x

Chef Days w Gratz

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    05.06.2018

W dniach 28 i 29 maja w Gratz odbyła się kolejna edycja Chef Days, międzynarodowego wydarzenia gastronomicznego organizowanego przez magazyn Rolling Pin. Wzięli w nim udział m.in.: Ana Roš, Elena Arzak, Tim Raue, Quique Dacosta, czy Lukas Mraz. Jako pierwszy polak w historii wydarzenia, na konferenc

Prezentacja dotyczyła polskiej kuchni, rodzimych produktów, a szefowie przygotowali autorskie dania Ernesta Jagodzińskiego z poznańskiej restauracji Autentyk – kuchnia i ludzie, w której jest szefem kuchni. Zaserwował pstrąga z Zielenicy z yuzu i mango, szparagi kaszubski, z kwiatami bzu, polski kawior, puder szparagów, miso, rukiew czerwca. - Chcieliśmy pokazać naszym kolegom z branży, że polska kuchnia, polskie produkty mogą doskonale sprawdzić się w na całym świecie i świetnie łączą się z innymi kuchniami narodowymi – zaznacza Ernest Jagodziński w rozmowie z FS. - W swoich potrawach na co dzień łączę naszą kuchnię z wpływami różnych kultur kulinarnych, a przede wszystkim z elementami azjatyckimi – dodaje.

Ernest Jagodzińksi doświadczenie zdobywał w takich restauracjach jak warszawska 99, Fusion w The Westkin Hotel Warsaw, czy Cucina w Poznaniu. Jest laureatem licznych nagród, m.in.: tytułu Szef Jutra 2017 przewodnika Gault&Millau Polska, czy konkurcu Art de la Cuisine Martell 2005. Podczas Chef Days towarzyszył mu Mariusz Pieterwas, właściciel i szef kuchni restauracji Krew i Woda w Gdyni, który wcześniej pracował m.in. w sopockiej White House Restaurant & Lounge

Chef Days to prelekcje, pokazy kulinarne oraz prezentacja najnowszych produktów od międzynarodowych dostawców. - Na takie konferencje powinno przyjeżdżać jak najwięcej polskich szefów kuchni. To ogromna dawka inspiracji, wiedzy, a także pozytywnej energii. Po tak intensywnych dwóch dniach zawsze wracasz z głową pełną pomysłów. Poza tym, dzięki temu, jesteśmy coraz częsciej zauważani na arenie międzynarodowej – dodaje Jagodziński. Kolejna edycja wydarzenia już w październiku.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Sztuka smaku

3 marca br. Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej L'Art de la cuisine Martell odbędzie w się w hotelu Zamek Ryn. Kulinarnym tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu, a tym samym głównym produktem, który zawodnicy muszą wykorzystać w swoich daniach, jest świeca wołowa.

JESIOTR W ROLI GŁÓWNEJ

Aż 12 zespołów wzięło udział w IV Mistrzostwach Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra, które 10 marca odbyły się w hotelu Atut w Licheniu. W tym roku nagroda główna trafiła do Piotra Huszcza oraz Radosława Kosiorka z hotelu i restauracji Piano w Lublinie.

World Class Poland ogłosił 12 finalistów konkursu

Do piątego finału konkursu zakwalifikowało się 12 barmanów z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. World Class Poland to zarazem rywalizacja barów i emocjonująca bitwa miast.

Polacy na 25 edycji Olimpiady Kulinarnej IKA w Stuttgarcie

Około 2 tysięcy kucharzy i cukierników z ponad 60 krajów zaprezentuje swoje umiejętności podczas Olimpiady IKA, która potrwa od 14 do 19 lutego 2020 r. Wśród uczestników walczących o złote, srebrne i brązowe medale znalazły się dwie drużyny narodowe z Polski - seniorów i juniorów.

Zwycięzcy 19. edycji Kulinarnego Pucharu Polski

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski z restauracji Nifty no.20 poznańskiego Hotel Puro to laureaci pierwszego miejsca Kulinarnego Pucharu Polski. Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 1-2 października w Poznaniu.

Terra Madre Salone del Gusto 2020 w odnowionej wersji

W związku z pandemią, Terra Madre Salone del Gusto 2020 r. przebiegać będzie inaczej niż zazwyczaj. Przez sześć miesięcy wydarzenie to organizowane będzie w 160 krajach należących do sieci Slow Food, w różnych wymiarach - fizycznym i cyfrowym.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej