Lexus Hybrid Cuisine
Kategoria: Wydarzenia - branżowe

10 gwiazdek Michelina w osobach 7 utalentowanych szefów kuchni było bohaterami Lexus Hybrid Cuisine, wydarzenia, które odbyło się 11-13 kwietnia w Warszawie.

Do stolicy Polski przyjechali: z Japonii – Zaiyu Hasegawa (Den**), z Peru– Mitsuharu Tsumura (Maido), ze Stanów Zjednoczonych – Fredrik Berselius (Aska**), z Hiszpanii – Dani Garcia (Dani Garcia Restaurant 2**) oraz Josean Alija (Nerua 1*), z Danii– Søren Selin (AOC**) i Jonathan K. Berntsen (Clou 1*). 

Podczas trzech dni spędzonych w Warszawie uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach, w ramach których dzielili
się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Pierwszego dnia miejscem ich wizyty był wieżowiec przy ulicy Złotej 44. Tam zorganizowana została konferencja prasowa otwierająca projekt, z udziałem polskich i zagranicznych mediów, a po niej Chef ’s Creative Meeting – spotkanie skierowane do ponad 100 szefów kuchni z naszego kraju. Panele
dyskusyjne z siódemką zagranicznych szefów poprowadzili: Grzegorz Łapanowski, Agata Godlewska i Patrycja Siwiec. Rozmowy krążyły wokół takich tematów, jak: definicja i cena sukcesu w branży, współpraca między szefami kuchni, aktualne trendy i ich znaczenie, a także czynniki wpływające na sukces turystyki kulinarnej w danym regionie. W przerwach między rozmowami serwowano dania prezentujące polską kuchnię i nasze tradycyjne produkty. Menu przygotowali szefowie pod przewodnictwem Roberta Trzópka: Justyna Słupska-Kartaczowska, Marcin Popielarz, Jacek Grochowina, Bartek Szymczak i Paweł Pojawa.

Dzień drugi to Gala Dinner, zorganizowana dla ponad 300 gości w spektakularnej przestrzeni Ufficio Primo. To właśnie tam zaproszeni szefowie zaprezentowali swój talent w pełnym wymiarze. Stworzone przez nich 8-daniowe menu degustacyjne w towarzystwie wielkich win, dobranych przez Tomasza Koleckiego, sprawiło, że goście gali znaleźli się w najbardziej ekskluzywnej restauracji tego wieczoru na świecie. Ostatnim punktem programu był Open Gourmet – czyli dzień otwarty, zorganizowany w restauracji Concept 13 w Vitkacu. Fani świetnego jedzenia mieli okazję kupić bilet-kupon, w ramach którego kosztowali po jednym daniu przygotowanym przez każdego zagranicznego szefa. Była to niepowtarzalna okazja, by nie tylko spróbować gwiazdkowych dań, ale także porozmawiać z zaproszonymi szefami kuchni, którzy jak rzadko kiedy dostępni byli dla publiczności na wyciągnięcie ręki. 

Organizatorzy Lexus Hybrid Cuisine zapowiedzieli kontynuację projektu, za co mocno trzymamy kciuki

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.
Zobacz także
Ruszyły zgłoszenia do Bocuse d’Or Poland 2019

24 czerwca 2019 roku w w Akademii Kurta Schellera w Jawczycach odbędą się preeliminacje do Bocuse d’Or Poland 2019. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 czerwca.

World Class Poland ogłosił 12 finalistów konkursu

Do piątego finału konkursu zakwalifikowało się 12 barmanów z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. World Class Poland to zarazem rywalizacja barów i emocjonująca bitwa miast.

Znamy pierwszych jurorów Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Organizatorzy Kulinarnego Pucharu Polski już od kilku miesięcy pracują na składem sędziowskim, mimo że tegoroczna edycja konkursu odbędzie się dopiero na początku października.

Polscy jurorzy w konkursie S.Pellegrino Young Chef

W gronie jurorów prestiżowego konkursu S.Pellegrino Young Chef znaleźli się Iwona Niemczewska i Marcin Popielarz. Do udziału w międzynarodowej rywalizacji młodych kucharzy można się zgłaszać do 30 kwietnia.

Czwarta edycja targów Mazury HoReCa - za nami

Prestiżowe konkursy kulinarne, pokazy znanych szefów kuchni, specjalistyczne szkolenia, klienci z całej Polski i najlepsi dostawcy - tak można scharakteryzować IV edycję targów Mazury HoReCa, które odbyły się 9 i 10 kwietnia w Ostródzie.

Zarabiaj na kawie z Segafredo Zanetti Poland

Kawa to obowiązkowa pozycja w menu właściwie każdego lokalu gastronomicznego. Nie jest też tajemnicą, że na kawie można dobrze zarabiać. Trzeba jedynie wiedzieć jak.

inne kategorie
akademia horeca
Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej
Video
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
Food Service Summit - Cool Cat
Food Service Summit 2019 - Ale Wino
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Tadeusz Müller
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Marta Glinka & Joanna Mróz
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Natalia Drobnik & Dawid Kaźmierczak
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Agnieszka Kręglicka
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
więcej