x

NOWOŚCI OD SWEDEPONIC

Kategoria: Produkty    30.10.2017

Szczaw ma kwaskowaty, zdecydowany smak. Idealnie pasuje do wiosennych i letnich sałatek. Lubi łączyć się z jajkiem nie tylko w zupie szczawiowej, ale też w jajecznicy lub omlecie. Sprawdza się jako dodatek do tłustych ryb, np. łososia lub makreli.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Pachnotka nazywana inaczej perillą lub shiso nie tylko pięknie pachnie, ale też pozytywnie oddziałuje na organizm. Z uwagi na przeciwhistaminowe działanie olejku eterycznego jest polecana w szczególności alergikom. Dodatkowym atutem rośliny jest spora zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 i antyoksydantów, które łagodzą stan zapalny w organizmie i przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym. Pachnotka jest bardzo popularną przyprawą w kuchni koreańskiej i japońskiej. Dwubarwna odmiana świetnie łączy się z czerwonym mięsem i tłustymi rybami. Liście shiso sprawdzają się także jako składnik naparów.

Szczaw ma kwaskowaty, zdecydowany smak. Idealnie pasuje do wiosennych i letnich sałatek. Lubi łączyć się z jajkiem nie tylko w zupie szczawiowej, ale też w jajecznicy lub omlecie. Sprawdza się jako dodatek do tłustych ryb, np. łososia lub makreli. Można zrobić z niego zdrowy napar połączony z imbirem, gruszką i pomarańczą. Jest bogaty w witaminę C, wapń, żelazo i beta-karoten. Poprawia kondycję serca, wspiera odporność organizmu na stres, poprawia pracę wątroby. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe.  

Swedeponic Polska Sp. z o.o. Kraśnicza Wola 41 05-825 Grodzisk Mazowiecki
www.baziolka.pl

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej