x

Warsztaty California Wine & Food - praktyka i teoria

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    11.04.2018

23-24 kwietnia w Art_inkubator w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji branżowej Food Service Summit.

Podobnie jak w ubiegłym roku tematyka winiarska będzie stanowiła ważną część programu konferencji. W ramach współpracy California Wine Institute oraz Food Service Summit odbędzie się m.in. warsztat degustacyjny z wykorzystaniem win kalifornijskich, podczas którego poznamy klasyczne i niestandardowe połączenia tych win z kulinariami oraz wskażemy na atrakcyjność win z Kalifornii w gastronomii. W trakcie warsztatu uczestnicy będą degustowali wybrane wina cenionych szczepów, m.in.: Stags Leap Sauvignon Blanc, Napa Valley, Ironstone Reserve Chardonnay, Sierra Foothills, Central Valley czy Hess Select Pinot Noir, North Coast. Warsztat poprowadzi Master Sommelier Adam Pawłowski, a przeznaczony jest między innymi dla sommelierów, profesjonalistów z branży winiarskiej, barmanów.

Druga część warsztatowa dotyczyć będzie upsellingu. Celem tego szkolenia jest zaprezentowanie praktycznych rozwiązań podnoszących sprzedaż wina w restauracji na przykładzie win kalifornijskich. Uczestnicy będą między innymi ćwiczyć scenariusze serwisowe z podziałem na lokale casual i fine dining. Drugi warsztat - przeznaczony dla restauratorów, menedżerów, sommelierów, kelnerów poprowadzi także Adam Pawłowski MS wraz z dziennikarką „Food Service” Patrycją Siwiec.

Konferencja Food Service Summit jest doskonałą okazją spotkania w gronie najbardziej doświadczonych, przedsiębiorczych i ambitnych praktyków branży HoReCa w Polsce. Na jubileuszową piątą edycję Food Service Summit składać się będą wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne skupione wokół tematu: "Jak zwiększyć sprzedaż?". Szczegółowy program wydarzenia oraz informacje na temat zapisów i terminów na warsztaty degustacyjne i upsellingowe na stronie internetowej www.foodservicesummit.pl

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

RESTAURANT WEEK NAGRODZIŁ NAJLEPSZE RESTAURACJE

25 listopada w Warszawie odbyła się wielka gala wręczenia nagród festiwalu najlepszych restauracji. Uczestnicy z całej Polski zabrani zostali w niezwykłą podróż kulinarną Andrzeja Polana oraz wysłuchali koncertu Reni Jusis. Galę poprowadzili Lara Gessler i Paweł Światczyński.

Mistrzostwa osiągnęły pełnoletność

Nowym Mistrzem Polski Sommelierów został Kamil Wojtasiak z warszawskiej restauracji Butchery & Wine. 28-letni Wojtasiak pokonał w finale ubiegłorocznego wicemistrza Macieja Sokołowskiego z Poznania oraz Łukasza Głowackiego z restauracji Muga.

Ameryka od kuchni

To nazwa nowego projektu promującego produkty spożywcze z USA. Jego prezentacja nastąpi 9 października br. na trzecim Kongresie Szefów Kuchni w warszawskim centrum Expo XXI.

V Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra

Tegoroczna edycja mistrzostw odbędzie się już 9 marca w Hotelu Atut w Licheniu Starym. Impreza została zorganizowana w ramach Weekendu Kulinarnego.

Nagroda The Best Chef Awards 2020 - tym razem wirtualnie

Uroczystość ogłoszenia 100 najlepszych szefów kuchni na świecie i innych laureatów The Best Chef Awards 2020 odbędzie się 21, 22 i 23 września w formie wirtualnej. Powód to oczywiście kwestie bezpieczeństwa związane z pandemią.

Dabiz Muñoz zwycięzcą The Best Chefs Awards 2021. Przemysław Klima wśród najlepszych!

Dabiz Muñoz z Restauracji DiverXO otrzymał tytuł The Best Chef Top100 Award. Na prestiżowej liście stu najlepszych szefów kuchni znalazł się także Przemysław Klima z krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej