x

Grasica cielęca

Kategoria: Karta - dania    21.08.2017

Dawid Łagowski/Pałac Mierzęcin

/ kaszanka / malina / kurka / bób

 

Składniki:
grasica cielęca – 150 g
regionalna kaszanka – 100 g
maliny – 40 g
owoce leśne – 100 g
kurka – 50 g
olej – 100 ml
masło – 50 g
sól – 5 g
pieprz – 5 g
miód – 40 g


Sposób przygotowania:
Grasicę dokładnie oczyszczamy z błon, moczymy w mleku, panierujemy w mące pszennej i smażymy na rozgrzanym tłuszczu do uzyskania złotego koloru. Wykańczamy masłem i ziołami.
Kaszankę rozdrabniamy na mniejsze części i smażymy na bardzo rozgrzanym tłuszczu do uzyskania efektu chrupkości. Przekładamy na papierowy ręcznik, usuwając nadmiar tłuszczu.
Owoce leśne gotujemy z miodem i mielimy na gładką masę,
którą przecieramy przez sito.
Oczyszczone z piasku kurki smażymy na maśle, dodając bób. Wszystkie przygotowane elementy układamy na talerzu, na koniec dekorujemy solą maldon.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Zdrowe i zapomniane. Te mięsa warto znać

Perliczka była mięsem arystokratów, gęsina daniem dla mas, a strusina pojawiła się na rynku niedawno jako kulinarna nowinka. Co je łączy? Stale rosnąca popularność, zawartość witamin, składników odżywczych i mikroelementów oraz prostota w przygotowaniu.

Serce karczocha - na talerzu

Z wyglądu karczochy przypominają sosnowe szyszki, a tak naprawdę stanowią pąki kwiatów. Na południu Europy oraz w krajach arabskich są przyrządzane na wiele sposobów i spożywane niezwykle często, w Polsce - niestety nie. Szkoda, bo potrafią zachwycić smakiem!

Królik w musztardzie i estragonie

Królik w musztardzie i estragonie według przepisu Jakuba Kasprzaka.

Wasabi, palący korzeń

Wasabi (wasabia japonica), czyli chrzan japoński, krewny naszego chrzanu. Do niedawna świeżego korzenia wasabi można było skosztować tylko w Japonii i w kilku krajach na świecie, gdzie jest uprawiany.

Strusina - zdrowa i niebanalna

Strusina to wprawdzie produkt niszowy, ale zyskuje coraz większą popularność, szczególnie w Europie. Konsumenci doceniają jakość mięsa wyprodukowanego metodami niemal naturalnymi, z wyłączeniem technologii, takich jak intensywne tuczenie i podawanie antybiotyków.

Sezon na minikiwi. Co z niego przyrządzić?

Wczesna jesień to czas polskich zbiorów minikiwi, młodszego i mniejszego kuzyna kiwi. Owoc jest podobny, ale ma znaczące korzystne różnice: możemy go jeść w całości ze skórką, nie musimy go obierać.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej