RESTAURACJA ART
Kategoria: Miejsca

Restauracja Art jako jedna z niewielu w Krakowie specjalizuje się w fine diningu i oferuje menu degustacyjne oparte na polskiej kuchni. Art ma aż dwóch szefów kuchni: Michała Cienkiego oraz Wiktora Kowalskiego. Lokal znajduje się przy ulicy Kanoniczej 15 w Krakowie.

W marcu w Krakowie przy ul. Kanoniczej otworzyła się restauracja Art. Lokal dysponuje 36 miejscami w sali oraz 40 w ogródku. W prostym, ale bardzo klimatycznym wnętrzu w podziemiach dominują ceglane ściany, piękne półokrągłe sklepienia oraz ciepłe dębowe drewno. Art ma aż dwóch szefów kuchni: Michała Cienkiego oraz Wiktora Kowalskiego, którzy mimo młodego wieku zdobyli już spore doświadczenie w renomowanych krakowskich restauracjach, a teraz połączyli siły. W restauracji można zamówić 5-daniowy lunch (69 zł) oraz 7- lub 9-daniową kolację (199 i 220 zł), oprócz tego dostępna jest krótka autorska karta menu (ceny od 27 do 74 zł). Wśród dań znajdziecie m.in.: podwędzanego łososia bałtyckiego z kwaśną śmietaną i marynowanym ogórkiem, kaszankę z konfiturą z czerwonej cebuli i musem jabłkowym, zupę cebulową z tymiankowymi kluskami i serem Bursztyn czy krem imbirowy. A to tylko niewielka część propozycji szefów kuchni, którzy zapowiadają, że menu będą zmieniać często. W założeniach modyfikacje mają być wprowadzane zgodnie z dostępnością najlepszych świeżych produktów. Trzymamy kciuki, aby się to udało i żeby w stolicy Małopolski restauracja zagrzała miejsca na dłużej.

Autor tekstu: Jakub Gutek
inne kategorie
akademia horeca
Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem? Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej
Video
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
Food Service Summit 2017 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 2
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 3
więcej