x

Chef Days w Gratz

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    05.06.2018

W dniach 28 i 29 maja w Gratz odbyła się kolejna edycja Chef Days, międzynarodowego wydarzenia gastronomicznego organizowanego przez magazyn Rolling Pin. Wzięli w nim udział m.in.: Ana Roš, Elena Arzak, Tim Raue, Quique Dacosta, czy Lukas Mraz. Jako pierwszy polak w historii wydarzenia, na konferenc

Prezentacja dotyczyła polskiej kuchni, rodzimych produktów, a szefowie przygotowali autorskie dania Ernesta Jagodzińskiego z poznańskiej restauracji Autentyk – kuchnia i ludzie, w której jest szefem kuchni. Zaserwował pstrąga z Zielenicy z yuzu i mango, szparagi kaszubski, z kwiatami bzu, polski kawior, puder szparagów, miso, rukiew czerwca. - Chcieliśmy pokazać naszym kolegom z branży, że polska kuchnia, polskie produkty mogą doskonale sprawdzić się w na całym świecie i świetnie łączą się z innymi kuchniami narodowymi – zaznacza Ernest Jagodziński w rozmowie z FS. - W swoich potrawach na co dzień łączę naszą kuchnię z wpływami różnych kultur kulinarnych, a przede wszystkim z elementami azjatyckimi – dodaje.

Ernest Jagodzińksi doświadczenie zdobywał w takich restauracjach jak warszawska 99, Fusion w The Westkin Hotel Warsaw, czy Cucina w Poznaniu. Jest laureatem licznych nagród, m.in.: tytułu Szef Jutra 2017 przewodnika Gault&Millau Polska, czy konkurcu Art de la Cuisine Martell 2005. Podczas Chef Days towarzyszył mu Mariusz Pieterwas, właściciel i szef kuchni restauracji Krew i Woda w Gdyni, który wcześniej pracował m.in. w sopockiej White House Restaurant & Lounge

Chef Days to prelekcje, pokazy kulinarne oraz prezentacja najnowszych produktów od międzynarodowych dostawców. - Na takie konferencje powinno przyjeżdżać jak najwięcej polskich szefów kuchni. To ogromna dawka inspiracji, wiedzy, a także pozytywnej energii. Po tak intensywnych dwóch dniach zawsze wracasz z głową pełną pomysłów. Poza tym, dzięki temu, jesteśmy coraz częsciej zauważani na arenie międzynarodowej – dodaje Jagodziński. Kolejna edycja wydarzenia już w październiku.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW V MISTRZOSTW POLSKI W POTRAWACH I KAWIORZE Z JESIOTRA

Do rywalizacji zorganizowanej 9 marca w hotelu Atut w Licheniu Starym stanęło aż 12 dwuosobowych zespołów z restauracji i hoteli z całego kraju. Tytuł mistrzów potraw i kawioru z jesiotra wywalczyli Grzegorz Adamarek i Jan Cup z Hotelu Blue Diamond Active SPA - Nowa Wieś.

KGRIC ZMIENIA NAZWĘ

Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu - organizacja powołana do reprezentowania i działania na rzecz polskiej branży gastronomicznej - działa obecnie jako Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu (ZP HoReCa).

Wyjątkowy wieczór

"T o , co nieoczywiste ..." - pod takim hasłem już 13 października odbędzie się XI Gala Wine & Food Noble Night .

Finał Wine & Food Noble Night: wyniki konkursu

Za nami jubileuszowa edycja konkursu inicjowanego przez Noble Bank i Noble Concierge. Po raz 10. dwanaście restauracji z całej Polski gotowało na żywo podczas uroczystej gali finałowej.

L'ART DE LA CUISINE MARTELL 2018

Za nami już 16. edycja jednego z najważniejszych konkursów kulinarnych w Polsce - L’Art de la cuisine Martell 2018. Finał odbył się 3 marca w XVII- wiecznym hotelu Zamek Ryn. Mistrzem ceremonii był Dariusz Struciński - szef kuchni hotelu Anders, który od 13 lat dba o prawidłowy przebieg konkursu.

WARSZTATY CALIFORNIA WINES JUŻ 23 KWIETNIA

23-24 kwietnia w Art _ inkubatorze w Łodzi odbędzie się V edycja konferencji branżowej Food Service Summit. Podobnie jak w roku ubiegłym tematyka winiarska będzie stanowiła ważną część programu konferencji.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej