x

Luksusowy duet

Kategoria: Lifestyle - książki    20.11.2017

"Food & Beer", Daniel Burns, Jeppe Jarnit-Bjergsø, wyd. Phaidon 2016

Daniela Burnsa przedstawiać chyba nie trzeba. Stoi za nim doświadczenie wyniesione z tak legendarnych restauracji jak Noma, The Fat Duck czy Momofuku, od kilku lat prowadzi zaś Luksus, własną restaurację na Brooklynie. Kuchnia mocno nordycka pod względem stylu i produktów, z azjatyckimi akcentami, zaadaptowana i przeniesiona została na amerykański grunt. Całkiem niedawno Burns odwiedził Polskę i wspólnie z naszymi szefami przygotował specjalną kolację. Jeśli nie mieliście okazji poznać kuchni Daniela, książka „Beer & Food” przeniesie was do świata, który na co dzień tworzy wspólnie z Jeppem Jarnit-Bjergsø. Nie wszyscy wiedzą o funkcjonującym w symbiozie z restauracją koncepcie pubu Tørst. Daniel Burns i Jeppe Jarnit-Bjergsø pokazują potencjał piwa i jego wszechstronne zastosowanie, również w fine diningu. Do menu degustacyjnego w Luksusie zamiast wine pairingu oferują wyłącznie degustację piw. Z kolei Tørst serwuje prostsze menu i dużo przekąsek. Książka „Beer & Food” to bardzo dobry opis tej filozofii, a także zbiór wielu inspirujących przepisów, takich jak: tatar wołowy z okładniczkami, smażone ostrygi z kalafiorem i kapustą czy deser z marchewki z jogurtem i kuminem. Dwóch pasjonatów, wizjonerów, którzy wymieniają się pomysłami, nie ustają w kolejnych poszukiwaniach i stale się uzupełniają – to klucz do ich sukcesu i popularyzacji beer pairingu.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

Przyjemność i zdrowie

"Dieta szczęścia", Tom Kerridge, wyd. Wydawnictwo Zwierciadło 2017

"Pie for everyone: recipes and stories from Petee's Pie, New York's best pie shop" Petra Peredez

Petra (Petee) Paredez jest właścicielką kilku nowojorskich Petee’s Café. Historia sukcesu firmy, którą założyła wraz z mężem w 2014 r., może być inspirująca dla wielu ludzi.

"Gotuj zdrowo dla całej rodziny" Jamiego Oliviera

Kulinarna instytucja, czyli brytyjski kucharz Jamie Oliver, w swojej najnowszej książce "Gotuj zdrowo dla całej rodziny" wziął na warsztat przepisy na sprawdzone rodzinne dania, które zmodyfikował tak, by pasowały do jego filozofii superzdrowego żywienia.

JAPOŃSKA PRECYZJA

Książka Jamesa Campbella, cukiernika z wieloletnim stażem (był m.in. szefem cukierni w The Mandarin Oriental), łączy wschód z zachodem, a przede wszystkim Japonię z Francją. Klasyczne techniki cukiernicze przenikają się tu z tradycyjnymi japońskimi produktami.

Moc świeżości

Cytrusy - wydawałoby się, że ich zastosowanie jest oczywiste. Jednak nawet szefowie kuchni nie zdają sobie sprawy, w jak wielu daniach można je wykorzystywać. Grejpfruty, pomelo, yuzu, bergamotka czy mandarynka to tylko kilka przykładów wysokiej jakości owoców cytrusowych dostępnych w Polsce.

WALKA Z MITAMI

Bezglutenowa, bez laktozy, bez cukru czy bez tłuszczu - diet i teorii żywieniowych istnieje bardzo wiele. Wszyscy chcemy jeść zdrowo, więc część z nich staje się niezwykle modna i zatacza coraz szersze kręgi.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej