x

Integracja z edukacją

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    30.04.2018

W poniedziałek 26 marca w warszawskim Food Lab Studio odbyła się trzecia odsłona edukacyjnego cyklu dla szefów kuchni i kucharzy "Chefs after hours " - tym razem pod hasłem "zimowe warzywa i noże".

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Tematem przewodnim spotkania prowadzonego przez Grzegorza Łapanowskiego oraz gościa specjalnego Roberta Trzópka były zimowe warzywa i techniki, które można przy nich zastosować. Uczestnicy dowiedzieli się także, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najważniejszych narzędzi w kuchni – noży. Opowiadali Patryk Pawlik z Kaminari Knives i Piotr Jędras z firmy Kłosy.

Projekt powstał z myślą o szefach kuchni i kucharzach, dla których jest to okazja do spotkania w nieformalnej atmosferze i wymiany doświadczeń. Do tej pory poruszona została już tematyka mięsa i wyrobu kiełbasy oraz kawy speciality. – Kocham zimowe warzywa i nie wyobrażam sobie, aby zimą jeść inne niż marchewkę, buraka, pasternak czy pietruszkę. Jednak w połowie lutego pojawia się pytanie: ile można? I co jeszcze? Dlatego chcieliśmy wziąć na warsztat zimowe warzywa i odkryć nowe możliwości oraz inspiracje – zaznacza Łapanowski. Podczas spotkania szefowie mieli okazję wziąć udział w dyskusji na temat najlepszych technik i możliwych połączeń dla warzyw takich jak topinambur, brukselka czy marchew i wspólnie ugotować swoje potrawy z zimowych warzyw. – Dużo osób traktuje warzywa po macoszemu, a nie różnią się one od mięsa czy ryby i są ciekawymi produktami – przekonywał Robert Trzópek, szef kuchni Bez Gwiazdek.

Uczestnicy otrzymali także solidne podstawy wiedzy o nożach i najlepszych metodach ich ostrzenia. Piotr Jędras, twórca marki Kłosy, opowiedział o znaczeniu różnych gatunków stali i o tym, co dzieje się z ostrzem noża, kiedy się tępi. Patryk Pawlik zaprezentował kute w japońskim stylu noże swojej marki Kaminari i ich szczególne walory przy krojeniu warzyw. Następne spotkania „Chefs after hours” już wkrótce. Tematy będą oscylować wokół kuchni polskiej oraz gotowania na ogniu. Wydarzenia są bezpłatne i skierowane do wszystkich szefów.

„Food Service” jest patronem medialnym cyklu.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Ruszyły zgłoszenia do Bocuse d’Or Poland 2019

24 czerwca 2019 roku w w Akademii Kurta Schellera w Jawczycach odbędą się preeliminacje do Bocuse d’Or Poland 2019. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 czerwca.

NAGRODY AIG PRIX 2018 ORAZ ARS COQUINARIA WRĘCZONE

16 marca br. w hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród przez polską Akademię Gastronomiczną. W tegorocznej ceremonii wziął udział gość specjalny - hiszpański szef kuchni Paco Pérez wyróżniony łącznie pięcioma gwiazdkami przewodnika Michelin.

Ruszyło Gault & Millau Tour 2017

Za nami już dwie tegoroczne edycje wydarzenia oraz - Gault & Millau Tour Polska Centralna oraz Gault & Millau Tour Polska Zachodnia.

Polscy jurorzy w konkursie S.Pellegrino Young Chef

W gronie jurorów prestiżowego konkursu S.Pellegrino Young Chef znaleźli się Iwona Niemczewska i Marcin Popielarz. Do udziału w międzynarodowej rywalizacji młodych kucharzy można się zgłaszać do 30 kwietnia.

Gęsina w Restauracji - 4. edycja konkursu

9 kwietnia 2019 roku, w halach targowych Expo Mazury S. A. w Ostródzie, podczas targów Mazury HoReCa odbędzie się kolejna, już 4. edycja konkursu kulinarnego Gęsina w Restauracji. Organizatorem konkursu jest Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi.

Znamy już wyniki I na świecie turnieju barmańskiego w technologii VR

W Polsce zostały rozegrane pierwsze na świecie rozgrywki dla barmanów w formule eSportowej! W projekcie Stock Prestige Bartender VR League brali udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści sprawdzając swoje umiejętności barmańskie i wiedzę na temat receptur drinków.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej