x

Chefs after hours w Food Lab Studio: Zimowe warzywa i noże

Kategoria: Lifestyle - książki    26.03.2018

Kolejna odsłona "Chefs after hours" - cyklu edukacyjnych spotkań dla głodnych wiedzy kucharzy i szefów kuchni, odbędzie się 26 marca w Food Lab Studio.

Tym razem na warsztat weźmiemy zimowe warzywa i przyjrzymy się ich różnorodności i technikom, które można przy nich zastosować. Porozmawiamy też o najważniejszym narzędziach w kuchni – nożach.

Na początku spotkania Patryk Pawlik zaprezentuje kute w japońskim stylu noże swojej marki Kaminari i ich szczególne walory przy krojeniu warzyw. Poznamy także tajemnice prawidłowego ostrzenia. W programie nie zabraknie polskich noży rzemieślniczych. Piotr Jędras – twórca marki KŁOSY opowie o znaczeniu różnych gatunków stali w nożownictwie oraz o tym co dzieje się z ostrzem noża kiedy się tępi.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie szef kuchni Kriss Basznianin, który ma wieloletnie doświadczenie w restauracjach na całym świecie. Kuchnia jest jego pasją, a on sam umie nie tylko świetnie gotować, ale także opowiadać i uczyć. Kriss podzieli się z uczestnikami warsztatu swoim spojrzeniem na korzeniowe warzywa i pomoże im odkryć ich walory. Podczas wspólnego gotowania chefowie będą mogli puścić wodze fantazji i razem z Krissem złożyć warzywne dania.

„Zimowy talerz też może być piękny, kolorowy i lekki. Osiągniemy to właśnie przy użyciu sezonowych, zimowych warzyw. Przedwiośnie to pora roku, w której „lecimy na oparach” zapasów naszych spiżarni. Sezonowych warzyw jest teraz relatywnie niewiele, jednak one dają naprawdę bardzo duże spektrum możliwości. Trzeba tylko umieć je pokazać” - zaprasza pomysłodawca „Chefs after hours” Grzegorz Łapanowski.

Do udziału w „Chefs after hours” zapraszamy każdego chefa i kucharza, który ma ochotę pogłębić wiedzę, pokazać danie, technikę czy swoje spojrzenie. Weź danie ze sobą lub dołącz do wspólnego gotowania!

Eksperci prowadzący spotkanie:

Kristoffer Basznianin - absolwent Värnhem Restaurangskolan na wydziale Gastronomii oraz Uniwersytetu w Linköping. Pracował w uznanych, nagradzanych gwiazdkami, restauracjach na całym świecie. Po zakończeniu kilkuletniej pracy w Restauracji AOC** w Kopenhadze zajmuje się realizowaniem własnych idei związanych ze współpracą z Robertem Cortezem i jego CR8 i Sences in Sucrose Jest współwłaścicielem i Headchefem restauracji Moccasin Vin & Kaerlighet w Malmö, restauracji która została nominowana prze Szwedzką Akademię Gastronomiczną jako jedna z trzech najlepszych restauracji ekologicznych w Szwecji. W 2017 roku został mianowany inspektorem przewodnika White Guide, skandynawskiego odpowiednika przewodnika Michelin.

Patryk Pawlik - kreator i właściciel marki Kaminari, który przez 12 lat doskonalił proces kucia i wytwarzania noży, w Polsce oraz w Japonii. Jego specjalizacją są noże kuchenne, ale wykonuje też noże terenowe. Każdy nóż Kaminari jest indywidualną historią. Nie ma drugiego takiego na świecie i jest robiony od początku do końca przez Patryka.

Piotr Jędras - założyciel marki rzemieślniczych noży KŁOSY


Wydarzenie jest bezpłatne.

Obowiązują zapisy mailowe na adres: emalko@foodlabstudio.pl

Liczba miejsc ograniczona!


Chef after hours: Zimowe warzywa z Kristofferem Basznianinem

Food Lab Studio, 26 marca 2018 r.

https://www.facebook.com/events/1498053740323469


Partnerzy: Tefal, Casillero del Diablo, Gastro Magic Service

Patroni: Food Service, Magazyn Kuchnia, KUKBUK, Mlask

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej