x

Monin Cup 2017 - znamy zwycięzców

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.02.2018

Gala Monin Cup Junior Poland 2017 odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie przy ulicy Majdańskiej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Bielska-Białej - Aleksandra Binkowska.

Foto: materiały prasowe Monin
Foto: materiały prasowe Monin
Zwyciężczyni zdobyła 114 punktów na 135 możliwych. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjazd do jednego z krajów UE i reprezentowanie Polski na konkursie barmańskim, złoty shaker oraz profesjonalny zestaw sprzętu barmańskiego Monin. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Zacher, również z Bielska-Białej, wygrała szkolenie barmańskie prowadzone przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów oraz srebrny shaker. Trzecie miejsce przyznano reprezentantce ze szkoły w Warszawie Zuzannie Mataszek oraz uczestniczce z Gdyni Annie Frąckowiak. Obie zawodniczki otrzymały voucher na dwutygodniowe szkolenie w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów oraz brązowy shaker. Organizator zapewnił także wyróżnienia dla szkół, których reprezentanci zdobyli pięć pierwszych miejsc. Brand ambasadorzy Monin/Vitamix zorganizują całodniowe szkolenia dla wybranych klas o profilu kelnerskim i kucharskim.

Każdy z 28 młodych reprezentantów z 28 szkół średnich z całej Polski, w tym gościnnie uczennica z Austrii, miał za zadanie wykonać cztery identyczne koktajle według własnej, wcześniej określonej receptury w kategorii bezalkoholowej Long Drink. Za ocenę techniczną odpowiadali sędziowie ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów, a za ocenę degustacyjną odpowiednio dobrane jury składające się z reprezentantów Monin, SCM, SPB, MSBiS oraz Spiegelau. Zawodnicy mogli również zdobyć dodatkowe punkty, prawidłowo odgadując smaki syropów Monin podczas degustacji w ciemno. Wydarzenie ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych rozwiązań w kategorii napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

II EDYCJA AKCJI "KUKBUK POLECA" Z DWIEMA NOWYMI KATEGORIAMI

"Kukbuk poleca" to certyfikat jakości przyznawany przez magazyn kulturalno-kulinarny "Kukbuk". Zgłoszenia można przesyłać do 7 maja pocztą tradycyjną lub online. Ubiegłoroczna, I edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony lokalnych producentów oraz rzemieślników.

Szef kuchni Marcin Przybysz prowadzi warsztaty kulinarne w restauracji Epoka

Restauracja Epoka w Warszawie na czas zamknięcia przekształciła się w kameralne miejsce spotkań, w którym organizowane są warsztaty kulinarne i kursy wine pairingu. Przewodnikiem w podróży śladami polskiej kuchni jest szef Marcin Przybysz.

TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia: Blisko

Trzecia odsłona TISZ Festiwalu Żydowskiego Jedzenia odbędzie się między 30 września a 4 października, zarówno stacjonarnie, jak i online. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprosiło do współpracy znanych szefów kuchni oraz ekspertów kulinarnych z USA, Polski oraz Izraela.

Gęsina Na Św. Marcina

Od 8 listopada do 1 grudnia potrwa XI edycja slowfoodowej akcji "Gęsina na św. Marcina". Wybierzemy najlepsze polskie restauracje, które w tym okresie będą serwować przynajmniej trzy dania z gęsiną. Do udziału w imprezie Slow Food Polska zaprosił w tym roku ponad 100 restauracji.

Sezon grillowy z TABASCO i Kikkoman

TABASCO® i Kikkoman zapraszają na oficjalne otwarcie sezonu grillowego. Do wspólnego grillowania można dołączyć w Czeladzi w trakcie finału VII mistrzostw Polski Saunmistrzów.

Przeciwko marnowaniu żywności

Makro razem z Federacją Polskich Banków Żywności przekazuje żywność potrzebującym. Makro Polska przekazało do tej pory 3,3 mln kg produktów, dzięki czemu udało się ufundować ponad 6,5 mln posiłków dla osób potrzebujących.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej