x

Lexus Hybrid Cuisine

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.05.2018

10 gwiazdek Michelina w osobach 7 utalentowanych szefów kuchni było bohaterami Lexus Hybrid Cuisine, wydarzenia, które odbyło się 11-13 kwietnia w Warszawie.

Do stolicy Polski przyjechali: z Japonii – Zaiyu Hasegawa (Den**), z Peru– Mitsuharu Tsumura (Maido), ze Stanów Zjednoczonych – Fredrik Berselius (Aska**), z Hiszpanii – Dani Garcia (Dani Garcia Restaurant 2**) oraz Josean Alija (Nerua 1*), z Danii– Søren Selin (AOC**) i Jonathan K. Berntsen (Clou 1*). 

Podczas trzech dni spędzonych w Warszawie uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach, w ramach których dzielili
się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Pierwszego dnia miejscem ich wizyty był wieżowiec przy ulicy Złotej 44. Tam zorganizowana została konferencja prasowa otwierająca projekt, z udziałem polskich i zagranicznych mediów, a po niej Chef ’s Creative Meeting – spotkanie skierowane do ponad 100 szefów kuchni z naszego kraju. Panele
dyskusyjne z siódemką zagranicznych szefów poprowadzili: Grzegorz Łapanowski, Agata Godlewska i Patrycja Siwiec. Rozmowy krążyły wokół takich tematów, jak: definicja i cena sukcesu w branży, współpraca między szefami kuchni, aktualne trendy i ich znaczenie, a także czynniki wpływające na sukces turystyki kulinarnej w danym regionie. W przerwach między rozmowami serwowano dania prezentujące polską kuchnię i nasze tradycyjne produkty. Menu przygotowali szefowie pod przewodnictwem Roberta Trzópka: Justyna Słupska-Kartaczowska, Marcin Popielarz, Jacek Grochowina, Bartek Szymczak i Paweł Pojawa.

Dzień drugi to Gala Dinner, zorganizowana dla ponad 300 gości w spektakularnej przestrzeni Ufficio Primo. To właśnie tam zaproszeni szefowie zaprezentowali swój talent w pełnym wymiarze. Stworzone przez nich 8-daniowe menu degustacyjne w towarzystwie wielkich win, dobranych przez Tomasza Koleckiego, sprawiło, że goście gali znaleźli się w najbardziej ekskluzywnej restauracji tego wieczoru na świecie. Ostatnim punktem programu był Open Gourmet – czyli dzień otwarty, zorganizowany w restauracji Concept 13 w Vitkacu. Fani świetnego jedzenia mieli okazję kupić bilet-kupon, w ramach którego kosztowali po jednym daniu przygotowanym przez każdego zagranicznego szefa. Była to niepowtarzalna okazja, by nie tylko spróbować gwiazdkowych dań, ale także porozmawiać z zaproszonymi szefami kuchni, którzy jak rzadko kiedy dostępni byli dla publiczności na wyciągnięcie ręki. 

Organizatorzy Lexus Hybrid Cuisine zapowiedzieli kontynuację projektu, za co mocno trzymamy kciuki

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Zobacz także

GOTOWI NA ZMIANY? TAK, CHEF!

Firma Chefs Culinar Polska, funkcjonująca na naszym rynku od ponad 5 lat, zainwestuje około 150 mln zł w rozwój. Od marca stanowisko dyrektora generalnego objął Bartosz Brzoza.

MAKRO Polska wydało kalendarz z portretami czołowych szefów kuchni

Z początkiem tego roku MAKRO Polska przygotowało limitowaną edycję kalendarza w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne. Do udziału w projekcie zaproszono 30 czołowych przedstawicieli polskiej branży gastronomicznej.

The World's 50 Best Restaurants 2019

Jest równie prestiżowy, co kontrowersyjny. Stawia restauracje w świetle reflektorów ku satysfakcji szefów i szefowych kuchni, podczas gdy krytycy mają wobec niego zastrzeżenia. O tegorocznym rankingu The World's 50 Best Restaurants oraz o tym, dlaczego lista wzbudza tak wiele emocji.

Wielkie święto whisky

W dniach 13-14 października w Sangate Hotel Airport odbyła się kolejna edycja festiwalu poświęconego whisky WHISKY LIVE WARSAW

Rusza globalny finał World Class Competition 2018

57 najbardziej utalentowanych barmanów świata od 5 do 8 października w Berlinie będzie walczyć o trofeum w największym konkursie barmańskim globu: World Class Competitition. Polskę reprezentuje Marcin Kruk z Kity K oguta.

Zapraszamy na live stream konferencji Next Day - Consumer of the Future

Kim będzie konsument za kilka lat? Jak zmieniła go pandemia? Dowiecie się z konferencji NEXT DAY - CONSUMER OF THE FUTURE, przygotowywanej przez “Food Service", “Media Marketing Polska" i “Handel". Startujemy 29 września o godz. 10! Zapraszamy!

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej