x

Charlie

Kategoria: Miejsca    16.02.2017

Charlie to nowy, niezwykle stylowy koktajlbar w Warszawie.

Bar zaprojektowany na 120 miejsc siedzących utrzymany jest w klimacie Nowego Jorku lat 30.-40. Za wnętrze w stylu art deco odpowiada architekt Kinga Mostowik. Charlie należy do trzech restauratorów – Jędrzeja Szczęśniaka, Stanisława Bontempsa, Filipa Gawryszewskiego – znanych do tej pory m.in. z warszawskiego Palmiera. Nad całością projektu czuwa Piotr Klimczak – menedżer. Wykwalifikowany personel za barem pod wodzą Karima Bibarsa proponuje gościom koktajle na najwyższym poziomie. Oprócz regularnego menu z autorskimi kompozycjami oraz klasycznych koktajli goście mają szansę spróbować unikatowego na skalę światową Subconscious Menu, gdzie za pomocą perfum stworzonych specjalnie do tego menu bawimy się swoimi zmysłami i wybieramy koktajle, używając tylko skojarzeń zapachowych. Intrygująca podróż w nieznane zakątki podświadomości. Koszt koktajli to 25-40 zł. Miejsce czynne wt.-czw. 19:00-2:00, pt.-sob. 19:00-3:00.

 Charlie, ul. Mokotowska 39, Warszawa

 

Joanna Mróz

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Gwiazdki w Skandynawii 2018

Ukazała się najnowsza edycja przewodnika Michelin na kraje nordyckie.

Świąteczny catering w restauracjach Artura Jarczyńskiego

Boże Narodzenie tuż tuż! Sprawdzamy jakie świąteczne menu na wynos (lub z dostawą do domu) przygotowały warszawskie restauracje Der Elefant, Podwale 25 Kompania Piwna i U Szwejka, Otto Pompieri, Jeff`s.

NOWE RESTAURACJE MAX PREMIUM BURGERS

Max Premium Burgers to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery. Firma powstała w 1968 r. i do dzisiaj pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. W listopadzie br. nastąpiło otwarcie dwóch nowych lokali sieci Max Premium Burgers - w Świętochłowicach oraz w Warszawie.

Fork Restaurant w Warszawie - polska kuchnia z międzynarodowym akcentem

Fork Restaurant to drugi autorski lokal znanego szefa kuchni Roberta Sowy. Działa od października ub.r. przy ul. Wspólnej, zaledwie dwie przecznice od pierwszego konceptu - N31 przy Nowogrodzkiej, który w ciągu trzech lat działalności doczekał się tytułu Najlepszej Restauracji w Polsce 2017.

Azia w warszawskim Blue City

Restauracja Azia zabiera gości w kulinarną podróż po Dalekim Wschodzie. Serwuje kuchnię tajską, chińską, koreańską i japońską.

Polana Smaków - kuchnia Andrzeja Polana w centrum Warszawy

O Małej Polanie Smaków słyszała większość ceniących autorską kuchnię restauracyjnych bywalców. Nie każdy jednak wie, że lokal znanego kucharza Andrzeja Polana ma nową siedzibę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przeniósł się z Mokotowa do ścisłego centrum Warszawy.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej