x

Jedząc Londyn

Kategoria: Lifestyle - książki    20.11.2017

"East London Food", Rosie Birkett, wyd. Hoxton Mini Press 2016

Jakie miejsce na świecie (lub chociaż w Europie) jest teraz zagłębiem najbardziej emocjonujących kulinarnie adresów? Gdzie tworzy się żywe i zróżnicowane środowisko kulinarne, w którym rozkwitają świeże gastronomiczne talenty: wiodący szefowie kuchni, młodzi producenci i odważni przedsiębiorcy? Jakie miasto przyciąga zarówno wybitnych kucharzy z całego świata, jak i smakoszy? Miejsc pasujących do tego opisu z pewnością można by znaleźć kilka. Jednak według autorów „East London Food” prym wiedzie miasto nad Tamizą. W książce poznajemy 40 osób, które kształtują jego kulinarną społeczność: od gwiazdkowych szefów kuchni, restauratorów i rzeźników-specjalistów aż do miejskich pszczelarzy i kulinarnych aktywistów. Pięknie wydana książka autorstwa Rosie Birkett, opatrzona wstępem słynnego szefa kuchni Nuno Mendesa to nie tyle przewodnik po najciekawszych miejscach, ile próba przedstawienia zróżnicowanego, twórczego środowiska. Nazwy i adresy poznacie przy okazji czytania kolejnych niesamowitych historii, poznawania charyzmatycznych osobowości, czy oglądając zdjęcia plonów jednej z miejskich farm. Jeśli cierpliwie poszukacie, znajdziecie dołączoną do książki wkładkę z przepisami, a w niej m.in.: receptury na kurczaka w maślance z sosnową sałatką z The Clove Club, ciepłą sałatkę z jagnięcych serc z Hill & Szrok czy faszerowaną makrelę z Cafe Spice Namaste. Ta publikacja pozwala przypomnieć sobie fakt oczywisty i podstawowy, o którym na co dzień wielu z nas zapomina: za każdym miejscem, za każdym pomysłem zawsze stoją konkretni ludzie i ich historie.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

Michał Kuter wydaje książkę "A nóż widelec"

Z okazji 10-lecia działalności poznańskiej restauracji A Nóż Widelec, jej właściciel, a zarazem szef kuchni Michał Kuter wydał jubileuszową książkę kucharską.

"Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy" Ewy Dąbrowskiej

Co jeść, żeby czuć się lepiej? Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej to jeden z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych sposobów odżywiania, zalecany w wielu schorzeniach, przy zmęczeniu i złym samopoczuciu.

Podróż przez smaki

To kolejny przypadek książki kulinarnej, która jednocześnie jest przewodnikiem po miejscach i smakach.

"The Matcha Cookbook" Nicole Pisani i Kate Adams

Cukiernicy na całym świecie coraz częściej wykorzystują w deserach japońską sproszkowaną zieloną herbatę matcha. Rzadko jednak stosuje się ją do przygotowania niesłodkich potraw. A szkoda, bo charakteryzuje się nie tylko intensywnym kolorem, ale także głębokim aromatem i smakiem.

Akcja: Czytaj PL

Niemal 150 restauracji i kawiarni w całej Polsce dołącza do Czytaj PL - jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Podczas wizyty w restauracji goście wraz z menu otrzymają kody do ściągnięcia e-booków. W oczekiwaniu na posiłek będą mogli przejrzeć dostępne książki, poznać wybr

Banki Żywności ruszają z kampanią "Ratuj jedzenie, które dla innych jest marzeniem"

Z początkiem grudnia ruszyła kampania "Ratuj jedzenie, które dla innych jest marzeniem" Federacji Polskich Banków Żywności.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej