x

LUZOWANA POŁÓWKA KACZKI Z JABŁKAMI

Kategoria: Karta - dania    27.08.2018

Luzowana połówka kaczki z jabłkami to jedno z dań podawanych w restauracji Gospoda Galiny. Jest to autorski przepis Olgi Lompy - szefowej kuchni.

Składniki na 1 porcję:
(jedna porcja to 0,5 kg kaczki)
•kaczka – 1,8 kg

Marynata do kaczki:
•jabłka – 0,220 kg
•pieprz, sól
•majeranek

Sos do kaczki:
•wino czerwone – 0,1 l
•cynamon
•jabłka – 0,2 kg
•miód – 0,02 kg


Sposób przygotowania:
Jabłka na marynatę kroimy w ćwiartki (ze skórką), solimy, pieprzymy, dajemy dużo majeranku. Kaczkę nacieramy z zewnątrz solą. W środku nacieramy ją solą, pieprzem i majerankiem. Nadziewamy kaczkę jabłkami, spinamy po kuper wykałaczkami, po czym związujemy wykałaczki nitką w krzyżyk. Wstawiamy kaczkę do pieca, na początek w temp. 220 stopni, aż się zarumieni (20 min), potem zmniejszamy temp. do 150 stopni i pieczemy około 1,5 godziny przy wadze kaczki 1,8 kg. Co jakiś czas kaczkę podlewamy jej własnym tłuszczem.
Kaczkę podajemy na jabłkach: jabłka obrane i pokrojone w ćwiartki smażymy na maśle, dajemy cynamon i łyżkę miodu. Kaczka podawana jest z lanymi kluskami oraz żurawiną.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

COMBER Z POLSKIEJ SARNY, LASAGNE Z DYNI I GRZYBÓW, SUSZONA ŚLIWKA, SŁONECZNIK

Ten pyszny przepis na comber z sarny i lasagne z dyni i grzybów możemy znaleźć w menu restauracji Brasserie Warszawska. Za te i inne danie odpowiada główny szef kuchni - Mateusz Wichrowski.

DZIKIE PTACTWO

Zdobycze myśliwskie serwowano na stołach, i tych codziennych, i tych świątecznych. W naszym staropolskim jadłospisie jest mnóstwo dań z dziczyzny. Dań z dzikich ptaków jest cała obfitość. Przyrządzaliśmy m.in.: bażanty, dzikie kaczki, skowronki, drozdy, bekasy, przepiórki, ortolany i gołębie.

Kartacze z pikantnym sandaczem

Kartacze z pikantnym sandaczem według autorskiego przepisu Bartosza Liska. "Na pewno nie byliśmy pierwsi, którzy nadziali kartacze innym farszem niż mięsny, ale kiedy już to robimy, sami zjadamy pierwszych 50 porcji" - mówi szyper kuchni Lokalu Na Rybę.

Ciasto mango z ziarnami kakaowca

Przepis na ciasto mango z ziarnami kakaowca. Autorem przepisu jest Patryk Szczepański z pracowni Pure Sugar, ambasador Chefs for Change.

Obróbka wstępna czekolady - z nami ci się uda!

Jedną z najtrudniejszych sztuk w cukiernictwie i czekoladziarstwie jest temperowanie czekolady. Jednocześnie to prawie wyłącznie dzięki prawidłowej obróbce wstępnej tego składnika uzyskuje się czekoladowe desery o idealnej konsystencji.

Smak dzikości

Las daje od zarania dziejów naturalnie i dziko rosnące rośliny: runo leśne oraz czyste, zdrowe mięso o dużej zawartości witamin, mikro- i makroelementów.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej