x

CALIFORNIA ZIN & CHOCOLATE - ŁĄCZ WINO Z CZEKOLADĄ

Kategoria: Wino    30.04.2018

Od 12 lutego do 31 maja California Wines Polska, marka Lindt oraz Taste It All zapraszają restauracje do udziału w akcji specjalnej California Zin & Chocolate. Importerzy wina przygotowali dla restauracji specjalne rabaty i pakiety win zinfandel.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Akcja polega na promocji nietypowego połączenia kulinarnego, mianowicie: kalifornijskiego wina szczepu zinfandel z deserami (lub daniami) z wykorzystaniem gorzkiej czekolady marki Lindt. Organizatorzy proponują stworzenie dwóch zestawów promocyjnych dla gości restauracji. Pierwszy z nich to kieliszek wina zinfandel z Kalifornii oraz deser czekoladowy na bazie czekolady Lindt. Druga propozycja zestawu to butelka wina zinfandel z kolacją i deserem czekoladowym również na bazie tej samej czekolady.

Poza tym desery stworzone do akcji będą mogły być zgłoszone do konkursu, w którym jury wybierze trzech zwycięzców. Nagrodą dla nich będzie: publikacja deseru (przepis i zdjęcie) i prezentacja sylwetki szefa i samej restauracji w social mediach oraz zestaw czekoladek dla gości zwycięskich restauracji. Organizatorzy przygotowali narzędzia pomocnicze, m.in. edukacyjny manual o łączeniu wina zinfandel z czekoladą i innymi daniami oraz listę dystrybutorów wina, którzy oferują to wino w specjalnych cenach.

Aktualnie akcja jest prowadzona, m.in. w restauracjach: Flaming (Warszawa), Tamka 43 (Warszawa), Merliniego 2 (Warszawa), El Popo (Warszawa), Aruana (Serock), Delicja (Poznań), oraz hotelach: Regent (Warszawa), Stara Wozownia w hotelu Pałac Mała Wieś, Hilton Garden Inn (Kraków).

Aby przystąpić do akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online pod adresem: www.zinandchocolate.evenea.pl

Bliższych informacji udziela Agnieszka Wojtowicz-Jach, reprezentująca California Wines Polska, pod adresem: tratoria@tratoria.pl

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Zobacz także

WKRÓTCE TARGI ENOEXPO

Podczas targów po raz dziewiąty odbędzie się rywalizacja o Medal Enoexpo 2017 oraz Konkurs Polskich Win i Cydrów. W ramach "Akademii Wina Enoexpo" będzie miał miejsce trzydniowy cykl profesjonalnych szkoleń i seminariów podzielonych na kilka grup tematycznych.

Relacja z Varsovino

25 września odbyło się VARSOVINO - wielkie święto hiszpańskiego wina w Warszawie. 27 winiarzy z Hiszpanii prezentowało swoją najnowszą ofertę polskim importerom i dystrybutorom wina.

Rywalizacja polskich winiarzy w Jaśle

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zapraszają polskie winnice do udziału w VII Konkursie Polskich Win, który odbędzie się 6-7 sierpnia w winnicy Dwie Granice.

Adam Pawłowski: sztuka dekantacji

Dekantacja ma nieoceniony walor praktyczny. Pomaga uzyskać z wina maksimum potencjału. Nie jest jednak sprzymierzeńcem każdego typu win, dlatego powinna być stosowana z rozwagą, na podstawie wiedzy.

Radosław Froń: Archaiczne prawo na rynku dystrybucji wina

Dopuszczenie e-commerce jako kanału sprzedaży napojów alkoholowych w miejsce wyłączonych przez epidemię tradycyjnych sposobów zbytu może nieco zminimalizować dotkliwe straty branży winiarskiej - mówi prawnik i autor bloga paragrafwkieliszku.pl Radosław Froń.

Winiarnia Zamojska - nowa marka owocowych win polskich

Sześć odmian owoców z Roztocza stworzyło nową linię polskich win - Winiarnia Zamojska. Grupa Ambra przywraca na Roztoczu tradycje winiarstwa znane od średniowiecza.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej