x

The Best Chef Awards 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    20.11.2017

W Warszawie po raz pierwszy w historii odbyła się gala The Best Chef, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych szefów kuchni na świecie.

The Best Chef to projekt, który narodził się w 2016 r., a jego głównym celem jest zaprezentowanie i przybliżenie szerszemu gronu sylwetek najlepszych szefów kuchni. Gala finałowa odbywać się będzie cyklicznie – każdego roku jej gospodarzem będzie inne miasto na świecie.  
Wydarzenie zadebiutowało w Warszawie – nagrody wręczono w październiku br. w Reducie Banku Polskiego. Najlepsi szefowie wybrani zostali na podstawie głosów oddanych przez ponad 300 szefów kuchni, blogerów, fotografów oraz dziennikarzy z całego świata. Również fani poprzez stronę na Facebooku mogli decydować o tym, który z szefów kuchni zostanie nagrodzony. Ich głosy stanowiły 30 proc. końcowej oceny.
Wojciech Amaro odebrał nagrodę w kategorii City Gourmet. Młodym talentem i zdobywcą tytułu Rising Star został ogłoszony Rafał Koziorzemski, sous-chef z gdyńskiej restauracji Biały Królik. W kategorii Pastry zwyciężył holenderski mistrz cukiernictwa Roger van Damme (restauracja Het Gebaar). Nagrodą w kategorii Lady została uhonorowana Chantel Dartnall, szefowa kuchni w The Restaurant Mosaic w Pretorii (RPA). Za wyjątkowe walory artystyczne przyznano statuetkę w kategorii Food Art – otrzymał ją Atsushi Tanaka, japoński szef kuchni prowadzący swoją restaurację A.T. w Paryżu. Najważniejszą z nagród oraz tytuł The Best Chef Top 300 otrzymał natomiast Joan Roca ze słynnej katalońskiej restauracji El Celler de Can Roca.
Przyszła edycja The Best Chef Awards 2018 planowana jest na wrzesień i odbędzie się we Włoszech.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kurt Scheller i Emmanuel Renaut w Bocuse d’Or Poland 2019

Szefowie Kurt Scheller oraz Emmanuel Renaut obejmą stanowiska honorowych przewodniczących krajowych eliminacji konkursu Bocuse d’Or Poland, który odbędzie się 21 listopada w Krakowie.

Rusza globalny finał World Class Competition 2018

57 najbardziej utalentowanych barmanów świata od 5 do 8 października w Berlinie będzie walczyć o trofeum w największym konkursie barmańskim globu: World Class Competitition. Polskę reprezentuje Marcin Kruk z Kity K oguta.

Maciej Mazur startuje w konkursie koktajli na bazie sherry

23 marca rusza "Tío Pepe 1on1 virtual bartender’s challenge", czyli międzynarodowy konkurs kreacji koktajli bazujących na sherry. Pierwszy raz w historii zawodów wystartuje reprezentant Polski - Maciej Mazur.

Wina i oliwy świata przybywają do Warszawy

Targi Wine Expo Poland i Warsaw Oil Festival to wspaniałe targi wina w Polsce i niemała gratka dla miłośników oliwy. Tego roku odbędą się one 27-28 października w warszawskim EXPO XXI.

Kobiecy Punkt Jedzenia

Sześć kobiet i sześć kobiecych punktów… jedzenia! Pod koniec sierpnia w poznańskiej restauracji Concordia Taste odbyła się kolacja, podczas której w roli głównej wystąpiły utalentowane szefowe kuchni.

Przewodnik Michelin wkracza do Moskwy. Pierwsze rekomendacje poznamy w 2021 roku

Michelin Guide, najbardziej prestiżowy kulinarny przewodnik po światowych restauracjach zadebiutuje w Rosji. Pierwszym miastem, którego lokale inspektorzy Michelin wezmą pod lupę będzie Moskwa.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej