x

Slow Food promuje pierwszy targ Food Earth Markets w Polsce

Kategoria: Lifestyle - książki    19.03.2018

Targ rolny Targ Pietruszkowy znajduje się w Krakowie i jest pierwszym polskim targiem, który oficjalnie został włączony do międzynarodowego projektu Slow Food Earth Markets.

Targ powstał w czerwcu 2013 z inicjatywy grupy młodych miłośników zdrowej żywności z Podgórza, którzy chcieli zapewnić łatwy dostęp do zdrowych, lokalnych produktów.


Targ znajduje się na placu Niepodległości, niedaleko dzielnicy żydowskiej Kazimierz i zajmuje również podziemną część pobliskiego budynku, w którym można kupić produkty wymagające przechowywania w chłodniach (świeże mięso i wędliny, nabiał, wyroby garmażeryjne).


Targ jest otwarty w każdą sobotę, bierze w nim udział od 40 do 80 dostawców owoców i warzyw, oleju, miodu, mięsa, mleka, jaj, serów, ryb i innych produktów, które według obowiązującej zasady pochodzą z gospodarstw oddalonych w promieniu 150 km od Krakowa. Wszystkie sprzedawane produkty są zdrowe i ekologiczne, wytwarzane bez stosowania pestycydów i antybiotyków. Większość z nich posiada certyfikaty ekologiczne lub biodynamiczne, a jeśli dany wystawca nie posiada takiego certyfikatu, zarząd targu wykonuje regularne kontrole wyrywkowe pod kątem zawartości pestycydów.   


Wszystkie produkty są sprzedawane bezpośrednio od ich wytwórców, którzy bez dodatkowego pośrednictwa mogą uzyskać godziwą cenę za swoją ciężką pracę i spotkać się osobiście z konsumentem wymieniając z nim użyteczne informacje, idee i opinie.


Targ współpracuje z innymi organizacjami, wśród nich z Fundacją "Kupuj Odpowiedzialnie" (The Buy Responsibly Foundation), która zajmuje się zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, odpowiedzialną konsumpcją i produkcją, jak również poszanowaniem praw człowieka i zasadami ochrony środowiska w działalności gospodarczej. W pobliżu targu powstał nowy projekt Fundacji, bistro Bistrot Gotujemy, które proponuje dania przygotowane z produktów pochodzących bezpośrednio od lokalnych rolników Targu Pietruszkowego, z podaniem ich nazwisk w menu.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej