. Wydarzenie odwiedziło niespełna 7000 gości - zarówno miłośników whisky, jak i osób, które rozpoczynają przygodę z tym szlachetnym trunkiem.

Foto: shutterstock.com
Foto: shutterstock.com
Po dużym sukcesie trzech poprzednich edycji powierzchnia festiwalowa została powiększona do ponad 6500 mkw. Goście mieli do degustacji ponad 600 rodzajów whisky. Ponadto Dom Whisky wyselekcjonował ze swoich zbiorów blisko 300 whisky niedostępnych w Polsce, produkowanych od Szkocji po Japonię.

W przyjemnej nadmorskiej atmosferze festiwalowicze oprócz degustacji mieli okazję poszerzyć wiedzę, czerpiąc ją bezpośrednio od osób ściśle związanych ze światem whisky, poprzez szereg masterclasses i prelekcji. W tym roku dzięki uprzejmości wystawców festiwal gościł m.in. Andy’ego MacDonalda, Kirsten Grant, Charlesa Macleana oraz Johna Quinna. W programie znalazły się również liczne animacje, m.in. warsztaty z blendingu, bingo, foodpairing, warsztaty tańca czy gry na dudach. Wydarzenie uświetniły koncerty Kuby Sienkiewicza i Tymona Tymańskiego oraz wieczorne after party. Festiwal Whisky Jastrzębia Góra swoim charakterem i stylem wyznacza nowe trendy w budowaniu wizerunku tej kategorii alkoholu. Luźny charakter festiwalu w połączeniu z potężną dawką wiedzy tematycznej, serwowanej przez największe autorytety świata whisky, trafia w gusta zarówno koneserów whisky, jak i początkujących adeptów.

Na V edycję Festiwalu Whisky Jastrzębia Góra organizatorzy i wystawcy zapraszają już 24 i 25 sierpnia 2018 r.

„Food Service” był patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

L'ART DE LA CUISINE MARTELL 2018

Za nami już 16. edycja jednego z najważniejszych konkursów kulinarnych w Polsce - L’Art de la cuisine Martell 2018. Finał odbył się 3 marca w XVII- wiecznym hotelu Zamek Ryn. Mistrzem ceremonii był Dariusz Struciński - szef kuchni hotelu Anders, który od 13 lat dba o prawidłowy przebieg konkursu.

Grand Prix "Magazynu Wino"

27-29 października ponad 2 tysiące gości przybyło na kolejną odsłonę Stilnovosti Grand Prix dwumiesięcznika "Magazyn Wino".

Szef dla Młodych Talentów - inauguracja Mikserów Kulinarnych 2019

Pierwsze wyjazdowe spotkanie edukacyjne w ramach trzeciej edycji programu Szef dla Młodych Talentów odbyło się w Krakowie. W lutowym Mikserze Kulinarnym wzięło udział blisko 100 młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Szef dla Młodych Talentów przechodzi do kanałów cyfrowych

Program odpowiedzialności społecznej Szef dla Młodych Talentów, organizowany przez MAKRO Polska, przechodzi do kanałów cyfrowych. W odpowiedzi na zawieszenie zajęć dydaktycznych sieć hurtowni przygotowała ogólnodostępną, internetową akcję edukacyjną pt. "Dokształcaj się ONLINE!".

ZAJĘCIA DODATKOWE

28 listopada w warszawskim Food Lab Studio odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Chefs After Hours: dla szefów kuchni, kucharzy i dziennikarzy kulinarnych, którzy w nieformalnej atmosferze chcą zdobywać wiedzę w nowych - nieoczywistych - obszarach.

MIĘDZY SHAKEREM A BRZEGIEM PUCHARU

Dziś każdy przemysł wyróżnia najlepsze produkty czy ludzi wybitnych w swoim fachu. Nie inaczej jest na scenie barmańskiej. World Class to konkurs, w którym spośród tysięcy kandydatów na całym świecie wyłaniany jest ten jeden, wyjątkowy, szczycący się nienaganną techniką i kreatywnością.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej