x

CALIFORNIA ZIN & CHOCOLATE - ŁĄCZ WINO Z CZEKOLADĄ

Kategoria: Wino    30.04.2018

Od 12 lutego do 31 maja California Wines Polska, marka Lindt oraz Taste It All zapraszają restauracje do udziału w akcji specjalnej California Zin & Chocolate. Importerzy wina przygotowali dla restauracji specjalne rabaty i pakiety win zinfandel.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Akcja polega na promocji nietypowego połączenia kulinarnego, mianowicie: kalifornijskiego wina szczepu zinfandel z deserami (lub daniami) z wykorzystaniem gorzkiej czekolady marki Lindt. Organizatorzy proponują stworzenie dwóch zestawów promocyjnych dla gości restauracji. Pierwszy z nich to kieliszek wina zinfandel z Kalifornii oraz deser czekoladowy na bazie czekolady Lindt. Druga propozycja zestawu to butelka wina zinfandel z kolacją i deserem czekoladowym również na bazie tej samej czekolady.

Poza tym desery stworzone do akcji będą mogły być zgłoszone do konkursu, w którym jury wybierze trzech zwycięzców. Nagrodą dla nich będzie: publikacja deseru (przepis i zdjęcie) i prezentacja sylwetki szefa i samej restauracji w social mediach oraz zestaw czekoladek dla gości zwycięskich restauracji. Organizatorzy przygotowali narzędzia pomocnicze, m.in. edukacyjny manual o łączeniu wina zinfandel z czekoladą i innymi daniami oraz listę dystrybutorów wina, którzy oferują to wino w specjalnych cenach.

Aktualnie akcja jest prowadzona, m.in. w restauracjach: Flaming (Warszawa), Tamka 43 (Warszawa), Merliniego 2 (Warszawa), El Popo (Warszawa), Aruana (Serock), Delicja (Poznań), oraz hotelach: Regent (Warszawa), Stara Wozownia w hotelu Pałac Mała Wieś, Hilton Garden Inn (Kraków).

Aby przystąpić do akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online pod adresem: www.zinandchocolate.evenea.pl

Bliższych informacji udziela Agnieszka Wojtowicz-Jach, reprezentująca California Wines Polska, pod adresem: tratoria@tratoria.pl

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Zobacz także

Winiarskie dolce vita

Simply Great Italian Wines - coroczna międzynarodowa prezentacja winnic i win z różnych regionów Włoch już za nami. Imprezę zorganizowano 9 maja w Warszawie.

Pierwszy Festiwal Polski Cydr Online

O trudnej miłości rodaków do cydru, o tym dlaczego wytwarzamy go tak niewiele oraz o tym, czym różni się ten trunek od wina i piwa opowiedzą właściciele 14 najlepszych krajowych wytwórni rzemieślniczych podczas Festiwalu Polski Cydr Online, który odbędzie się w dniach 21-23 maja.

Święto polskiego wina

25-26 sierpnia odbędą się Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. To jedna z największych w kraju imprez winiarskich.

Adam Pawłowski: austriackie wulkany

Jeszcze do niedawna Styria pozostawała dla mnie miejscem nieodkrytym. Do tej pory znałem ją jedynie z książek i degustacji win. Im więcej degustowałem, tym bardziej chciałem odwiedzić to fascynujące miejsce na mapie winiarskiej Austrii. Przyszło mi na to czekać aż do czerwca tego roku.

Jakie wina podawać do letnich dań?

Smaczny posiłek z kieliszkiem wina może uprzyjemnić letni dzień. Podpowiadamy, jak dobierać wino, by podkreślić i uwydatnić smak najpopularniejszych, wakacyjnych dań.

Chef & sommelier

Konflikty na linii kuchnia - sala to codzienność wielu restauracji. Antagonizmy, zamiast zbliżać, oddalają restaurację od sukcesu, dlatego lepiej postawić na współpracę między frontem a zapleczem. Jak powinna wyglądać w praktyce kooperacja dwóch doświadczonych generałów: szefa kuchni i sommeliera?

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej