x

Charlie

Kategoria: Miejsca    16.02.2017

Charlie to nowy, niezwykle stylowy koktajlbar w Warszawie.

Bar zaprojektowany na 120 miejsc siedzących utrzymany jest w klimacie Nowego Jorku lat 30.-40. Za wnętrze w stylu art deco odpowiada architekt Kinga Mostowik. Charlie należy do trzech restauratorów – Jędrzeja Szczęśniaka, Stanisława Bontempsa, Filipa Gawryszewskiego – znanych do tej pory m.in. z warszawskiego Palmiera. Nad całością projektu czuwa Piotr Klimczak – menedżer. Wykwalifikowany personel za barem pod wodzą Karima Bibarsa proponuje gościom koktajle na najwyższym poziomie. Oprócz regularnego menu z autorskimi kompozycjami oraz klasycznych koktajli goście mają szansę spróbować unikatowego na skalę światową Subconscious Menu, gdzie za pomocą perfum stworzonych specjalnie do tego menu bawimy się swoimi zmysłami i wybieramy koktajle, używając tylko skojarzeń zapachowych. Intrygująca podróż w nieznane zakątki podświadomości. Koszt koktajli to 25-40 zł. Miejsce czynne wt.-czw. 19:00-2:00, pt.-sob. 19:00-3:00.

 Charlie, ul. Mokotowska 39, Warszawa

 

Joanna Mróz

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

RAANRAAN w Galerii Łódzkiej

RAANRAAN, czyli jedzenie przygotowywane na oczach klientów to nowa koncepcja, która od końca stycznia działa w foodcourcie Galerii Łódzkiej. Pochodzące od lokalnych dostawców produkty połączone z aromatycznymi przyprawami sprawią, że kuchnia włoska będzie w zasięgu ręki dla każdego, kto znajdzie się

Levant - nowa wirtualna restauracja wege z portfolio Sfinks Polska

Menu Levant - hummus & falafel obejmuje 20 roślinnych oraz bezmięsnych dań inspirowanych kuchnią Bliskiego Wschodu. To kolejna wirtualna marka Sfinksa, czyli koncept bez stacjonarnych lokali skupiający się na sprzedaży dań w dostawie i na wynos.

PROSCIUTTERIA

Prosciutteria to miejsce poświęcone przede wszystkim wspólnemu spędzaniu czasu i długim rozmowom, do których jedzenie i wino są tylko dodatkiem. Lokal odwołuje się do włoskiej tradycji niewielkich barów, do których zagląda się na kawę, kieliszek wina lub aby po prostu miło spędzić czas.

Munchies

Munchies tworzą Piotr Kubera, Jacek Tymburski oraz Adrian Tarkowski. Poznali się, pracując w Atelier Amaro. W zeszłym roku serwowali jedzenie na barce Wynurzenie w Warszawie, a w czerwcu tego roku otworzyli Munchies w Lublinie, gdzie dołączył do nich Jan Raczkowski.

Redberry: nie tylko jogurty, ale też hummus!

Redberry, lider segmentu mrożonych jogurtów w Polsce, planuje poszerzyć swe kolejne lokale o koncept Hummus Love. Zmieni się nie tylko koncepcja biznesowa, ale również wizualna.

Tadeusz Müller stworzy menu w restauracji Roberta Lewandowskiego

Powstający w Browarach Warszawskich lokal, w który zainwestował Robert Lewandowski ma oferować kuchnię nowojorsko-śródziemnomorską. O kartę dań i napojów zadba Tadeusz Müller, syn restauratorki Magdy Gessler, który ma na swym koncie stworzenie takich konceptów jak ORZO, Munja czy Cava.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej