x

SEAFOOD BAR & MARKET

Kategoria: Miejsca    26.03.2018

W listopadzie 2017 r. na wrocławskim Starym Mieście w lokalu po słynnej restauracji Mosaiq otworzył się bar z jasnym motywem przewodnim: są to ryby i owoce morza w najczystszej formie. Znajdziemy go na ul. Świętego Mikołaja 12.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
W menu znajdziemy m.in.: krewetki w tempurze z sosami i dodatkami do wyboru (30 zł), Fish & Chips z frytkami i sosem tatarskim (25 zł), zupę rybną (16 zł), mule (29 zł) czy kanapkę z przegrzebkami (26 zł). W lokalu można również kupić detalicznie kilka rodzajów świeżych ryb i owoców morza, sprowadzanych głównie z Włoch i Grecji (istnieje też możliwość zamówienia ich z dostawą). Seafood Bar & Market serwuje bogaty wybór piw rzemieślniczych z wrocławskich browarów i kilka win na kieliszki. Prosta formuła samoobsługowego baru połączona jest z atmosferą rybnego targu, co podkreślają liczne akcenty w wystroju. Lokal dysponuje 48 miejscami siedzącym w dwóch salach: na parterze i w piwnicy. Szefem kuchni i współwłaścicielem lokalu jest Patryk Kochel. W najbliższym czasie właściciele planują uruchomienie trzech kolejnych restauracji: w Warszawie, Darłówku i Gdańsku.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej