x

Akademia Horeca

Cykl artykułów branżowych przygotowanych przez dziennikarzy Ouichef.pl we współpracy z firmą Coca-Cola, których celem jest edukacja w zakresie zarządzania kategoriami napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych w biznesie HoReCa.

Patryk Le Nart

Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel portalu MojBar.pl i eventowego Bar Cateringu. Sprawuje nadzór programowy nad prowadzonymi w MSBiS zajęciami. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Od wielu lat sędziuje i prowadzi konkursy barmańskie.

Matias Glusman

Beverage & HoReCa Consultant. Wine Educator (WSET) & Certified Water Sommelier. Posiada także tytuł Sake Educator, jako jedyna osoba w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jest sędzią podczas International Taste Awards w Brukseli. Polak z pochodzenia, urodzony w Argentynie, który kształcił się w Wielkiej Brytanii, a w Polsce mieszka od 2004 r.

Korzenne chai latte

Kategoria: Akademia Horeca - przepisy    21.09.2018

Przepis na Korzenne chai latte

• 100 ml korzenno-imbirowego premiksu*
• 50 ml Cappy pomarańczowego
• 100 ml spienionego mleka

Korzenną bazę wraz z sokiem pomarańczowym podgrzewamy za pomocą dyszy do spieniania mleka, następnie łączymy ją ze świeżo spienionym mlekiem. Serwujemy bez garnishu.
* 1 litr premiksu: dwa kawałki imbiru wielkości kciuka (utarte), kilka ziaren ziela angielskiego, 10 goździków, laska cynamonu, szczypta utartej gałki muszkatołowej, 50 g cukru, 3 gwiazdki anyżu, 2 liście laurowe. Podgrzewamy wszystko na małym ogniu (nie doprowadzając do wrzenia) przez około 20 minut, cedzimy przez gazę lub bardzo gęste sito, aby pozbyć się drobin przypraw korzennych.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej