x

PASTIFICIO

Kategoria: Miejsca    26.02.2018

Pastificio - nowe bistro i sklep skoncentrowane na makaronach - otworzyło się w Gdańsku, niedaleko Dworca Głównego. Właścicielami i twórcami są Krzysztof Dżus i Grażyna Thiel, która pełni również funkcję szefa kuchni.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Lokal ma zaledwie 6 miejsc siedzących, w sezonie działać będzie ogródek na około 20 miejsc, w zamyśle większość dań przygotowywanych jest jednak na wynos. Świeży, robiony na miejscu makaron, pesto czy sosy można tu kupić jak w sklepie i przyrządzić z nich obiad w 5 minut. Można też zjeść gotowe dania na miejscu lub zabrać na wynos. Ze względu na jakość produktów Pastificio jest raczej slow niż fast foodem. Kuchnia opiera się na świeżych makaronach, świeżych ziołach, domowej roboty pesto i oryginalnych włoskich produktach jak guanciale (wieprzowe podgardle) czy pecorino romano.

Menu obejmuje makarony (16-22 zł), m.in. makaron z czerwonym pesto, makaron amatriciana; ravioli (16-19 zł) m.in. z suszonymi pomidorami czy czekoladowe z mascarpone; desery (9-15 zł) – m.in. panna cotta, tiramisu. W najbliższych miesiącach Pastificio rozpocznie budowanie sieci franczyzowej.

ul. Elżbietańska 1, Gdańsk

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej