x

TARGI EUROGASTRO I WORLDHOTEL 2018 ZA NAMI

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    30.04.2018

22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Euro Gastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel w dniach 21-23 marca odwiedziło 19 117 osób. Czekało na nich 268 wystawców z 20 krajów.

Foto: materiały prasowe Euro Gastro
Foto: materiały prasowe Euro Gastro
Przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej zapoznali się z najnowszymi trendami rynkowymi oraz wzięli udział w szkoleniach. Dodatkową atrakcję stanowiły konkursy kulinarne organizowane przez znanych i cenionych szefów kuchni, liczne degustacje oraz bogata oferta wydarzeń towarzyszących.

Smaki świata
Chef Culinary Cup został zorganizowany przez Nestlé Polska SA pod patronatem Jerzego Pasikowskiego, który był jednocześnie przewodniczącym składu jury. W tym roku konkurs miał charakter międzynarodowy ze względu na zagranicznych uczestników. Kluczowym elementem dań finalistów były produkty nowej marki Chef, stworzonej przez szefów kuchni dla szefów kuchni. Z rozmachem przygotowano jubileuszową 10. edycję autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2018”. D wanaście potraw oceniało profesjonalne jury w składzie: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Kurt Scheller oraz uczestnik polskiej edycji programu „Top Chef” – Dawid Łagowski, a także jury degustacyjne. Mottem przewodnim edycji był comber z jagnięciny brytyjskiej z kością.

W ramach XIII Festiwal Kuchni Greckiej organizowanego przez Theo Vafidisa ekipy kucharzy z całej Polski przygotowywały autorskie dania z wykorzystaniem oryginalnych greckich produktów. Potrawy oceniało międzynarodowe jury w składzie: Jerzy Pasikowski, Giancarlo Russo, Robert Sowa, Artur Świerżewski, Kurt Scheller, Mltos Karoumpas, Tasos Protopsaltis​, oraz sekcja techniczna.

Wino – dar bogów dla ludzi
W ramach targów zorganizowano Olimpiadę Wina. Przez cały dzień można było sprawdzać swoją teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat wina. Najciekawszym elementem konkursu była część praktyczna, podczas której degustowano w ciemno wina z całego świata. Prowadził ją Szymon Milonas. Oprócz Olimpiady Wina zorganizowano cykl seminariów, wśród których największym powodzeniem cieszyło się „Spektrum Rieslinga”, połączone z degustacją starych i młodych, musujących, wytrawnych i słodkich rieslingów. Seminarium „Mastering Garnacha, czyli nowe oblicze grenache” wyjaśniało tajemnice tej czerwonej odmiany winogron, a o tym, że liczy się nie tylko wino, ale też to, w czym jest podane, przekonywano podczas prezentacji „Dlaczego szkło ma znaczenie”. Z kolei nad tym, jak wino oceniać, dyskutowano na seminarium „Ocena organoleptyczna w degustacji wina – pomoc czy przeszkoda?”.

Smak kawy
10. Olimpiada Kawy®, zorganizowana przez Apro Trade/Akademię Kawy oraz MT Targi Polska, wzbudzała duże emocje, a zmagania baristów odbywały się przy pełnej widowni. Zawody rozgrywano w różnych dyscyplinach, np. „Caffe latte and macchiato art” czy „Espresso na czas”. Ci, którym się nie powiodło, oraz wszyscy chętni do startu w przyszłości mogli dowiedzieć się, jak należy się przygotować do konkursu podczas wykładu Agnieszki Rojewskiej „Jak wygrać Mistrzostwa Barista”.

Odbyło się też spotkanie „60 minutes around the world – cup tasting”, które poprowadził Tomasz Obracaj z Tom Caffe. On także objaśniał, wcale nie takie proste, kwestie zakupu kawy w trakcie seminarium „Jak kupować kawę surową – zasady handlu międzynarodowego i logistyka”. Goście z Wielkiej Brytanii zdradzali tajemnice palenia kawy w sposób uwydatniający jej walory smakowe podczas wykładu „Coffee roasting secrets – Maximising flavour through roasting”. – Kultowa kawiarnia to miejsce, do którego ludzie chcą przychodzić, bo dobrze się w nim czują. To połączenie najwyższej jakości obsługi i serwowanych produktów z zadowoleniem personelu – podsumował prelegent. Jakich błędów unikać, otwierając i prowadząc kawiarnię, wyjaśniał Adam Ringer z Green Caffe Nero podczas swojej prezentacji pod takim właśnie tytułem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia „Nowoczesne zarządzanie kosztem, czyli finanse w gastronomii" oraz „Restauracja bez rotacji pracowników, czyli zarządzanie personelem w XXI wieku".

22. edycja Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2019 oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2019 odbędą się w dniach 27-29 marca 2019 r.
Więcej informacji o targach na www.eurogastro.com.pl.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej