x

SYTA 93

Kategoria: Miejsca    26.02.2018

Syta 93 to restauracja otwarta na początku listopada na warszawskim Wilanowie. Miejsce ma 800 mkw. i 4 poziomy. Na najwyższym poziomie odbywają się warsztaty głównie dla dzieci, ale również dla dorosłych. Miejsce organizuje też wesela i zamknięte eventy.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Trzy kolejne poziomy to koktajlbar, swobodne miejsce z piecem do pizzy opalanym drewnem przeznaczone dla rodzin z dziećmi na 60 miejsc siedzących oraz elegancka restauracja z otwartą kuchnią, przeszklonym sufitem i fortepianem na 86 miejsc.

Syta 93 ma być również strefą kultury dzięki cyklicznym koncertom, stand-upom i recitalom. Miejsce organizuje też wesela i zamknięte eventy. Szefem kuchni jest tu Bartosz Kędra. Restauracja proponuje kuchnię międzynarodową. W karcie znalazły się przystawki i zupy (18-45 zł) – m.in. kalafior na maśle z salsą verde i ostrygą czy krem z dyni z kokosem; dania główne (35-78 zł) – m.in. wędzona troć z jabłkiem, koprem włoskim i kolendrą; pizza (19-39 zł) i desery (19-25 zł). Karta alkoholi to przede wszystkim 120 różnych win z całego świata, w tym z Polski, oraz autorskie i klasyczne koktajle. Co ciekawe, restauracja prowadzi również usługi typu „concierge” – przywozi gości na kolację.

ul. Syta 93, Warszawa

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej