x

Śląska Prohibicja

Kategoria: Miejsca    01.04.2018

Restauracja Śląska Prohibicja otworzyła się na początku grudnia nieopodal rynku w Nikiszowcu - górniczym osiedlu z początku XX w. w Katowicach.

Właścicielami i twórcami miejsca są zarządzający firmą Śląskie Kamienice – Ofka Piechniczek i Kamil Kita. Menedżerem restauracji jest Ewa Kleczkowska, a szefową kuchni zwyciężczyni programu „MasterChef” – Magdalena Nowaczewska. Lokal zajmuje cały parter ponad 100-letniej kamienicy, może przyjąć 200 osób w trzech różnych salach i kilku kameralnych VIP roomach. Utrzymana w klimacie XX-lecia międzywojennego Śląska Prohibicja ma być restauracją rodzinną, przyjazną, swobodnym miejscem spotkań i rozmów. Uzupełnieniem tego klimatu jest scena z fortepianem, na której co tydzień odbywać się będą koncerty lokalnych muzyków. Tutejsza kuchnia jest polska z mocnymi śląskimi akcentami. W menu znajdziemy przystawki (15-34 zł), np. krupniok na kruchym; zupy (10-14 zł), np. rosół, krupnik na gęsinie; dania główne (17-122 zł), np. dzik w kapuście, stek z sezonowanego antrykotu; desery (10-17 zł), np. róża Nikisza, kruche z jabłkami. Szczególną pozycją menu są niedzielne „obiady u mamy” dla 2-4 osób, podczas których podaje się pieczoną kaczkę w całości z dodatkami lub rolady z kluskami śląskimi. Karta win obejmuje ponad 50 rodzajów win z całego świata, dostępnych na butelki, karafki i kieliszki. Poza winami wypijemy tu także mocniejsze alkohole, np. Starkę czy whisky. Ważną częścią karty alkoholi są autorskie i klasyczne koktajle nawiązujące do XX-lecia międzywojennego.

ul. Krawczyka 1, Katowice

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Co zjemy w Heart by Amaro w Zakopanem?

Koncepcja Heart by Amaro w formule bistro to wynik wieloletnich doświadczeń szefa Amaro, jego kulinarnych podróży, pracy, wiedzy i pomysłów, przepisów na ulubione, płynące z serca dania, które dojrzewały przez lata.

Pyszne.pl po raz piąty wyłoni najlepszą restaurację roku i najlepszą restaurację w Krakowie

Pyszne.pl ogłosiło listę ponad 600 nominowanych restauracji z 39 miast, które zawalczą w konkursie Best Restaurant Awards 2018. O wynikach dalszej rywalizacji zadecydują klienci, którzy mogą docenić swoje ulubione restauracje, wystawiając im oceny w serwisie.

Słuszna Strawa - kuchnia migrantów z dowozem. Będzie restauracja?

Dzieli ich język, pochodzenie i doświadczenie w kuchni. Łączy zamiłowanie do gotowania i wspólny cel. Grupa migrantów i uchodźców gotuje w Warszawie potrawy z całego świata, snując plany o otwarciu wielokulturowej restauracji.

Warszawski SEN powraca - w wersji azjatyckiej. Autorem menu Alon Than!

Po kilku miesiącach przerwy warszawska restauracja SEN wraca w nowej, azjatyckiej odsłonie. Menu skomponował Alon Than, zdobywca pierwszego miejsca na World Sushi Cup Japan w 2015 roku. W karcie - autorska kuchnia łącząca styl japoński ze światowym trendem fusion.

SYTA 93

Syta 93 to restauracja otwarta na początku listopada na warszawskim Wilanowie. Miejsce ma 800 mkw. i 4 poziomy. Na najwyższym poziomie odbywają się warsztaty głównie dla dzieci, ale również dla dorosłych. Miejsce organizuje też wesela i zamknięte eventy.

Wilcza Okocim Beer Pub - nowe miejsce na piwnej mapie Warszawy

To pierwszy w stolicy flagowy lokal marki Okocim. Można w nim spróbować wszystkich piw z jej portfolio i skorzystać z oferty kulinarnej. Otwarcie 18 września o godzinie 19.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej