x

Cosmo Bar

Kategoria: Miejsca    20.11.2017

Cosmo Bar to nowy warszawski koktajlbar ulokowany w budynku Cosmopolitan przy placu Grzybowskim.

Właścicielem jest Tomasz Roehr – twórca Baru Wieczornego. Cosmo proponuje koktajle na bazie sezonowych i polskich produktów. Zwraca też szczególną uwagę na ekologię. Nie ma tu więc cytrusów, które trzeba sprowadzać z daleka, a do koktajli podaje się metalowe słomki wielokrotnego użycia. W pierwszej karcie znajdziemy koktajle o nazwach: Morwa, Rokitnik, Aronia, Żurawina, Jarzębina, Dąb, Pigwa, Mniszek. Wszystkie kosztują 25 zł. Ciekawostką są dwa stworzone, a następnie starzone przez rok w szklanych butelkach koktajle Manhattan i Boulevardier (50 zł). Poza koktajlami wypijemy tu również cydry (m.in. Chyliczki), wina biodynamiczne, rzemieślnicze piwa. Karta przekąsek to m.in. ekologiczne sery z Malinowej Zagrody, a także wędliny i pieczywa od Pawła Fabisia z Mąki i Wody. Za barem stoją uznani i wielokrotnie nagradzani barmani, m.in. Mateusz Szuchnik i Patryk Biadacz. Cosmo Bar ma wyłącznie miejsca siedzące, jest ich 40.

 

ul. Twarda 4, Warszawa

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Restauracja Belona

Restauracja Belona w Gdyni otworzyła się w sierpniu tego roku.

Aleksander Baron otwiera bar na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Aleksander Baron powraca na scenę gastronomiczną. Wraz ze swą familią będzie karmić gości w Baron the Family Grill Bar. Na świeżym powietrzu, przy żywym ogniu. - To oaza w centrum miasta. Miejsce, które powstało, by cieszyć. Po trudnym lockdownie należy nam się czas biesiady - mówi nam szef kuchni.

TIAN: NAJLEPSZA WEGETARIAŃSKA RESTAURACJA W EUROPIE

Tylko cztery wegetariańskie restauracje na świecie mogą poszczycić się Gwiazdką Michelin. Jedna z nich świeci całkiem niedaleko, bo w stolicy Austrii. Restauracja Tian została otwarta w grudniu 2011 r. I to w samym centrum historycznego Wiednia, nieopodal teatru Ronacher.

Restauracja Belvedere z nowym szefem kreatywnym Łukaszem Guzińskim

Ponowne otwarcie warszawskiej restauracji Belvedere po lockdownie przyniosło zmiany. Nowy szef kreatywny Łukasz Guziński w swym autorskim, letnim menu stawia akcent na ryby i owoce morza.

Najlepsze restauracje w Paryżu - subiektywny przewodnik French Touch

Doceniane przez krytyków kulinarnych z całego świata, nagrodzone gwiazdkami Michelin, prowadzone przez wybitnych szefów kuchni - w ramach akcji French Touch przedstawiamy najlepsze restauracje w Paryżu, znanych francuskich szefów kuchni i ich specjalności.

Ogień

Ogień to inicjatywa właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia - Jakuba, Jadwigi i Marcina Lorków w beskidzkich Pogorzanach oraz Aleksandra Barona, Pavla Portoyana, Rafała Bernatowitcza, Bartosza Wilczyńskiego i Przemka Błaszczyka.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej