x

The Best Chef Awards 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    20.11.2017

W Warszawie po raz pierwszy w historii odbyła się gala The Best Chef, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych szefów kuchni na świecie.

The Best Chef to projekt, który narodził się w 2016 r., a jego głównym celem jest zaprezentowanie i przybliżenie szerszemu gronu sylwetek najlepszych szefów kuchni. Gala finałowa odbywać się będzie cyklicznie – każdego roku jej gospodarzem będzie inne miasto na świecie.  
Wydarzenie zadebiutowało w Warszawie – nagrody wręczono w październiku br. w Reducie Banku Polskiego. Najlepsi szefowie wybrani zostali na podstawie głosów oddanych przez ponad 300 szefów kuchni, blogerów, fotografów oraz dziennikarzy z całego świata. Również fani poprzez stronę na Facebooku mogli decydować o tym, który z szefów kuchni zostanie nagrodzony. Ich głosy stanowiły 30 proc. końcowej oceny.
Wojciech Amaro odebrał nagrodę w kategorii City Gourmet. Młodym talentem i zdobywcą tytułu Rising Star został ogłoszony Rafał Koziorzemski, sous-chef z gdyńskiej restauracji Biały Królik. W kategorii Pastry zwyciężył holenderski mistrz cukiernictwa Roger van Damme (restauracja Het Gebaar). Nagrodą w kategorii Lady została uhonorowana Chantel Dartnall, szefowa kuchni w The Restaurant Mosaic w Pretorii (RPA). Za wyjątkowe walory artystyczne przyznano statuetkę w kategorii Food Art – otrzymał ją Atsushi Tanaka, japoński szef kuchni prowadzący swoją restaurację A.T. w Paryżu. Najważniejszą z nagród oraz tytuł The Best Chef Top 300 otrzymał natomiast Joan Roca ze słynnej katalońskiej restauracji El Celler de Can Roca.
Przyszła edycja The Best Chef Awards 2018 planowana jest na wrzesień i odbędzie się we Włoszech.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej