x

Lexus Hybrid Cuisine

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.05.2018

10 gwiazdek Michelina w osobach 7 utalentowanych szefów kuchni było bohaterami Lexus Hybrid Cuisine, wydarzenia, które odbyło się 11-13 kwietnia w Warszawie.

Do stolicy Polski przyjechali: z Japonii – Zaiyu Hasegawa (Den**), z Peru– Mitsuharu Tsumura (Maido), ze Stanów Zjednoczonych – Fredrik Berselius (Aska**), z Hiszpanii – Dani Garcia (Dani Garcia Restaurant 2**) oraz Josean Alija (Nerua 1*), z Danii– Søren Selin (AOC**) i Jonathan K. Berntsen (Clou 1*). 

Podczas trzech dni spędzonych w Warszawie uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach, w ramach których dzielili
się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Pierwszego dnia miejscem ich wizyty był wieżowiec przy ulicy Złotej 44. Tam zorganizowana została konferencja prasowa otwierająca projekt, z udziałem polskich i zagranicznych mediów, a po niej Chef ’s Creative Meeting – spotkanie skierowane do ponad 100 szefów kuchni z naszego kraju. Panele
dyskusyjne z siódemką zagranicznych szefów poprowadzili: Grzegorz Łapanowski, Agata Godlewska i Patrycja Siwiec. Rozmowy krążyły wokół takich tematów, jak: definicja i cena sukcesu w branży, współpraca między szefami kuchni, aktualne trendy i ich znaczenie, a także czynniki wpływające na sukces turystyki kulinarnej w danym regionie. W przerwach między rozmowami serwowano dania prezentujące polską kuchnię i nasze tradycyjne produkty. Menu przygotowali szefowie pod przewodnictwem Roberta Trzópka: Justyna Słupska-Kartaczowska, Marcin Popielarz, Jacek Grochowina, Bartek Szymczak i Paweł Pojawa.

Dzień drugi to Gala Dinner, zorganizowana dla ponad 300 gości w spektakularnej przestrzeni Ufficio Primo. To właśnie tam zaproszeni szefowie zaprezentowali swój talent w pełnym wymiarze. Stworzone przez nich 8-daniowe menu degustacyjne w towarzystwie wielkich win, dobranych przez Tomasza Koleckiego, sprawiło, że goście gali znaleźli się w najbardziej ekskluzywnej restauracji tego wieczoru na świecie. Ostatnim punktem programu był Open Gourmet – czyli dzień otwarty, zorganizowany w restauracji Concept 13 w Vitkacu. Fani świetnego jedzenia mieli okazję kupić bilet-kupon, w ramach którego kosztowali po jednym daniu przygotowanym przez każdego zagranicznego szefa. Była to niepowtarzalna okazja, by nie tylko spróbować gwiazdkowych dań, ale także porozmawiać z zaproszonymi szefami kuchni, którzy jak rzadko kiedy dostępni byli dla publiczności na wyciągnięcie ręki. 

Organizatorzy Lexus Hybrid Cuisine zapowiedzieli kontynuację projektu, za co mocno trzymamy kciuki

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Zobacz także

V Jubileuszowa Gala Żółtego Przewodnika Gault&Millau na 2019 rok - nagrody, premiery, niespodzianki!

Jubileuszowa, bo już piąta Gala Premierowa Gault&Millau, która odbyła się 26 listopada 2018 r. w Gdańsku. Nie tylko była okazją dla debiutu Żółtego Przewodnika na rok 2019, ale także wręczenia nagród najlepszym szefom kuchni.

Przemysław Klima i Jan Sobecki nowymi kandydatami do The Best Chef Awards 2021

Ogłoszono stu nowych szefów kuchni z całego świata do listy The Best Chef Awards powered by Perlage. Jest wśród nich dwóch Polaków - Przemysław Klima i Jan Sobecki. Finał piątej edycji konkursu odbędzie się od 13 do 15 września w Amsterdamie.

Akademia Gastronomiczna rozdała nagrody AIG Prix i Ars Coquinaria

Laury przyznawane są wybitnym jednostkom i instytucjom, które na obszarze danego kraju wyróżniają się międzynarodowym poziomem. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się m. in. współpracujący z magazynem "Food Service" prof. Jarosław Dumanowski, Patrycja Siwiec, Adam Pawłowski i Anna Oleksak.

S.PELLEGRINO YOUNG CHEF 2018

Znamy regionalnych półfinalistów tegorocznej edycji konkursu S.Pellegrino Young Chef - aż czterech z nich to Polacy. SPYC to międzynarodowy konkurs dla młodych szefów kuchni, który ma na celu wspieranie ich rozwoju, a co za tym idzie - również rozwoju światowej gastronomii, zwłaszcza fine diningu.

Co w menu Kulinarnego Pucharu Polski 2018?

Już za trzy miesiące, w dniach 2-3 października, odbędzie się już 18. edycja Kulinarnego Pucharu Polski. Co zaserwują najlepsi kucharze w Polsce?

12. edycja konkursu Wine&Food Noble Night

Znamy listę zespołów kulinarnych z całego kraju zakwalifikowanych do prestiżowego konkursu Wine&Food Noble Night. Finał odbędzie się 12 października w Warszawie.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej