x

Monin Cup 2017 - znamy zwycięzców

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.02.2018

Gala Monin Cup Junior Poland 2017 odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie przy ulicy Majdańskiej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Bielska-Białej - Aleksandra Binkowska.

Foto: materiały prasowe Monin
Foto: materiały prasowe Monin
Zwyciężczyni zdobyła 114 punktów na 135 możliwych. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjazd do jednego z krajów UE i reprezentowanie Polski na konkursie barmańskim, złoty shaker oraz profesjonalny zestaw sprzętu barmańskiego Monin. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Zacher, również z Bielska-Białej, wygrała szkolenie barmańskie prowadzone przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów oraz srebrny shaker. Trzecie miejsce przyznano reprezentantce ze szkoły w Warszawie Zuzannie Mataszek oraz uczestniczce z Gdyni Annie Frąckowiak. Obie zawodniczki otrzymały voucher na dwutygodniowe szkolenie w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów oraz brązowy shaker. Organizator zapewnił także wyróżnienia dla szkół, których reprezentanci zdobyli pięć pierwszych miejsc. Brand ambasadorzy Monin/Vitamix zorganizują całodniowe szkolenia dla wybranych klas o profilu kelnerskim i kucharskim.

Każdy z 28 młodych reprezentantów z 28 szkół średnich z całej Polski, w tym gościnnie uczennica z Austrii, miał za zadanie wykonać cztery identyczne koktajle według własnej, wcześniej określonej receptury w kategorii bezalkoholowej Long Drink. Za ocenę techniczną odpowiadali sędziowie ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów, a za ocenę degustacyjną odpowiednio dobrane jury składające się z reprezentantów Monin, SCM, SPB, MSBiS oraz Spiegelau. Zawodnicy mogli również zdobyć dodatkowe punkty, prawidłowo odgadując smaki syropów Monin podczas degustacji w ciemno. Wydarzenie ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych rozwiązań w kategorii napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej