x

Bez Gwiazdek

Kategoria: Miejsca    16.02.2017

Bez Gwiazdek to nowa restauracja na warszawskim Powiślu, której właścicielami są Robert Trzópek (wcześniej szef kuchni m.in. Tamka 43, The Harvest) oraz Jan Kęcik (od lat sous-chef Trzópka).

Po roku spędzonym w Wielkiej Brytanii Trzópek powrócił do Polski i po raz pierwszy w karierze otworzył całkowicie autorską restaurację, definiującą się pomiędzy fine diningiem a neo bistro. Lokal należy do właścicieli Boscaioli, wcześniej działał tu wine bar Bar diVino (wystrój uległ drobnym modyfikacjom). Miejsce pomieści do 34 osób. Oprócz Trzópka i Kęcika w Bez Gwiazdek pracują menedżer, sommelier i szef sali Adrian Górniak oraz drugi sommelier Mateusz Sadowski (obydwaj wcześniej w Kieliszkach na Próżnej). Wyróżnikiem restauracji jest co miesiąc zmieniające się menu, odnoszące się do kuchni regionów Polski (do tej pory były to: Mazowsze, Pomorze, Podlasie oraz obecnie – Wielkopolska). Dania regionalne są inspiracją do autorskich kompozycji Trzópka i Kęcika, które charakteryzują się prostotą, wykorzystaniem klasycznych technik i kilku flagowych produktów regionu (np.: ziemniaki z kumpiakiem, boczek po kaszubsku z warzywami korzeniowymi, zupa „ślepe ryby” na wędzonej słoninie lub faszerowany szczupak z pigwą, chrzanem i maślanką). Dostępne są wyłącznie w formie set menu: 4 dania – 80 zł, 5 dań – 100 zł, 6 dań – 120 zł. Wine pairing odpowiednio: 75, 95, 115 zł (łącznie ok. 100 etykiet). Dobór alkoholi do dań uzupełniają regionalne nalewki oraz alkohole mocne (w karcie nie ma piw). Ciekawostką jest brak kelnerów – dania serwują do stolików sami kucharze, a wina – sommelierzy. Bez Gwiazdek to miejsce o nieformalnej atmosferze, charakteryzujące się polską gościnnością, które sprawdzi się również na biznesowe spotkania.

 

Bez Gwiazdek, ul. Wiślana 8, Warszawa

 

Autor tekstu: Agata Godlewska
O AUTORZE
Agata Godlewska
Redaktor naczelna magazynu „Food Service” oraz portalu Ouichef.pl. Magister kulturoznawstwa w SWPS. Przygodę z branżą gastronomiczną rozpoczęła blisko 10 lat temu pod okiem Macieja Nowaka. Autorka niezliczonej ilości wywiadów z najważniejszymi polskimi szefami kuchni i restauratorami. Współtworzy i prowadzi coroczną konferencję Food Service Summit.

Zobacz także

WARSZAWSKI SZNYT

Warszawski Sznyt to nowa restauracja przy placu Zamkowym w Warszawie. Na dwóch poziomach ugości ona ponad 160 osób, a w ogródku dodatkowo 40. Inwestorem jest Józef Krawczyk, szefem kuchni - Rafał Zaręba, a jego zastępcą - Michał Węcławek.

MAX Premium Burgers w Tychach

Szwedzka sieć MAX Premium Burgers uruchamia kolejną restaurację - w Tychach. To dziewiąty lokal sieci w Polsce i drugi na Śląsku.

Warszawska Restauracja Forty

Na terenie industrialnego Fortu Mokotów stoi otoczony starymi drzewami zabytkowy budynek z czerwonej cegły. Do niedawna funkcjonował jako przestrzeń eventowa, a po trzymiesięcznym remoncie powstała w nim restauracja Forty, która pierwszych gości przyjęła w grudniu.

RESTAURACJA KOBALTOWA

Gdy wybieramy się na wakacje nad polskie morze, Mierzeja Wiślana nie jawi się jako oczywisty wybór. Ale być może czas pomyśleć o zmianie destynacji. Sytuacja na Mierzei zmieniła się na korzyść świadomych smakoszy w 2015 r., kiedy to w nowo wybudowanym hotelu Tristan powstała restauracja Kobaltowa.

Urodzinowa kolacja we wrocławskiej restauracji Taszka

Już 16 września ambasada portugalskich smaków we Wrocławiu, Taszka - Wine & Petiscos obchodzić będzie pierwsze urodziny. Z tej okazji tutejszy szef kuchni - Nuno Matos zaprosił do współpracy przy jubileuszowej kolacji Justynę Słupską Kartaczowską szefową restauracji jadka.

Trzy lokale na sake

Poznajcie trzy restauracje, w których napijecie się różnego rodzaju sake.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej