Piąta edycja festiwalu Polskich wina i cydrów i druga edycja konkursu winiarskiego Polskie korki
Kategoria: Wino

Festiwal odbywa się corocznie na przełomie wiosny i lata w restauracji SPOT. Poznaniu - w tym roku w terminie 16-17 czerwca. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Tym razem współorganizatorem wydarzenia jest magazyn Ferment oraz Winicjatywa. Wydarzenia w SPOT. mają charakter całodzienny, a na ich program składają się: przedpołudniowe zamknięte degustacje komentowane dla zaproszonych gości (z menu degustacyjnym oraz poziome degustacje wybranych producentów), branży i mediów z udziałem winoogrodników; warsztaty winiarskie z gościem z zagranicy, warsztaty kulinarne oraz przede wszystkim otwarta popołudniowa degustacja połączona z możliwością sprzedaży wina i cydrów oraz wybranych produktów regionalnych (sery, ryby, oleje, owoce).

Od początku wszystkim spotkaniom patronuje Tomasz Prange-Barczyński (były redaktor naczelny Magazynu Wino) oraz Maciej Nowicki (Ferment, Winicjatywa). Festiwalowi będzie towarzyszyć konkurs winiarski tylko win polskich. Za stronę kulinarną festiwalu będzie odpowiadać Przemek Błaszczyk, jeden z najbardziej utalentowanych kucharzy młodego pokolenia (Szef Jutra Gault & Millau), który w Mañana Bistro & Wine rozwija autorską wizję kuchni regionalnej oraz kartę win (Grand Prix Magazynu Wino 2017).

Festiwal i konkurs ma na celu nie tylko promocję kultury winnej w Polsce, ale także najlepszych producentów wina i cydru – spodziewamy się, że SPOT. będziemy gościć prawie 30 winoogrodników i cydrowników, którzy zaprezentują ponad sto dwadzieścia różnych etykiet.

Autor tekstu: ( red. )
Zobacz także
BIAŁE CZERWONE Festiwal Wina Polskiego - w czerwcu w Warszawie

Druga edycja imprezy, na której pojawią się najciekawsi producenci reprezentujący wszystkie polskie regiony winiarskie odbędzie się 16-17 czerwca w stołecznej Fortecy u Kręglickich.

Wino i kino

Już za miesiąc rozpoczyna się Przegląd Filmów o Winie, czyli cykl czterech spotkań, na których będzie można zapoznać się z najważniejszymi filmami o świecie wina.

(DYS)KOMFORT NIEWIEDZY

Pisząc ten tekst, siedzę sobie na pokładzie samolotu niosącego mnie po raz kolejny do jednego z kultowych regionów winiarskich Europy. Regionu, który na pewno ma co najmniej jedną wspólną cechę z bohaterem tekstu, który ukaże się już za chwilę, tuż poniżej tego wstępu.

ADAM PAWŁOWSKI: RAPORT Z ARGENTYNY

Trzy lata temu miałem przyjemność odwiedzać winnice Chile. Bylem pod ogromnym wrażeniem win, przyrody i lokalnej kultury. Podziwiałem szczyty i zachodnie stoki zjawiskowych Andów i już wtedy marzyłem o tym, żeby sprawdzić, co znajduje się po drugiej stronie pasma górskiego.

KWESTIONARIUSZ SOMMELIERA: MONIKA WŁOSIŃSKA

Zainteresowanie, wdzięczność i powroty gości przynoszą największą przyjemność. Długie rozmowy toczone z nimi o winie, choć bardzo się spieszyli… To, że przyczyniamy się do tworzenia gustów i kreowania wiedzy - tak na pytanie o ulubione aspekty w pracy sommeliera odpowiada Monika Włosińska.

KALIFORNIA: GRA W CIEPŁO-ZIMNO

5 marca w Warszawie odbyła się 6. edycja największej ogólnopolskiej konferencji branży HoReCa - Food Service Summit. Podobnie jak w ubiegłych latach we współpracy z California Wines Polska przygotowano branżowe seminaria degustacyjne.

inne kategorie
akademia horeca
Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej
Video
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
Food Service Summit - Cool Cat
Food Service Summit 2019 - Ale Wino
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Tadeusz Müller
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Marta Glinka & Joanna Mróz
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Natalia Drobnik & Dawid Kaźmierczak
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Agnieszka Kręglicka
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
więcej