x

Integracja z edukacją

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    30.04.2018

W poniedziałek 26 marca w warszawskim Food Lab Studio odbyła się trzecia odsłona edukacyjnego cyklu dla szefów kuchni i kucharzy "Chefs after hours " - tym razem pod hasłem "zimowe warzywa i noże".

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Tematem przewodnim spotkania prowadzonego przez Grzegorza Łapanowskiego oraz gościa specjalnego Roberta Trzópka były zimowe warzywa i techniki, które można przy nich zastosować. Uczestnicy dowiedzieli się także, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najważniejszych narzędzi w kuchni – noży. Opowiadali Patryk Pawlik z Kaminari Knives i Piotr Jędras z firmy Kłosy.

Projekt powstał z myślą o szefach kuchni i kucharzach, dla których jest to okazja do spotkania w nieformalnej atmosferze i wymiany doświadczeń. Do tej pory poruszona została już tematyka mięsa i wyrobu kiełbasy oraz kawy speciality. – Kocham zimowe warzywa i nie wyobrażam sobie, aby zimą jeść inne niż marchewkę, buraka, pasternak czy pietruszkę. Jednak w połowie lutego pojawia się pytanie: ile można? I co jeszcze? Dlatego chcieliśmy wziąć na warsztat zimowe warzywa i odkryć nowe możliwości oraz inspiracje – zaznacza Łapanowski. Podczas spotkania szefowie mieli okazję wziąć udział w dyskusji na temat najlepszych technik i możliwych połączeń dla warzyw takich jak topinambur, brukselka czy marchew i wspólnie ugotować swoje potrawy z zimowych warzyw. – Dużo osób traktuje warzywa po macoszemu, a nie różnią się one od mięsa czy ryby i są ciekawymi produktami – przekonywał Robert Trzópek, szef kuchni Bez Gwiazdek.

Uczestnicy otrzymali także solidne podstawy wiedzy o nożach i najlepszych metodach ich ostrzenia. Piotr Jędras, twórca marki Kłosy, opowiedział o znaczeniu różnych gatunków stali i o tym, co dzieje się z ostrzem noża, kiedy się tępi. Patryk Pawlik zaprezentował kute w japońskim stylu noże swojej marki Kaminari i ich szczególne walory przy krojeniu warzyw. Następne spotkania „Chefs after hours” już wkrótce. Tematy będą oscylować wokół kuchni polskiej oraz gotowania na ogniu. Wydarzenia są bezpłatne i skierowane do wszystkich szefów.

„Food Service” jest patronem medialnym cyklu.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kinga Pienińska zdobywcą Superior Taste Award

Marka naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska ponownie została nagrodzona w plebiscycie Superior Taste Award, zdobywając odznaczenia w trzech kategoriach. Uzyskała najwyższą notę - trzy złote gwiazdki - za wodę niegazowaną. Za lekko gazowaną i gazowaną odznaczono ją dwiema złotymi gwiazdkami.

Konkurs Caffè Vergnano Best Barista 2019

Rusza piąta edycja ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w nowej otwartej formule. Mogą w nim wziąć udział wszyscy bariści, niezależnie od marki kawy, na której pracują.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich dziś rozpoczynają się targi POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL

Wydarzenie od lat dostarcza inspiracji restauratorom, kucharzom oraz menedżerom i właścicielom obiektów noclegowych. Targi POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL to wydarzenie z dobrze wypracowaną formułą. Pozwala przedstawicielom sektora HoReCa zaczerpnąć wiedzy o nowych i naprawdę nietuzinkowych rozwiązan

Kulinarny Puchar Polski 2019 - jakie zmiany szykują organizatorzy?

Za nami 19 edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Kto śledzi historię konkursu doskonale wie jak bardzo ewoluowała jego formuła. Dziś Kulinarny Puchar Polski otrzymuje wysokie noty za formułę i organizację nie tylko przez uczestników czy Jurorów.

Zapraszamy na live stream konferencji Next Day - Consumer of the Future

Kim będzie konsument za kilka lat? Jak zmieniła go pandemia? Dowiecie się z konferencji NEXT DAY - CONSUMER OF THE FUTURE, przygotowywanej przez “Food Service", “Media Marketing Polska" i “Handel". Startujemy 29 września o godz. 10! Zapraszamy!

Transgourmet i Selgros Cash&Carry wysyłają młodych kucharzy do Francji!

Dawid Wantrych i Emilia Czyrko z wrocławskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych wygrali Polskie Eliminacje do Les Chefs en Or 2020 organizowane przez Transgourmet i Selgros Cash&Carry.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej